אבן מואסנייט כל המידע הטכני - Moissanite

מואסנייט - Moissanite

אבן המואסנייט הידועה גם כאבן שהיא חיקוי יהלום היא אבן חן מינרל נדירה מאוד. הנתון המוכר ביותר של האבן שבעקבותיו היא גם ידועה כמעין חיקוי יהלום הוא שדרגת הקשיות של האבן (דרגת החוזק בסולם מוס) היא כ - 9.5 מתוך 10.


*יהלום הוא החומר הקשה ביותר בטבע ודרגת הקשיות שלו היא 10 בסולם מוס.המואסנייט התגלה לראשונה בראשית שנת 1900 על ידי מדען צרפתי בשם אנרי מואסון במהלכו של מחקר כימיקלים בדרום ארצות הברית.


במשך עשרות שנים המדענים חשבו כי מדובר ביהלום בשל הדמיון הרב בתכונות הפיזיקליות והן הכימיות של המואסנייט.


מה ההבדלים בין טבעת מואסנייט לטבעת יהלום

עם השנים וכאשר הטכנולוגיה התפתחה ואפשרה לבצע מחקרים מעמיקים יותר, גילו את ההבדלים בין המואסנייט ליהלום ואף גילו כי למרות ההבדל בדרגת הקשיות של האבן לעומת היהלום, דווקא בבחינה יסודית של החזרי קרני אור השמש המואסנייט "ניצחה" את היהלום ובשל הבדלים במבנה הגבישי החזירה אור טוב יותר מיהלום.


מחיר טבעת מואסנייט בהשוואה לטבעת יהלום תעלה כ-90% פחות באיכות הנראית זהה לעין בלתי מקצועית אך עדיין לקוחות מעדיפים לרכוש יהלום אמיתי ולא את מה שנתפס בעינם כמו חיקוי יהלום וזאת למרות פערי המחיר האדירים.


לדוגמא, טבעת המשובצת אבן מואסנייט במשקל חצי קראט בשיבוץ זהב לבן תעלה כ- 500 ₪ לעומת טבעת יהלום המשובצת חצי קראט בזהב לבן גם כן תעלה כ- 5,000 ₪ ובכל זאת הלקוחות יבחרו לרכוש את הטבעת המשובצת יהלום טבעי ולא את החיקוי.


בשנת 2019 צופים עלייה במכירות המואסנייט

לפי כל התחזיות הכלכליות בכל רחבי הגלובוס שנת 2019 מסתמנת כשנה בה הכלכלה העולמית תתקדם באופן איטי והצמיחה תהיה נמוכה מהצפוי, אלו הם בדיוק התנאים לעלייה במכירות של תחליפי יהלומים כגון מואסנייט או חיקוי יהלום כמו יהלומי מעבדה או בשמם הגנרי יהלומים סינטטיים בשל הדמיון בתכונות למוצר האמתי שהוא יהלום טבעי שנכרה ממעמקי האדמה אך בעלי הבדל גדול מאוד והוא המחיר.


בעבר כאשר היה משבר פיננסי בשנת 2008 חברות תכשיטים רבות החלו לייצר תכשיטים עם משקלים קטנים מאוד של זהב בשל הצורך לחסוך בעלויות התכשיט מפני שהלקוחות לא היו מוכנים לשלם מחירים גבוהים וביקשו לקנות תכשיטי זהב קלים יותר וזולים יותר.


האם בשנת 2019 נראה תפנית בעלייה במכירות המואסנייט בשל הצורך למצוא תחליפים זולים? לפי אנליזה שעשינו בדיימונד פקטורי אנחנו אכן רואים עלייה בייצור של תכשיטי מואסנייט ברחבי העולם ובעיקר במזרח אסיה אך הצרכנים עדיין לא מכתתים רגליים לחנויות בדרישה לתכשיטי מואסנייט כי זהו תהליך ארוך שמצריך לימוד והכוונה מקצועית מצד יצרני התכשיטים.


איפה ניתן למצוא מואסנייט בעולם

אבני מואסנייט נמצאות בדרך כלל במרבצים של אבני חן והן מכילות סיליקון הצמוד אליהן ויש צורך להפרידו כדי לקבל את האבן בתצורתה הנקייה.


יש תאוריות לא מוכחות שאבני המואסנייט הגיעו לכדור הארץ ממטאוריטים הנחתו בארץ ושלא ניתן למצוא אותן בטבע אך עם זאת, לפני מספר שנים (2012) חברת הכרייה הישראלית "שפע ימים" דיווחה כי היא מצאה מספר אבני מואסנייט בחפירות שהם ביצעו בהרי חיפה.


האבנים שהם מצאו היו בקוטר של 3.5 מ"מ וחלקן היו בקוטר של 4.1 מ"מ שהם למעשה אבנים במשקל של כשליש קראט.


לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2022