אירוסין ביהדות - המשמעות הדתית


תקופת האירוסין היא תקופה משמעותית מבחינה רוחנית. כאשר ״ההחלטה הגדולה״, תודה לאל כבר מאחוריכם וגם טבעת אירוסין כבר מתנוססת על האצבע, זה הזמן שבו אתם נכנסים כחתן וכלה לתקופת האירוסין שלכם. תקופה מרגשת זו היא קריטית, כיוון שההכנות הרוחניות שתערכו לקראת החתונה ישפיעו באופן ישיר על שנות הנישואין שלכם בעתיד לבוא.


על חלומות ומימושם

לאנשים יש חלומות ושאיפות, הם רואים בדמיונם כיצד ייראו החיים שלהם. שאיפות אלה מכסות על כל תחומי החיים: האישיים, המקצועיים והרוחניים/דתיים. השגת המטרות הללו כרוכה תמיד במאמץ ובעבודה קשה, עובדה שגורמת לעתים קרובות לחלומות האלה לא להתממש ולהישאר בגדר חלומות בלבד.


וזה נכון במיוחד לגבי החלום הרוחני והרצון לחיות חיים משמעותיים עם נשמה יתרה, כי לחץ החיים החיצוני דוחף אותנו פחות להמשיך וללכת לאורך המסע הרוחני.


לאחר הנישואים וההתבססות כמשפחה, מימוש השאיפה הרוחנית הופך לקשה ביותר, אם כי לעולם לא לבלתי אפשרי. פשוט בגלל שלרובנו קשה לשנות הרגלים ולהתחיל להתמקד ברוחניות.


האירוסין - הזמן המתאים לקביעת רף הציפיות

תקופת האירוסין היא לא רק הזמן לקניית טבעת אירוסין, אלא גם הזמן לקביעת ״רף הציפיות״. שניכם תוכלו לממש את הציפיות הללו רק אם תצליחו לחיות את החלום, לא רק להרהר בו. והכוונה ב״חלום״ היא לא לקבל צמיד יהלומים כמתנה מבן הזוג, אלא לממש את הרוחניות שאתם רוצים שתהיה חלק מהחיים שלכם.


כמו שאמר פעם הרבי, ״ההגדרה של גנב היא מי שגונב ולא מי שיודע לגנוב״. יהודי רוחני הוא אדם שהצליח לזקק את עצמו ולהקדיש בחייו גם זמן ללימוד תורה, ולא מישהו שרק שואף לעשות זאת.


אנשים דתיים מאמינים כי לנישואים, אשר מפגישים כלה וחתן שמחויבים לנהל חיים רוחניים, יש בסיס איתן. הסיכויים הם שהבית שיקימו יהיה בית ערכי, מוסרי עם אושר פנימי ושביעות רצון אמתית.


מבחר ענק של טבעות אירוסין


על מנת לאפשר לכם כחתן וכלה להתמקד בהכנות הרוחניות לקראת החתונה, עדיף שתשאירו את האחריות לארגון החתונה בידי אחרים. ככל שתבלו פחות זמן ברשימת ההזמנות, בבחירת התפריט, בקישוט האולם ובעיצוב ההזמנות, כך יהיה לכם יותר זמן ושקט נפשי להקדיש את תקופת האירוסין להכנות שבאמת ישפיעו על החיים שיבואו אחרי החתונה.


קחו בחשבון שלעתים קרובות מדי תכנון החתונה על כל פרטיה הוביל למחלוקות ולחיכוכים בין שני הצדדים המתכננים את האירוע. המעורבות שלכם כחתן וכלה בכל ההסדרים הללו, עלולה להכניס אתכם לוויכוחים קטנוניים שיעכירו את האווירה ואף יסכנו את הזוגיות שלכם.


רחוק מהעין קרוב אל הלב

תקופת האירוסין היא תקופה מאתגרת לכל חתן וכלה. מלבד החרדה אשר הולכת ומתעצמת ככל שיום החתונה מתקרב, אך טבעי שתמצאו את עצמכם במצבים רגשיים ואינטימיים. יחד עם זאת, כדאי לשקול להתרחק מעט זה מזו בתקופת האירוסין. המסורת היהודית מעודדת את ההתרחקות בין החתן והכלה בתקופת האירוסין ולו רק כדי להגביר את הריגוש בפגישה המחודשת מתחת לחופה. שיהיה בשעה טובה ובמזל טוב.


לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024