תערכות היהלומים הגדולה בצפון אמריקה

שלשום חזרנו מביקור בתערכות היהלומים הגדולה אשר התקיימה בארצות-הברית ובידינו מספר תובנות לגבי שוק היהלומים והמגמות העדכניות

עברנו ודיברנו עם כל יצרני היהלומים שהציגו בתערוכה ושאלנו את דעתם ומה ההתרשמות שלהם מהתערוכה וגילינו שכולם אינם מרוצים מכיוון שאם בתערוכות קודמות הגיעו המון קניינים בינלאומייםורכשויהלומים גם למלאי, כיום הגיעו בעיקר לקוחות אשר כבר מוכרים לכל החברות וכמעט כולם לא רכשו יהלומים למלאי אלא רק לפי הזמנות קיימות.

צימצום האשראי לענף היהלומים גרם לטרנספורמציה. אם בעבר יצרני יהלומים היו רוכשים יהלומים בכמויות גדולות כל עוד שהמחיר היה אטרקטיבי, כיום מכיוון שהלקוחות צימצמו את היקפי הקנייה אז ליצרני היהלומים לא משתלם להחזיק מלאים גדולים של יהלומים מכיוון שאשראי המצומצם שהם מקבלים מהבנקים מייקר באופן משמעותי את המלאי בכל חודש שהיהלומים אינם נמכרים כי בנוסף לצמצום האשראי ישנה ירידה גדולה בריווחיות.

אני חושב ששוק היהלומים משתנה ללא היכר ושבעוד 10 שנים, השחקנים הגדולים יהיו הדור השני והשלישי (הצעירים) שישקיעו כסף וזמן בשיווק ובניית אופציות שיווקיות און-ליין. לקוחות הקצה האמריקאים אשר מחפשים אחר טבעת אירוסין באינטרנט הם מלומדים בהרבה מאשר היו בעבר ומי שלא מתאים את העסק שלו לסטנדרטיים שלהם פשוט ימצא את עצמו נאבק בכוחות השוק אשר חזקים מכל אחד ומכל חברת יהלומים.

בביתני הטכנולוגיה שהציגו בתערוכה כמעט כולם הציגו מדפסות תלת מימד לייצור תכשיטים. מגמה זו מתיישרת עם ההבנה שלנו שכל שוק היהלומים צועד בצעדי ענק לכיוון האון-ליין מכיוון שכיום הלקוחות רוצים לעצב את הטבעת שלהם דרך האתר של חברת התכשיטים ולראות בזמן אמת כיצד הטבעת תראה. המדפסות החדשות מסוגלות להדפיס עד שמונה טבעות זהב או פלטיניום כל שעתיים.

בקרוב נבקר בתערכות הונג-קונג ונעדכן אתכם לגבי הרשמים שלנו מתערוכת היהלומים הגדולה במזרח הרחוק שאליה מגיעים קניינים מסין, טייואן, יפן ועוד....


לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2022