הקשר בין גודל הטבעת לגורל הזוגיות

טבעת האירוסין מהווה את אחד הסמלים הגדולים והבולטים ביותר בחיי הנישואין, או לפחות בהתחלה שלהם. מדובר על מאורע גדול שמהווה את רגע השיא של מערכת יחסים רומנטית שנרקמה בין שני בני זוג לאורך תקופה. ברגע השיא הזה מתקבלת החלטה על רצון לבנות חיים משותפים והטבעת, שנבחרה בקפידה ועלותה אמורה להיות כמה שיותר גבוהה.


והסכמה על הצעת הנישואין, עונדת הכלה לעתיד את הטבעת הנוצצת שמהווה סמל קבל עם ועדה אודות נישואיה הקרובים, וכמובן- ככל שהאבן גדולה ונוצצת יותר, כי טוב.


מה אומרת הטבעת?

לטבעת האירוסין יש המון סמליות ומשמעות, לא רק בין בני הזוג עצמם, אלא גם ברמה החברתית. השאיפה הזו, לקבל טבעת כמה שיותר יקרה וכמה שיותר בולטת היא לא עניין של מה בכך. לאמריקאיים יש מסורת שדורשת אף מהחתן לרכוש טבעת אירוסין שערכה יהווה ערך שלוש משכורות של החתן המיועד.


ואכן, עמלים הגברברים הצעירים ומשקיעים את כל הונם הזעום בתוך טבעת אחת יקרה במיוחד, בשאיפה להביע באמצעותה את גדול האהבה, מידת המחויבות וההבטחה לחיים הטובים שלהם זכתה מעצם קיומה, בחירת ליבם האחת והיחידה.


ובכל זאת, אם חושבים על זה, שלוש משכורות שלמות זה לא מעט, לא מעט כלל.


אז מה אומר המחקר?

המחקר מציג דווקא קשר הפוך בין גודל הטבעת לסיכוייו של הקשר לשרוד, ואם חושבים על זה לעומק יש דווקא הגיון בממצאים הללו. כמובן שלא מדובר על מסקנות גורפות שנכונות לכל מקרה, וגם כאן חייבים לזכור שכל מקרה נקבע לגופו ואת הגורל שלנו אנחנו קובעים לבד.


ועם זאת, ממצאיו של המחקר מראים כי דווקא במקרים שבהם טבעת האירוסין גדולה ויקרה במיוחד, סיכויו של הקשר דווקא קטנים.


איך זה יתכן אתם שואלים את עצמכם? טבעת גדולה ויקרה הן בהכרח אמירות סובייקטיביות. מה שיקר לפלוני יהיה במחיר שווה פרוטות עבור אדם אחר, אבל אם אדם קונה טבעת אירוסין שבאופן מובהק יקרה עבורו, יש פה מיצוב של אשליה מסוימת, גם מבחינתו וגם מבחינת בת זוגו. מציאות נכספת, שלא בהכרח אפשרית או ברת השגה.


מטבע הדברים, מערכת יחסים זוגית ורומנטית נקבעת על בסיס מגוון עשיר ורחב של פרמטרים שונים, אבל ככל שהדבר נוגע לטבעת. ברגע שבת הזוג קיבלה טבעת שהיא ברמת יוקרה מסוימת, בין אם מרצון ובין אם לא, מתחיל להיווצר רעיון בראש אודות רמת החיים שתואמת את יוקר הטבעת.


גודל האבן בהחלט באה מהווה סימן לבאות, ואם היא הרבה יותר יקרה ממה שיכול להרשות לעצמו החתן באמת, או אז סביר למדי שבעיות יתחילו לחלחל בתוך הקשר. ברגע שיתגלה הפער בין הרצוי למצוי, אותו רצוי שנקבע עם טבעת במחיר לא פרופורציונאלי לכוח הקנייה האמיתי, בעיות עלולות להתחיל לצוץ.


בנוסף, טבעת שנקנית בעלות גבוהה יותר ממה שניתן לעמוד בה עלולה להכניס את הזוג הצעיר לחובות כבר בצעדים הראשונים שלהם בחייהם המשותפים, וחובות הם אף פעם לא התחלה טובה.


לסיכום, אהבה ורצון טוב הם הבסיס לכל מערכת יחסים, לבטח כאשר מדובר על מערכות יחסים רומנטיות, וטבעת אירוסין יוקרתית ויפה היא בהחלט חיונית, אבל העדיפו לרכוש טבעת שתוכלו להרשות לעצמכם, ואל תקפצו יותר מדי מעל הפופיק.


במיוחד היום אפשר למצוא לא מעט טבעות אירוסין עם יהלומים גדולים ובוהקים במחירים נגישים במיוחד ובתנאי תשלום נוחים, במיוחד אם תעשו שימוש ברשת האינטרנט לטובת העניין. באמצעות הרשת תוכלו להבטיח גם טבעות בעיצוב והתאמה אישית ולא רק עיצובים ודגמים קיימים.


הרגישו חופשי לבחור טבעת אירוסין זהב צהוב מהקטלוג.

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024