תכנון חתונה - המדריך המפורט

קניתם טבעות אירוסין, כרעתם ברך והיא הסכימה. עכשיו מתחיל הארגון הגדול באמת - ארגון החתונה


איך מתכננים חתונה בזול? ובכן הכל תלוי בניהול נכון של הצעדים בתכנון החתונה.


מתחתנים רבים למדו על בשרם שמשימת תכנון החתונה הוא תהליך ארוך ומורכב ויש לשים דגש לפרטים החשובים על מנת להשיג את החתונה שתמיד חלמתו עם מינימום השקעה ולחצים. התכנון עצמו צריך להיעשות בשלבים ולכסות את כל הפרטים הנדרשים, החל מהצעת הנישואין ועד להזמנת ירח הדבש ולמרות המורכבות מהווה תהליך חוויתי וייחודי, לכן עזרו אחד לשני, חלקו תפקידים והכי חשוב - תהנו מהדרך.


קביעת התקציב עבור החתונה

השלב הראשון והחשוב ביותר בתכנון חתונה הוא הכנת התקציב אשר יהווה מסגרת ממנה תחרגו. תכנון נכון של התקציב יאפשר לכם להשיג כל מה שרציתם מבלי לבזבז יותר ממה שהתכוונתם, לכן רצוי להתייעץ עם משפחה, חברים ואנשי מקצוע לשם קביעת התקציב הנכון עבורכם. לפני קביעת התקציב התייעצו במשפחה וחברים שכבר עבור את התהליך, כמו כן בצעו סקר והשוואות מחירים ורק אז הכינו את התקציב שלכם.


בחירת התאריך לאירוע

קביעת התאריך משמעותית ומשפיעה באופן ישיר על המחיר, ישנם הבדלים במחירים על פי התאריך, היום והעונה.


תאריך - בחירת תאריכים עגולים ומיוחדים עלולים לעלות יותר מאשר אלו שלא. לדוגמא 05.05.15


יום החתונה - משפיע מאוד על המחיר, כך למשל חתונה ביום חמישי תעלה יותר מאשר חתונה ביום ראשון מכיוון שרוב האנשים בחופש ביום שלמחרת


עונה - חתונה בקיץ יקרה יותר מאשר בשאר עונות השנה מכיוון שהמון זוגות מעדיפים שהחופה תהיה בחוץ ולא בתוך אולם


בחירת אופי וסוג המקום לחתונה

בחירת המיקום והמקום הם קריטיים בשלב הראשוני בתכנון וההחלטה תלויה בזוג הטרי ובמוזמנים, בכמות המוזמנים, במיקום גאוגרפי ובתקציב האירוע


גן או אולם - בחירה בין שתי האופציות המוכרות היא החלטה של בני הזוג בשילוב עם התאריך, שכן גן אירועים לא יתאים לחתונה בחורף.


מיקום האולם - יש לבחור במיקום נח לאורחים ובאולם/גן אירועים בעל שם וניסיון בתחום. בחירה במקומות יוקרתיים או כאלה שאינם מיועדים לאירוע עלולה לייקר את המחיר.


גודל האולם - פרט זה נקבע רק לאחר החלטה על מספר המוזמנים, יש לוודא שהאולם לא ירגיש ריק ולא צפוף ולבחור באולם בגודל שמתאים לכם.


חוזה עם האולם - חוזה הנועד לבטח את מקיימי האירוע, חושב לעבור על החוזה ולחתום רק כאשר כל התנאים מקובלים עליכם.לשכור מפיק חתונות או להפיק לבד

הרבה אולמות וגני אירועים מציעים במסגרת עסקת החתונה תוספת של עיצוב בסיסי במסגרת מחיר המנה, עם זאת ניתן לבחור במפיק אישי, אשר יפיק עבורכם את האירוע כולו, החל מקבלת הפנים ועד שלב הענקת מזכרות לאורחים, אך יש לזכור שבחירה זו תייקר את מחיר התכנון ב-2,000₪ נוספים לפחות.


חופה - כל אולם או גן אירועים מציע בחבילת החתונה הבסיסית, חופה מסורתית ללא תוספת תשלום. תוכלו לשדרג את החופה בהתאם לצרכים שלכם אך כמובן שהדבר יצריך תוספת תשלום.


רשימות מוזמנים וסידור שולחנות - בהתחשב בגודל האירוע הרצוי, ערכו רשימת מוזמנים. רצוי להיעזר בחברים ובני משפחה בעריכת הרשימה כדי לא לשכוח אורחים חשובים ולא להזמין אורחים שאינם קרובים אליכם כל כך. את הרשימה הסופית יש לספק לאולם ולחברת הקייטרינג. לאחר הכנת הרשימה יש להביט במפת ההושבה ולבחור את מקומות הישיבה של האורחים, רצוי לחלק את האולם לשני צדדים אחד לכל משפחה, כמו כן מומלץ להושיב צעירים ומשפחה קרובה באיזור רחבת הריקודים.


הזמנות - ניתן לבחור הדפסות שונות בבתי הדפוס השונים, כאשר בחירה בעיטורים מיוחדים ועיצוב אישי עלולה לעלות עד 5₪ לכל הזמנה. כיום רבים בוחרים להשתמש בהזמנות דיגיטליות במייל והדבר יכול לחסוך סכומי כסף נכבדים.


אלבום תמונות - בחירה באלבום מעוצב וייחודי ולא באלבום פשוט המעוצב על ידי הזוג עצמו עלולה לעלות אלפי שקלים יותר. כיום ניתן להשתמש בתוכנות ואתרים המאפשרים לעצב באופן פרטי וללא עלות.


סידורי פרחים - בחירת הפרחים כוללת את אלו המופיעים בזר הכלה ועד אלו המופיעים במרכז השולחנות. מסקרים אחרונים בנעשו, רוב המוזמנים אינם זוכרים כיצד נראו סידורי הפרחים כך שלא בטוח שכדאי להוציא סכומים גבוהים על סידורי הפרחים


עוגת חתונה - בחירת העוגה נעשית בשלבים הסופיים של התכנון, יש לבחור בעוגה העומדת בתקציב הקיים ולא לבחור באופציה יקרה במיוחד, בכל זאת מדובר בעוגה ולא בשמלה.ספקים ונותני שירותים לחתונות

בבחירת ספקי השירות השונים (דיג׳יי, צלם וכו׳) יש לפגוש בכל ספק שירות ולוודא את עבודתו בעבר וניסיונו בתחום, בחירה בספקי שירות מובילים עלולה לעלות אלפי שקלים יותר מבחירה בספקי שירות שאינם גובים מחיר גבוה בשל היותם פופולריים, כמו כן ניתן לסגור עם ספקי השירות בחורף שכן בתקופה חלשה זו הם ישמחו להבטיח את הכנסתם העתידית.


די ג׳יי - ישנו מגוון רחב של תקליטנים לאירוע, רצוי לבחור על פי המלצות חברים ומשפחה, כמו כן עליכם להיפגש עם התקליטן לפני ההחלטה ולוודא שיש ביניכם כימיה והבנה בנוגע למהלך האירוע והמוזיקה שתתנגן בו לכל האורך.


צלם - בחירת הצלם גם היא עדיפה לאחר התייעצות בקרובים, לאחר הבחירה יש להיפגש, לתכנן ולתאם ציפיות ביניכם לבין הצלמים.


תספורת ואיפור - בבחירת המקום בו תעברי את ההכנות הסופיות לאירוע רצוי להתייעץ עם נשואות טריות ומשפחה על מנת לבחור במקום שבו תקבלי את התוצאה שאת מעוניינת בה במחיר הוגן.


קייטרינג - ניתן להיעזר ברשימת המומלצים של האולם או בעצה מצד זוגות שהתחתנו לאחרונה, בכל מקרה יש לבצע טעימות ולהחליט באופן עצמאי ועל פי טעמכם האישי.


אלכוהול - בכל מנה כלול אלכוהול בסיסי בבר מצד האולם, בחירה בשירותי בר חיצוניים עלולה לייקר את האירוע באלפי שקלים, כמו כן, רכישה של האלכוהול באופן פרטי הינה האופציה החסכונית ביותר.


סידורי הסעה לאורחים - כאשר ישנם מוזמנים רבים בגיל מבוגר שאינם יכולים לנהוג או לחלופין מספר רב של חברים שתרצו שיחגגו אתכם עד הסוף ולא ינהגו בשיכרות ניתן לשקול שירותי הסעה מאורגנת.


רב מחתן - לאחר בדיקת הרבנות אליה אתם שייכים, עליכם לגשת לרבנות בעצמכם לפתיחת תיק, כמו כן ניתן לקבל הדרכות מטעם הרבנות ורב מחתן לא תשלום. במידה ובחרתם ברב אחר, יש לפגוש את הרב לשם תיאום ציפיות ותכנון טקס החופה.


היום שאחרי - מנוחה מנוחה מנוחה

ליל כלולות - בחירת המקום בו תבלו את ליל הכלולות צריכה להיות שלכם, עם זאת רצוי ומולץ לבחור במקום הנמצא בקרבת האולם. ישנם אולמות המציעות אירוח של ליל הכלולות ויש לבדוק אופציה זו גם כן כמו גם מציאת מקום להורים ללילה במידה והאירוע מתקיים רחוק מהבית.


ירח דבש - את ירח הדבש רצוי לבחור ולהזמין לפי האירוע. לשם כך יש לבחור יעד (טיסות, מלונות וכו׳) ולטפל באישורים הנדרשים לנסיעה (דרכון, ויזה, חיסונים וכו׳).לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024