כיצד לבחור צמידי טניס / יהלומים

מקור השם צמיד טניס

צמידי הטניס קיבלו את שמם עוד בשלהי שנות ה- 70 כאשר שחקנית טניס בשם קריס הייתה בעיצומו של משחק טניס במהלך יום חם ולח במיוחד, כאשר פתאום במהלך החבטה בכדור הצמיד החליק מהיד של קריס ונפל לרצפה והתפרק לרסיסים. הצמיד אותו ענדה היה יקר מאוד ועוצב בידי מעצב תכשיטים בעל שם עולמי.


בצעד חריג במיוחד הסכים שופט המשחק לעצור את המשחק עד שכל חלקי הצמיד והיהלומים נאספו והושמו בשקית. מאז החלו בעולם לקרוא לצמידים אלו צמידי טניס וגם היום זהו שמם הנפוץ ביותר למרות שאין מאפיין מיוחד המבדיל בין צמיד טניס או צמיד יהלומים.


מאפיינים

צמידי טניס מורכבים מחוליות רבות (כ- 50 בממוצע) אשר בכל חולייה משובץ יהלום. את החוליות מרכיבים מראש במפעל המתמחה בייצור צמידים. לאיכות העבודה יש חשיבות מכרעת מכיוון ששיבוץ היהלומים נחשב למשימה פשוטה יותר מבחינה טכנית לעומת חיבור והלחמת החוליות שהיא משימה מורכבת מאוד. יש חשיבות רבה לסימטריית החוליות וצמיד אשר לא יורכב באופן סימטרי ייפסל בבקרת האיכות של דיימונד פקטורי וייאלץ להשלח לפירוק והתכה.


ישנם מספר עיצובים מוכרים של צמידי טניס אך השניים המוכרים ביותר הם צמיד טניס פיירו מילאנו המשובץ יהלומים עגולים הממוקמים בלב חוליות עגולות עם חריטות ייחודיות מסביב לכל חולייה. וצמיד טניס חוליות בעיצוב מרובע המשובץ יהלומים עגולים למרות מראהו הריבועי.


אורך הצמידים הנפוץ נע בין 16 ס"מ אשר מומלץ לנשים רזות או לנשים צעירות ל-18 ס"מ המומלץ לנשים אשר אוהבות שהצמיד רופף יותר על היד ואינו צמוד.


צמידי טניס עשויים לרוב מזהב 14 קראט או 18 קראט אך אנו ממליצים לבחור באופצייה של 14 קראט מכיוון שאלו צמידים עמידים יותר לנזקי הזמן ולשריטות וייראו מעולה גם בעוד 10 שנים


סמל סטטוס

צמידי טניס מכילים משקל זהב גדול באופן יחסי לכל תכשיט אחר ומשובצים עשרות יהלומים ועובדות אלו הופכות את הצמידים לסמל סטטוס למעמד כלכלי גבוה. ניתן לומר שבמקום רכישה של צמיד יהלומים ניתו לרכוש 2 טבעות אירוסין יהלומים מרשימות או 3 זוגות עגילי יהלומים.


בכל זאת ניתן למצוא בארץ עסקאות די משתלמות בקניית צמידים.

הכי מומלץ זה לחפש את היצרנים ולהגיע לרכוש ישירות מהם ובכך לחסוך את פערי התיווך. החיסכון יהיה של מאות ועד אלפי שקלים עבור כל תמיד, כך שמומלץ להתאמץ ולמצוא את המפעל הקרוב לביתכם.


מה לבדוק כאשר קונים

אחד הדברים הבעיתיים במיוחד הוא הסוגר. לרוב לכל צמיד יהיו 2 סוגי סוגרים לפחות. הסוגר הראשון הוא הסוגר הקונבנציונלי אשר מכניסים חלק אחד של הצמיד בתוך החלק השני עד ששומעים קליק. הסוגר השני אשר קרוי גם "סוגר ביטחון" ממוקם בחלקו החיצוני של הצמיד והוא מבצע סגירה נוספת אשר אמורה למנוע את נפילת הצמיד מהמפרק. ניתן לבקש להוסיף סוגר שלישי (ללא תשלום) של שרשרת ביטחון אשר גם היא מורכבת מהחלק החיצוני של הצמיד וגורמת לכך שגם שהצמיד פתוח אז הוא לא ייפול מהיד.


צמידי יהלומים כמתנה

בארץ נהוג להעניק צמיד טניס משובץ יהלומים ליולדת. איננו יודעים מה מקור המנהג אך ניתן להגיד שמשנה לשנה אנו רואים ביקושים הולכים וגוברים לצמידי טניס עבור אשה אשר ילדה לאחרונה. התקציב הממוצע בו רוב הלקוחות מחפשים נע בין 5,000₪ ועד 8,500₪.


הכנסו עכשיו לקטלוג צמידי טניס ובחרו צמיד יהלומים כמתנה נוצצת לאשה המיוחדת של חייכם

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024