*** יהלומים 100% טבעיים ***

סיכום עולם היהלומים


שנת 2015 הסתיימה ועכשיו הגיע שלב הסיכומים. אז מה היה לנו בשנה החולפת


דה-בירס: סינדיקט היהלומים הגדול בעולם חווה שנה קשה במכירות עקב עלייה במחירי יהלומי הגלם. עלייה שהיהלומים המלוטשים לא הדביקו. המשמעות היא שכל היצרנים שרכשו יהלומי גלם במחיר מסויים לא הצליחו ללטש את היהלומים ולמכור אותם במחיר גבוה מהעלויות. לקראת סוף השנה, יצרנים רבים הורידו את הרכישות שלהם מחברת דה-בירס בעשרות אחוזים. הירידה החדה בהכנסות החברה גרמו לה להוריד את מחירי הגלם בעשרות אחוזים


הבורסה ליהלומים בישראל: המצב בבורסת היהלומים בארץ אינו מזהיר. בשנת 2015 חווינו מפולות חדות בביקוש ליהלומים מלוטשים. עקב כך, ראינו לצערנו לא מעט פשיטות רגל של חברות שלא יכלו לשאת יותר בנטל וגררו אחריהן חברות נוספות. לדעתנו רכבת ההרים הזו עדיין לא הגיעה לתחנתה האחרונה וצפויים עוד מקרים דומים בשנת 2016.


חברות רבות מדווחות על הפסדים תפעוליים גדולים בשל ירידה בביקושים ברוסיה ובסין. לעומת זאת, דווקא שוק היהלומים האמריקאי מראה סימנים חיובים שנמשיך לעקוב אחריהם בשנת 2016


בורסת היהלומים ההודית: שוק היהלומים ההודי המייצג בשני העשורים האחרונים את שוק היהלומים הגדול בעולם חווה גם הוא טלטלות רבות.


הבנקים ההודים "סגרו את הברז" על מימון פעילות היהלומים וגרם לירידה בנזילות של אותן חברות ממונפות אשר נקלעו לבעיות תזרימי מזומנים. רבים בענף היהלומים ההודי פוטרו כאשר במקביל לירידה בנזילות הייתה גם ירידה חדה מאוד בביקושים העולמיים ליהלומים בעולם.


אינטרנט - מכירות און-ליין: כצפוי, גם בשנת 2015 שם המשחק הוא האינטרנט. בשנים האחרונות הגדילה במחזורי המכירות ברשת עולים ב% דו ספרתי והאנליסטים טוענים שצמיחה זו תמשיך לגדול בעשר השנים הבאות. ישנם יתרונות וחסרונות רבים לשיטת העבודה ברשת. היתרון הגדול ביותר הוא החשיפה הישירה ללקוח הסופי ומיקסום המחיר של העסקה מכיוון שאין מתווכים באמצע.


החסרון הגדול ביותר הוא העלויות הגדולות הכרוחות בהקמה,תפעול ושיווק אתר אינטרנט המוכר יהלומים. עלויות הקמה לאתר בסדר גודל בינוני מוערכות בסדר גודל של כמיליון דולר במשך שנתיים עד שהאתר יתאזן ויתחיל להרוויח.


שוק התכשיטים הישראלי: שוק התכשיטים במתחם הבורסה ליהלומים הולך ומתפתח בקצב מסחרר. בשנים האחרונות אנו עדים לחברות רבות שמנסות לחדור לשוק התכשיטים ונכשלות. מדוע?


מכירת תכשיטים הינה פעילות השונה במהות ממסחר ביהלומים מלוטשים או יהלומי גלם. מכירת תכשיטי יהלומים מצריכה שינוי חשיבה מכיוון שהלקוח הפוטנציאלי הוא הלקוח הפרטי אשר ירכוש מוצר בודד לעומת מסחר בין סוחרים.


בעיה נוספת שמכשילה רבים מהיהלומנים המנסים לחדור לשוק הזה היא העלויות הראשוניות הגבוהות במיוחד.


שוק התכשיטים הישראלי אינו גדול ולחברות קטנות המנסות להיכנס לתחום אין את הסכומים המתאימים להשקעה הראשונית המוערכת בכחצי מיליון דולר לטובת הקמת אתר, מערך שיווק, עיצוב והקמת חנות וכמובן הכנת מודלים ייחודים וצילומם.


לעומת זאת, החברות הגדולות אינן פוזלות לשוק התכשיטים הישראלי מכיוון שאינו גדול מספיק על מנת שישקיעו בו משאבים.


אנו צופים שבשנת 2016 יפתחו חברות תכשיטים רבות ויסגרו חיש מהר לאחר שיבינו כי מדובר בשוק תחרותי המצריך מקצועיות מיוחדת והבנה עמוקה של עולם השיווק באינטרנט ולא רק הבנה מקצועית ביהלומים עצמם


לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2022