קנייני יהלומים בבורסה

אני רוצה לחשוף אתכם מעט לעולמו של קניין היהלומים ולשפוך מעט אור על תפקיד זה.

קנייני יהלומים הם יהלומנים ברמה הגבוהה ביותר בשל מספר סיבות עיקריות.

הראשונה היא שהם רוכשים את הסחורות וכידוע מדובר בעסקאות בסכומים גדולים מאוד המתחילים בעשרות אלפי דולרים ומגיעים לעיתים גם למיליוני דולרים עבור עסקה. הסיבה השנייה היא רמת המקצועיות הגבוהה אשר נדרשת מקניין יהלומים.

בסכומים האלו כל טעות או חוסר מקצועיות עלולה לעלות ביוקר ולכן קנייני היהלומים הינם מיומנים מאוד ועוקבים אחרי תנודות שוק היהלומים העולמי ברמה יומית. יהלום שהיה לו ביקוש רב ונמכר במחיר מסויים היום, לא בהכרח יעלה אותו המחיר מחר עקב ירידה בביקושים.

אימון ותרגול מביאים לשלמות - להכשיר קניין יהלומים

מסלול ההכשרה האידיאלי עבור קניין ייארך כ-5 שנים אשר יתחלקו למספר חלקים לא שווים. בהתחלה כמו כולם מתחילים בקורס גמולוגיה על מנת לרכוש את השפה היהלומנית ואת מושגי הבסיס.

לאחר מכן יש צורך בעבודה של שנה במפעל לעיבוד יהלומים על תקן מלטש. ניסיון זה הינו חשוב במיוחד מכיוון שקניין יהלומים טוב ייראה תמיד מעבר ליהלום עליו הוא מסתכל ויידע מה צריך לעשות (ללטש) על מנת למקסם את הפוטנציאל שלו ולקבל עבורו את המחיר הגבוה ביותר.

לאחר מכן חשוב לעסוק במכירות יהלומים. בהתחלה בתוך הבורסה ליהלומים ולאחר מכן לסוע לחו"ל ולמכור יהלומים ללקוחות זרים. ניסיון זה מעניק לקניין הפוטנציאלי את הבנת השוק הרחבה מכיוון שהוא רואה במו עיניו כיצד הלקוחות מגיבים לסחורה וכמה היא שווה עבורם.

השלב הסופי הוא להתחיל לסוע למקומות שונים בעולם בהם מוכרים יהלומי גלם ויהלומים מלוטשים ולהתחיל לרכוש. בהתחלה מומלץ לרכוש עסקאות קטנות, למכור אותן ורק אז לטוס ולרכוש סחורה נוספת.

בשל הסיבות שפירטתי בפוסט, רוב קנייני היהלומים בעולם הם בעלי החברות עצמם ולא עובדים זוטרים.

רוצים לדעת עוד על יהלומים?

פנו אלינו בדיימונד פקטורי ונשמח ללמד עוד 1801-220022

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2022