כמה נותנים לחתונה - סקר שנת 2023


קרובים קרובים

זה כמעט מובן מאליו אבל נציין את זה בכל זאת: ככל שגדלה הקרבה המשפחתית, כך עולה הסכום של הצ'ק. אין ספק שהורים הם בכלל מחוץ לחישוב, כי או שהם אלה שמממנים את כל הסיפור או שהם נותנים איזו מתנה מפוצצת או חלקם אפילו משלמים עבור טבעות אירוסין . לכן, בסעיף הזה מדובר בדרך כלל על אחים ואחיות והדרך הטובה ביותר לקבוע היא להחליט בינכם לבין עצמכם כמה ייתן כל אחד.


הסכומים המקובלים: החל מ-900 שקלים ועד 3,000 שקלים ומעלה.

קרובים רחוקים

כשאיזה בן דוד או הבת של הבן דוד של הסבתא מזמינים אתכם לחתונה, ראשית עליכם לקחת בחשבון את מידת הקרבה המשפחתית. ככל שבן המשפחה הוא קרוב רחוק יותר, כך אתם יכולים להרשות לעצמכם לרשום צ'ק נמוך יותר. כמה בדיוק?


הסכומים המקובלים: החל מ-350 שקלים ועד 1,000 שקלים.חברים טובים

גם כשחברים מתחתנים, חשבו את ערך הצ'ק על פי הקרבה שלכם אליהם. אם מדובר בחברות מימי הילדות או הצבא, או כשאחד מבני הזוג הוא חבר או חברת נפש שלכם, הרשו לעצמכם לפרגן בגדול. אם, לעומת זאת, אתם חלק מחבורה קרובה, כדאי שתתאמו ביניכם את הסכום כדי להימנע מאי נעימויות. כך, כל אחד מהחברים ייתן סכום זהה או דומה.


הסכומים המקובלים: החל מ-700 שקלים ועד 1,500 שקלים.


חברים אבל רחוקים

אם הוזמנתם לחתונה של חבר או חברה שהם יותר קרובים להגדרה של מכר מאשר חבר, אבל אתם עדיין קרובים מספיק כדי לקבל הזמנה לחתונה, אתם יכולים גם ללכת על הרף הנמוך יותר. גם כאן, מידת הקרבה משחקת תפקיד משמעותי.


הסכומים המקובלים: החל מ-300 שקלים ועד 500 שקלים.


קולגות לעבודה

בדרך כלל, אם מדובר בקולגה ולא בחבר או בחברה לעבודה שנוצר איתם קשר קרוב, אתם במצב של אין ברירה. לא נעים שלא להגיע אבל גם לא ממש בא לכם להוציא עליהם סכום מי יודע מה גבוה. אז, כדי שלא יהיה מביך לראות את אחד מבני הזוג שוב בעבודה כשיחזרו מירח הדבש, אל תתקמצנו יותר מדי, אבל גם אין צורך להיות לארג'ים יתר על המידה.


הסכומים המקובלים: החל מ-250 שקלים ועד 450 שקלים.


ראשית, חשוב להבין שהזוג המתחתן כבר השקיע לא מעט כסף באירוע ואם אתם רוצים לנסות לחשב את העלות שלהם, רק הוגן שתיקחו בחשבון לא רק את העלויות שמשתנות בהתאם למספר האורחים, כמו האולם או גן האירועים, ההזמנות, המתנות לאורחים וכיוצא באלה, אלא גם את ההוצאות הקבועות שאינן תלויות בדבר.

שוב מתקרבת עוד עונת חתונות, שוב האימייל והווטסאפ שלכם מתחילים להתמלא בהזמנות ובתזכורות, ושוב אתם תוהים: כמה כסף כדאי לרשום בצ'ק הפעם? הרי לא לכל חתונה נותנים סכום זהה, אז איך מחשבים את הסיפור הזה ויוצאים ממנו בלי לעשות בושות? אל דאגה – הצ'ק עליכם, התשובות עלינו.

בין ההוצאות הקבועות אפשר לכלול את מחיר טבעת האירוסין, כאשר יש להניח שמדובר בטבעת יהלומים, ואת עלות שמלת הכלה, טבעות הנישואין, הדי.ג'יי, הצלם, הרבי, האיפור, השיער והעוגה. עם זאת, אלו הם לא הקריטריונים שבדרך כלל משמשים אורחים לחשב כמה לתת לחתונה. במקום זה, הסכום נקבע על פי מידת הקרבה שלכם לאחד מבני הזוג.

הרשימה המלאה תעזור לכם להחליט כמה לתת לכל חתונה


לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024