משמעותם של העגילים בעולם העתיק


העגילים שימשו את התרבויות השונות במהלך ההיסטוריה. גם גברים וגם נשים נהגו ועדיין נוהגים לענוד עגילים, אם כי העגילים נפוצים יותר בקרב נשים.יש אנשים שבוחרים לנקב כמה חורים באוזן כדי לענוד בהם עגילים ולא רק בתנוך האוזן, כולל בחלק העליון של האוזן החיצונית.חלקי העגיל עשויים לכלול מגוון של חומרים כולל מתכת, פלסטיק, זכוכית, אבן יקרה, חרוז, עץ, עצם וחומרים אחרים. העיצובים השונים של עגילים כתכשיטים נעים בין לולאות קטנות או סיכה שננעצת בתוך חור באוזן ועד לצלחת גדולה או קישוט תלוי. גודלו של העגיל מוגבל בסופו של דבר על ידי היכולת הפיזית של האוזן לאחוז בעגיל מבלי שהאוזן תיקרע. יחד עם זאת, עגילים כבדים שנענדים לאורך זמן ממושך תוביל מן הסתם למתיחה של האוזן מעבר לממדיה הטבעיים כמו שניתן לראות בקרב שבטים אפריקניים שונים, למשל.תמיד אפשר לקנות עגילים מסוגים שונים בדוכני ירידים, או עגילי יהלומים בחנויות תכשיטים יוקרתיים או ברשת האינטרנט. אבל, אם אתם מעדיפים להכין את העגילים בעצמכם כדי שיהיו לכם עגילים מקוריים שאי אפשר למצוא באף חנות תכשיטים ממשית או אינטרנטית, הנה כמה טריקים למשוך אליכם את העיניים: עגילים בעבודת יד שיצרתם בעצמכם ויהיו כיפיים למסיבה העליזה הקרובה.ליצור עגילים משלכם

עגילים כיפיים גורמים לנו להרגיש טוב יותר, אומרת בוני שמעבירה שיעורים בתחום התכשיטנות ומוכרת עבודות משלה בירידים מקומיים. "לפני כמה שנים פירקתי את אחת משמלות הקוקטייל הישנות של אמי", מספרת בוני, "את החרוזים שיבצתי בתוך זוג עגילים ומאז אני יוצרת תכשיטים...".כדי להכין עגילים ולהפוך אותם לתכשיט נחשק יש צורך במספר כלים בסיסיים כמו צבת עגול, דבק מתאים ומספריים לחיתוך חוטי מתכת, כמה דיסקיות מוכנות ותמיכה לאוזן, שאפשר לרכוש בחנות מקומית. כדי להתחיל ליצור עגילים מיוחדים צריך קודם כל להשתחרר ולראות את מגוון האפשרויות מבחינת הצבע והמרקם. כמעט ואין שום פריט שאי אפשר להשתמש בו כדי להפוך אותו לעגיל. למעשה, כמה עגילי בוטיק מעניינים ויקרים ביותר נוצרו מחתיכות לא צפויות.ממה להתחיל?

כדאי להתחיל מקופסת התכשיטים הישנה בה נמצאים טבעות אירוסין, שרשראות יהלומים, צמידי טניס, מתכשיטים שבורים ואפילו שחוקים. לכול אחד יש כמה שרשראות עם חרוזים יפים שאפשר לעשות בהם שימוש חוזר. אפשר לחלץ מתוך התכשיטים הישנים גם אבנים שנותרו בסיכות ישנות וחלודות, או בצמידים. אבני אודם או אמרלד יכולים להוסיף את הניצוץ הסופי לעגיל הקולאז' שלכם. גם שרשראות שבורות ניתן להרכיב מחדש וליצור מהם עגילים. בקיצור, כיף למחזר את האוצרות החבויים במגירה, שבהם לא השתמשתם מזה שנים רבות.גם מטבעות ששמרתם מהטיול בחו"ל יכולות לשמש כעגילים. אפשר להדביק קליפ על גב המטבע והרי לכם עגיל מוכן לשימוש. מעבר למטבעות גם חפצים זרים אחרים יכולים להפוך לעגילים. אפשר למרוח לכה על גזירי נייר ממגזינים צבעוניים להוסיף עליהם קצת נצנצים והנה לכם עגילים שימשכו את מבטי כולם.גם החנויות "הכול בשקל" יכולות להיות משאב נהדר. אפילו חבילה של מגנטים מטופשים למקרר יכולה להפוך לעגילים ואם זה כבד מדי, אפשר לשחרר את המגנט החוצה.רק צריך קצת לפתוח את הראש והאפשרויות הן אינסופיות.

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024