טבעת אירוסין - מהמפעל עד החנות

עיצוב טבעת אירוסין


טבעת אירוסין אשר מונחת במעמד שלה בחנות תכשיטים היא בעלת מראה נוצץ ויוקרתי אך המסע שלה עד שהגיעה לחנות התכשיטים היה ארוך.


כתבתי מאמר אשר מסביר את התהליך המלא של הכנת התכשיט מרגע הרעיון ועד לביצוע וההגעה לשיווק ללקוח בחנות התכשיטים. זמן התהליך הוא כ-3 שבועות לכל תכשיט.


הרעיון של העיצוב מתחיל להתגלגל


בדרך כלל זה יקרה כאשר מישהו מאנשי הצוות שלנו יקבל השראה ממשהו והרעיון יועלה לדיון קבוצתי בפורום הרלוונטי.


לאחר שנשרטט ביחד את הרעיון על נייר כדי לקבל משהו ויזואלי כל אחד יביע שוב את דעתו המקצועית ואם ישנה הסכמה על אופי העיצוב אז נוכל לעבור לשלב הבא שהוא בחינת הכדאיות הכלכלית של ייצור התכשיט.


לכל תכשיט מאפיינים רבים שחשוב לבחון כיוון שהלקוחות מחפשים בסופו של דבר תכשיט שיהיה יפה ולטעמם אך שגם יתאים לתקציבם ולכן חשוב להעריך כמה זהב הטבעת תשקול? כמה יהלומים ניתן לשבץ בטבעת? מה משקל היהלומים המשובצים בטבעת?
כאשר נקבל את כל הנתונים המספריים נוכל לחשב את העלות המשוערת של טבעת אירוסין מסוג זה ולחשוב האם המחיר הוא מספיק נמוך כדי שגם הלקוחות ירכשו אותה.


עיצוב הטבעת אושר וכעת נכנס לייצור במפעל החברה


עכשיו מתחיל תפקידו של המודליסט שלנו לקחת את החישובים המספריים של הצוות שלנו (הכלכליים) ותוך כדי שילוב ההערות האלו בעיצוב, לייצר מודל ממוחשב ב-360 מעלות של טבעת האירוסין כדי שנוכל לבחון את המראה שלה מכל הזויות.


במידה ותאושר אז להדפיס את המודל בשעווה (תהליך שלוקח כ-24 שעות) ולקבל את העיצוב כמוצר מוחשי (משעווה בצבע טורקיז) על מנת להמשיך ולבחון האם כל הרעיונות שלנו והחישובים שלנו הביאו לתוצאה של טבעת אירוסין באיכות גבוהה.


מכינים גומי של הטבעת ושולחים ליציקת זהב


לאחר שקיבלנו את המודל של הטבעת בשעווה ושהמודל אושר על ידי כל חברי הצוות הרלוונטיים אנו נשלח את מודל השעווה לבית היציקות ונציין כי אנחנו מעוניינים לדוגמא ביציקה של זהב צהוב 14 קרט ונמתין עד 3 ימים כדי שנקבל את הטבעת עשויה זהב צהוב.

כאשר מגיעה יציקת הזהב מבית היציקות יש צורך לנקות את היציקה, הטבעת מגיעה גולמית ובעלת מראה מחוספס במיוחד.


הצורפים שלנו יבריקו את הזהב ויכינו את הטבעת לשיבוץ על ידי שיבדקו שהכל ישר וחלק ללא גבשושיות בטבעת.


בחירת היהלום והכנסת הטבעת לשיבוץ


לכל טבעת אירוסין יש את המגבלות שלה מבחינת הפרופורציות ולכן חשוב מאוד לבחור את היהלום הנכון לטבעת כיוון שזה מעניק ערך מוסף לכל תכשיט.


בפועל זה אומר שחשוב שקוטר היהלום המרכזי אותו אנו משבצים לא יהיה גדול מדי ביחס לפרופורציות של הטבעת (קוטר/רוחב הטבעת)

חשוב שצבע היהלום יתמזג בצורה מושלמת עם גוון הזהב של טבעת האירוסין בכדי שלאחר שיבוץ הטבעת תהיה בעלת מראה הומוגני ואחיד.


לאחר שיבוץ הטבעת אנו נשלח אותה שנית לצורף שלנו על מנת לנקות את הזהב שהתלכלך בתהליך השיבוץ ולאחר מכן חשוב שהצורף יעבור על כל חלק בטבעת בכדי לוודא שהכל עדיין מסודר וסימטרי ושהשיניים האוחזות ביהלום הינם ישרות ומחזיקות את היהלום בצורה חזקה ומסודרת.


צילום הטבעת והעלתה לאתר האינטרנט


כמעט סיימנו אך יש עוד שני שלבים אחרונים.


האחד הוא צילום התכשיט והעלאת התמונות לאתר האינטרנט של החברה ולאחר מכן הכנסת הטבעת לקובץ המלאי והכנת תווית מתאימה המציינת את משקל היהלום הכולל, משקל היהלום המרכזי בנפרד, צבע היהלום המרכזי, ניקיון היהלום המרכזי וכמובן, מחיר טבעת האירוסין.


אז בפעם הבאה שאתם נכנסים לחנות תכשיטים ורואים שלל תכשיטים, תדעו שהם עברו דרך ארוכה עד שהגיעו לשם.לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024