הזדמנות פז: מתי הכי משתלם לקנות תכשיטים והיכן

קניית תכשיטים מזהב או כסף מעולם לא הייתה משימה פשוטה, לא רק בגלל שפע הקולקציות אלא גם בגלל המחירים המשתנים. בזמנים של ביקוש גבוה, העסקה הטובה ביותר ביום נתון עשויה להיראות מגוחכת כמה חודשים לאחר מכן כאשר המחירים יורדים. מצד שני, ניתן לחסוך סכומים משמעותיים ביותר בקנייה של תכשיטים אם משכילים לנצל את ירידת המחירים בתקופות של ביקוש נמוך. לצרכנים רבים קשה לעקוב אחר השינויים במחירי התכשיטים, אך למרבה המזל, עכשיו שנתקלתם במדריך שלפניכם, תוכלו לקנות תכשיטים מכסף וזהב כמו מקצוענים, על ידי המתנה לחודשים ספציפיים בשנה. מאמר זה מדגיש את הזמן הטוב ביותר לשופינג תכשיטים במחירים הכי משתלמים שיש.


מתי משתלם לקנות תכשיטי יוקרה

ישראלים רבים רוצים לדעת באילו חודשים מחודשי השנה הכי משתלם לבצע רכישה של תכשיטי זהב, כסף או יהלומים. אז אם אתם מתכננים רכישה של תכשיטי יוקרה, כדאי שתשימו לב לחודשים הבאים:


ינואר

אנשים המשקיעים בתכשיטי זהב וכסף, יודעים שהזמן הטוב ביותר לשופינג של תכשיטים, במחירים טובים, הוא בתחילת השנה. זאת מאחר ומחירי תכשיטים מזהב וכסף הם נמוכים יותר לאחר חג המולד וערב השנה החדשה, ורוב התכשיטנים בעולם רוצים לסיים את מלאי החג שלהם.

כדי להיפטר מהמלאי הזה הם נותנים הנחות מדהימות ותוכלו לשדרג את הקולקציה שלכם עם תכשיטים פנטסטיים במחירים הטובים ביותר בתחילת השנה.


סוף יוני

מחירי הזהב והכסף משפיעים על עלותם של תכשיטי כסף וזהב בשוק הבינלאומי כולו.

מחקרים מראים כי בסוף יוני מחירי המתכות היקרות ברחבי העולם נמצאים במגמת ירידה, ולצניחה זו במחירי הזהב והכסף יש השפעה על כל תוצרי הלוואי של מתכות אלה. לכן אם אתם רוצים להשיג תכשיטים מכסף וזהב במחירים מפילי לסתות, כדאי לכם לנסות בסוף יוני. שווקי התכשיטים עובדים חלש יחסית בחודש יוני, וזה מקנה לכם הזדמנות נוספת לנהל משא ומתן על מחיר טוב יותר עבור התכשיטים שאתם מעוניינים לרכוש.


יולי

זהו חודש חלש נוסף למוכרי תכשיטים ברחבי העולם, מכיוון שבמהלך הקיץ, קניית תכשיטים אינה נמצאת בראש סדר העדיפויות של רוב הצרכנים. אנשים מתכננים את חופשות הקיץ שלהם, ודרכים מהנות אחרות לבלות את העונה החמה בחיק המשפחה. לכן קניית תכשיטי כסף וזהב יקרים זה לא הדבר העיקרי עליו הם חושבים. אמנם מעצבי תכשיטים רבים מציגים קולקציות תכשיטים לקיץ, אך הן לא נמכרות כל כך בהשוואה למכירות תכשיטים לקראת החגים. מכאן שבחודש יולי סביר להניח שתוכלו להשיג את אותו תכשיט יפהפה מזהב או כסף שתמיד רציתם לקנות, בעלות משתלמת בהרבה ממה שהייתם משלמים בעונת החגים.


אוגוסט

כאשר הצרכנים עוסקים בפעילויות הקיץ שלהם, ישנם גם עניינים דחופים אחרים במוחם.

הם צריכים לחשוב קדימה ולתכנן את שנת הלימודים הקרובה ותשלום של חובות כספיים אחרים. יתרה מכך, ישראלים רבים עסוקים כבר מאוגוסט בתכנון חגי תשרי ומשאירים תקציב לכל ההוצאות בהן עונת החגים כרוכה. לכן קמעונאי תכשיטים מתקשים לבצע מכירות בעונה זו ונאלצים להציע הנחות מפתות על הקולקציות שלהם. מכאן שבחודש אוגוסט תוכלו לקנות תכשיטים יקרים וטובים הכוללים זהב וכסף, במחירים מעולים.


נובמבר (בלאק פריידיי וסייבר מאנדיי)

אם ברצונכם להשיג את המבצעים הטובים ביותר לתכשיטי זהב וכסף, כדאי לכם לנסות את חודש נובמבר שמסמך באופן רשמי את תחילת עונת הסיילים בארצות הברית. הבלאק פריידי, שחל למחרת חג ההודיה, תמיד מבשר על תחילת מבצעי החג. עם השנים זה הפך להיות היום הטוב ביותר לשופינג משתלם לא רק בארה"ב אלא בעולם כולו. אחרי הבלאק פריידי, מגיע כמובן גם הסייבר מאנדיי, יום בו ציד הדילים מתחיל גם באינטרנט. יומיים אלה הופכים את כל חודש נובמבר לאחת התקופות הטובות ביותר לקנות בהן תכשיטים מזהב וכסף במחירים פנטסטיים.


דצמבר

חובבי היהלומים שביניכם ישמחו לגלות כי לקראת סוף השנה, ההנחות על טבעות יהלומים ברשתות התכשיטים הגדולות יכולות להגיע אף ל - 30 אחוזי הנחה. זאת מאחר ובעלי החנויות מעוניינים לחסל את מלאי התכשיטים שברשותם לרגל סוף שנת המס. ההנחות על תכשיטי יהלום ברשתות תכשיטים מגיעים בתקופה זו גם לסכומים בני מאות ואלפי ש"ח לתכשיט.

עם זאת, ככלל, עדיף לרכוש מוצרי יהלומים דווקא בחנויות מפעל באזור בורסת היהלומים. זאת משום שהמחיר ההתחלתי של תכשיטי יהלום בחנויות הבורסה נמוך משמעותית ביחס למחירם ברשתות הגדולות.


מתי לא כדאי לקנות תכשיטים?

כדי לקבל את המבצעים הטובים ביותר על תכשיטים מכסף וזהב במהלך השנה, רצוי להימנע מרכישה סביב חגים ממוסחרים כמו ולנטיינז (יום האהבה), יום האם, הכריסמס ופסח - שהם "עונת המתנות". בגלל הגידול בביקוש, קמעונאים רבים מגדילים את מחירם של התכשיטים הנמכרים בחנויותיהם, מתוך ידיעה שצרכנים רבים מחפשים תכשיט כמתנה לחג עבור יקיריהם.

לכן עדיף לכם להתאזר בסבלנות ולהמשיך לעקוב אחר השינויים במחירי התכשיטים במהלך השנה, ולשים לב במיוחד לחודשים שציינו מעלה.


היכן הכי משתלם לקנות תכשיטים בארץ?

זה אולי ישמע לכם טריוויאלי, אבל תכשיטי יוקרה קונים אצל מוכרים מורשים בלבד.

מהו מוכר מורשה? נקודת מכירה שמציגה לראווה תעודת הסמכה מטעם בורסת היהלומים והתכשיטים בישראל. הבורסה ליהלומים ותכשיטים היא למעשה הגורם הרשמי בארץ אשר מעניק רישיון מקצועי לעיסוק בתחום הזהב והיהלומים. היות ומצד הצרכן, רכישה של תכשיטי זהב, כסף ויהלומים כרוכה בהוצאה כספית לא מבוטלת, לא כדאי לקחת סיכון עם חנויות ותכשיטנים שאין להם רישיון מטעם הבורסה ליהלומים ולתכשיטים. במידה והגעתם לנקודת מכירה שלא מציגה תעודת הסמכה מטעם הבורסה או רישיון עסק, יתכן ומדובר בגורם המוכר תכשיטים בצורה בלתי חוקית.

במצב כזה, עדיף לכם להמשיך את החיפוש במקום אחר. יתרה מכך, בחנות תכשיטים רצינית ואמינה, התכשיטים הנמכרים מגובים בתעודת אחריות - ללא קשר לחומרים מהם הם עשויים. לתעודת האחריות או תעודה גמולוגית, חשיבות רבה בהקשר לרכישת תכשיטי זהב, כסף ויהלומים, מאחר ומדובר ברכישה יקרה שמהווה השקעה לכל החיים.

כאמור, אם אתם מעוניינים לרכוש תכשיטי יהלומים בארץ, הכי משתלם לעשות זאת מול חנויות המפעל באזור הבורסה ליהלומים ברמת גן. זאת משום שהמחיר ההתחלתי של תכשיטי יהלום בחנויות הבורסה נמוך משמעותית ביחס למחיר בו הם נמכרים ברשתות התכשיטים הגדולות והמוכרות.


היכן כדאי לקנות תכשיטים בחו"ל?

בקניית תכשיטים באינטרנט תוכלו למצוא מבצעים טובים בהרבה מאשר ברכישה אישית אצל קמעונאי תכשיטים. זה קל וכרוך בפחות טרחה מיציאה למסע קניות בין חנויות פיזיות.

כיום חנויות תכשיטים מקוונות מכל העולם מציעות מבחר רחב של תכשיטים לבחירה ממבחר מתכות, אבני חן וסגנונות עיצוביים שונים שניתן להתרשם מהם בקטלוגים המקוונים באתר האינטרנט שלהם. בין השמות המוכרים יותר מבין חנויות תכשיטים הבינלאומית, תמצאו את האתרים של ג'יימס אלן (James Allen) וחנות התכשיטים האינטרנטית בלו נייל (Blue Nile).


בשורה התחתונה

תוכלו לחסוך כסף רב על שופינג תכשיטים אם תפעלו לפי הטיפים שהצענו לרכישת תכשיטים במדריך זה. למרות שתוכלו למצוא מבצעים רבים ושונים על תכשיטי זהב, כסף ויהלום, לאורך כל השנה, הקפידו לבדוק את המועדים הספציפיים שצוינו מעלה, כדי להנות מהמבצעים השווים ביותר. בהצלחה!

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024