טבעות יהלומים לאירוסין

כולנו יודעים שכאשר רוצים להציע אירוסין אז חשוב לבחור ולרכוש טבעת ממפעל או ממעצב המתמחה בייצור טבעות יהלומים מפני שלא מדובר ברכישה רגילה אלא ברכישה של מוצר אשר מוגדר כחומרי כשלמעשה יש לו המון משמעות רגשית והמון חשיבות עבור בני הזוג מפני שזהו הסממן החיצוני והבולט המעיד כי הוא שלה והיא שלו לעד.

לכל אחד ואחת יש טעם שונה וכך גם בכל הנוגע לתכשיטים, יש אשר יאהבו את הסגנון הנוצץ יותר, כלומר טבעת אירוסין המשובצת מספר יהלומי צד המעניקות לתכשיט מראה יוקרתי אשר קשה להוריד ממנו את העיניים.

זוגות רבים דווקא יעדיפו טבעות אשר ימשכו פחות תשומת לב בין אם זה שסגנונם ואורח חייהם של בני הזוג הוא יותר צנוע, יותר פרטי וביתי לעומת זוגות אשר חיים חיי חברה סוערים.

יש שיעדיפו את הסגנונות הקלאסיים יותר מפני שהם לא מעוניינים למשוך תשומת לב "מיותרת" הן מטעמי צניעות והן מטעמי ביטחון (שלא ישדדו אותם. כן, זה יכול לקרות).

אנו נשאלים לעיתים קרובות על ידי הלקוחות הגברים שלנו את השאלה הבא:

איך אני אדע איזו טבעת לבחור לה ? היא הרי לא עונדת תכשיטים ואני הרי לא מבין כלום בתכשיטים

ובכן, אחת ממטרות הדגל שלנו היא להעניק ליווי וייעוץ מקצועי לכל לקוחותינו ולעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה הן לגבי העיצוב והן לגבי צבע הזהב.

הצוות המיומן שלנו צבר לא מעט ניסיון עם "גברים מבולבלים" אשר הגיעו למשרדנו חסרי כל ידע וניסיון ברכישת תכשיטי יהלומים, אך אנחנו גאים לומר כי בתום הפגישה עם אחד מאנשי המקצוע המעולים והמקצועיים שלנו, כולם רכשו את הידע הדרוש וחשו ביטחון רב יותר עם רכישתם (בכל זאת מדובר באלפי שקלים) ומעבר לכך, כאשר הם כרעו ברך וביקשו את ידה של זוגתם היה להם את המידע הדרוש על מנת להסביר וללמד את בת הזוג מה למעשה מרכיב את טבעת האירוסין שהיא תענוד עד סוף ימי חייה.

מספר דברים שחשוב לדעת על תכשיטי יהלום

איכות הזהב – האיכות מתחלקת למספר רמות כאשר הנפוצות ביותר הן 14K ו 18K . אנו ממליצים לבחור ב- 14K אם אתם מתעניינים בטבעות אירוסין מפני שזהב באיכות הזו הוא ברמת זיקוק גבוהה ועדיין שומר על דרגת קשיות גבוהה השומרת על הטבעת עמידה בפני מאורעות השנים.

צבע היהלום – רמות הצבעים ביהלומים מדורגים בסימול של אותיות לועזיות D-Z כאשר D הוא הצבע הגבוה ביותר ו- Z הוא הנמוך ביותר. ככל שהצבע הוא גבוה יותר אז היהלום יהיה שקוף יותר וככל שצבעו יהיה נמוך אז ליהלום יהיה גוון צהוב יותר

ליטוש – אחת התכונות המוכרות של היהלום היא החזר האור המיוחד. ככל שרמת הליטוש גבוהה

יותר, אז היהלום יהיה נוצץ ובוהק יותר ללא קשר לרמת הניקיון או צבעו.

משקל היהלום – ככל שהיהלום הינו גדול יותר אז מחירו עולה אך לא ברמה יחסית, למשל:

יהלום של 1 קראט בצבע G ובניקיון SI1 יהיה כ- 3,000$ ו- 2 יהלומים של חצי קראט אשר משקלם הכולל הוא

1 קראט בצבע G ובניקיון SI1 יעלו רק 2,000$. כלומר , ככל שהיהלום גדול יותר – מחירו עולה גם כן.

כיצד מייצרים יהלומים

אם יש פריט אחד, מוחשי שמסמל כבר שנים על גבי שנים את הצעות הנישואין באשר הם, החתונות, חיוך של אישה ובכללי אהבה – זוהי טבעת יהלום. מי מאיתנו לא מכיר את המנהג הידוע של הצעת הנישואין הנעשית על ידי הגבר, אשר כורע על ברכיו ומוציא מכיסו קופסה קטנה המכילה את טבעת הנישואין. אין ספק בכלל כי מבין כל טבעות האירוסין טבעת יהלום היא הטבעת הנפוצה ביותר.

היהלום נוצר עמוק באדמה, תוך שילוב תנאים של טמפרטורות גבוהות במיוחד ועומק רב של כ – 200 קילומטרים. תנאים כאלו בדיוק שוררים מתחת ליבשות העתיקות ביותר שנוצרו בכדור הארץ דוגמת אפריקה, רוסיה, דרום אמריקה וקנדה. היהלומים ככל הנראה נוצרים ממאגמות עשירות בפחמן, ולאחר יצירתם הם שוהים במעמקים עד אשר הם מועלים על ידי התפרצויות של הפחמן אשר נאגר במגמה הנקראת קימברליט. כיום יהלומים מופקים ישירות מקידוחים באותו הקימברליט. תתפלאו לדעת, אך האדם מסוגל לייצר יהלומים באופן מלאכותי, בעזרת לחץ נמוך וסביבה עתירת מימן, ומחירו נמוך פי מאה ולעיתים אף יותר ממחירו של יהלום טבעי, על אף היותם בעלי גודל, צורה וצבע זהים לחלוטין.

לאחר שהיהלומים נדלים מן הטבע הם עוברים ליטוש, מאחר ובעת אסיפתם הם כלל אינם מבריקים ודומים למה שהם לאחר הליטוש. בישראל ממוקם אחד ממרכזי הליטוש הגדול והחשוב שבהם. בעזרת דיסקית קטנה של ארד וזרחן המסתובבת במהירות של כ – 5000 סיבובים בדקה היהלום מנוסר ומלוטש, ואת חיתוכו מבצעים בעזרת יהלום אחר מכיוון שהוא החומר הקשה ביותר ורק יהלום יכול לחתוך יהלום. היהלום הגולמי והבלתי מעובד מאבד כ – 60% ממשקלו לאחר הליטוש.

אין זה פלא כי טבעות יהלומים הן הטבעות הנפוצות ביותר להצעות נישואין אם כן, ממה שניתן לראות, אכן מחירם של היהלומים והדרך הכמעט "מיסטית" בה הם נוצרים הופכים אותם לדבר יקר ערך ונחשק. רוב הנשים ישמחו עד מאוד למראה טבעת יהלום, וענידה של טבעת כזו מסמלת יוקרה ועדינות יחד עם עוצמה וכוח.

אם כן, יהלומים הם בהחלט חברים טובים, ואין זה פלא שדווקא אלו הנשים אשר אוהבות אותם כל כך, הם אלגנטיים, נקיים, עדינים נדירים ויפים, דבר שמתאים למין היפה. אז אם גם אתה חושב להציע נישואין לאהובתך בזמן הקרוב אל תתפשר ואל תתלבט – טבעת יהלום היא האופציה הטובה ביותר בשבילך.

לפרטים ושאלות נוספות על העולם המסתורי והנפלא של היהלומים אנא צרו איתנו קשר ונשמח לעזור ולהעניק לכם ליווי מקצועי וייעוץ.

072-2204444 , אבא הלל 7 (בית סילבר) הבורסה ליהלומים. רמת – גן


לכניסה לקטלוג טבעות אירוסין הקליקו על התמונה
לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2022