אומנות הצורפות

צורפות תכשיטים הינה מיומנות מורכבת אשר המתמחה בה יודע לעבד מתכות אצילות כגון זהב ופלטינה תוך שימוש באבני חן יקרות ( ספיר, אמרלד וטורמלין ) וכמובן יהלומים. את המתכת מחממים לחום גבוה עד אשר היא הופכת למצב צבירה נוזלי המאפשר לעבד אותה לצורה של התכשיט אותו צורפים. לאחר שהמתכת מתקררת ניתן לשבץ בה את אבני החן או היהלומים.

מיהו הצורף?

צורף הוא אומן לכל דבר וכל עבודות הצורפות הינן עבודות יד אשר לכל אמן יש את הסגנון שלו הניתן לזיהוי. בדרך כלל יהיה מוטיב קבוע אשר יחזור על עצמו לאורך כל קולקציית התכשיטים.


בארץ ישנם מספר בתי ספר לצורפות אך בבתי הספר לומדים את התאוריה בלבד. צורפות לרוב הינה מיומנות אשר עוברת מדור לדור ומתחדדת בעיקר על ידי עיסוק מתמשך בתחום. כיום בזכות הטכנולוגיה המתקדמת כל אחד יכול לעצב תכשיטים בעזרת תוכנת מחשב בשם ריינו אשר מאפשרת להכין את הסקיצה של התכשיט ממש מהתחלה וליצוק אותו לזהב ישירות מהתוכנה על ידי קובץ מחשב.צורף או מחשב?

למרות זאת, את עבודת הצורפות שום תוכנת מחשב לא תוכל להחליף מפני שבאומנות אחד הדברים החשובים הוא "טביעת האצבע" של האומן וזהו משהו שלא ניתן להשיג על ידי עיצוב במחשב אשר נחשב לעיצוב תעשייתי והמוני.

לחברתנו מפעל תכשיטים ותיק בלב הבורסה ליהלומים ואנו מעסיקים 3 צורפים מקצועיים וותיקים אשר יודעים לשלב גם את עבודת המחשב וגם את עבודת הצורפות הידנית אשר מעניקה לכל תכשיט שלנו את המראה הייחודי אשר יעמוד בסטנדרטים הנוקשים של דיימונד פקטורי.

שיבוץ ועיצוב

עבודת שיבוץ אבני החן והיהלומים הינה חשובה לא פחות מעיצוב המתכת מפני שישנם המון סגנונות שיבוץ אשר ניתן לבצעם רק באמצעות עבודת יד. שיטות אלו מעניקות לתכשיט את המראה המנצנץ וגורמות לכל יהלום ויהלום להיראות במיטבו, כמובן תוך שימת דגש לעניין הבטיחות אשר מבטיחה שכל יהלום (מהקטן לגדול) יהיה מוחזק בצורה חזקה ושהאבנים לא ייפלו מהתכשיט גם בעוד עשרות שנים מהיום.


בחודש יוני 2013 השקנו את קולקציית טבעות אירוסין וינטאג' הראשונה מסוגה בארץ אשר מיוצרת ב- 100% עבודת יד תוך שימוש בטכניקות חדישות אשר ייובאו משוויץ ולא נראו בשום קולקצייה בארץ מעולם.


כידוע, תכשיטים בסגנון הוינטאג' הם תכשיטים בסגנון עתיק ועל מנת להעניק לתכשיט מראה חדש אך בו זמנית מראה של המאה ה-16 יש חשיבות גדולה לאיכות הצורפות ולמיומנות הצורף.


אנו מזמינים את כל לקוחותינו להגיע לאולם התצוגה שלנו בבורסה ליהלומים ברמת- גן ולהתרשם מהקולקציות המיוחדות שלנו: טבעות אירוסין, צמידי טניס מיוחדים, שרשראות יהלומים ועוד. כיצרנים המחירים שלנו שווים לכל כיס ואנו גאים בעובדה שאיכות התכשיטים שלנו היא הגבוהה ביותר בארץ מפני שכל תכשיט ותכשיט מיוצר ללא פשרות תוך בקרת איכות קפדנית טרם הגעתו לאולם התצוגה.לכניסה לקטלוג טבעות אירוסין הקליקו על התמונה
לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024