*** יהלומים 100% טבעיים ***

למכור תכשיטים ישנים מזהב מבלי שיעבדו עליכם

מכירת וקניית זהב ותכשיטים ישנים


מחיר הזהב האמיר בשנים האחרונות והמון לקוחות מחפשים להמיר את התכשיטים הישנים לכסף מזומן או לזיכוי לרכישת תכשיטים חדשים.


בחיפוש ברשת אחר מידע מקיף אודות הנושא, מצאתי כי אין שקיפות מלאה בנושא וכי גולשים שיחפשו את המידע הרלוונטי ימצאו לרוב מידע מעורפל ולא ברור.


לשם כך כתבתי את הפוסט הזה ואני מקווה שהוא יעזור לכם לקבל יותר תמורת התכשיטים הישנים שלכם.


כיצד תדעו כמה שווה התכשיט הישן שברשותכם?


מחיר הזהב נקבע לפי כמות הזהב בסגסוגת התכשיט.


זהב באיכות K14 יסומל במספרים 585 אשר מעידים כי בתכשיט יש 58.5% זהב טהור


זהב באיכות K18 יסומל במספרים 750 אשר מעידים כי בתכשיט יש 75.0% זהב טהור


לאחר שגילינו את כמות הזהב בתכשיט, ניתן להתחיל לחשב את ערכו אשר ייגזר ממחיר אונקיית הזהב אשר נסחרת בבורסת הסחורות בבוסטון.

אונקיית זהב = 28.35 גרם


לצורך החישוב, אם מחיר אונקיית זהב (Ounce Of Gold) נסחרת במחיר של 1,250$ אז מחיר גרם זהב טהור (פיין) יהיה כ-44$. אם נרצה לחשב את

מחירו של תכשיט העשוי K14 אז נכפיל את המספר ב-58.5% ונקבל שמחיר זהב בטוהר של K14 יהיה כ-25.74$ לגרם.


*יש להוסיף משתנים כמו עלות זיקוק הזהב ופחת של החומר אך בעזרת חישוב זה תוכלו לדעת פחות או יותר כמה שווה התכשיט שברשותכם כחומר גלם.


מחיר הזהב ב-10 השנים האחרונות עלה בשיעור חד. בשנת 2006 מחיר אונקייה עמד על $635 לעומת מחיר כפול בו נסחרת אונקיית זהב כיום.


ישנן סיבות רבות לעליית מחיר הזהב אך בטווח הארוך הגרף די ברור. כמו בנדל"ן במיקומי פרימיום, גם מחירו של הזהב עולה ועולה עם השנים (למעט ירידות ממותנות)


כיצד לבדוק זהב ללא חותמות


לצערי אין באמת דרך ביתית לבצע את הבדיקה הזו כיוון שיש צורך בחומצה מיוחדת ולא הייתי ממליץ להחזיק בבית חומצות מסוג זה. אם אין על התכשיט שום הטבעה, לכו לתכשיטן שאתם סומכים עליו ובקשו ממנו לבצע עבורכם את הבדיקה.


מטבעות זהב להשקעה


במאה הקודמת עדיין השתמשו במטבעות זהב לצרכי מסחר. כיום המטבעות האלו נחשבים לפריטי אספנות ונסחרים מעל מחיר החומר שלהם, כלומר מעל השווי של הזהב עצמו.


ישנם מספר סוגים של מטבעות להשקעה. הנפוצים ביותר הם מטבעות הסוברין האנגלים אשר צד אחד שלהם מעוטר בפניו של המלך ג'ורג' וצידו השני מעוטר בהטבעה של המלך רוכב על סוסו ונלחם בדרקון. משקלו של מטבע זה יהיה 7.98 גרם בדיוק.


מטבע נפוץ נוסף הוא מטבע הקרוגראנד הדרום אפריקאי. מטבע זה נסחר בפרמיה הנמוכה ביותר משלל מטבעות הזהב להשקעה כיוון שהוא צעיר יותר משאר המטבעות וכיוון שניתן למצוא מטבעות כאלו די בקלות ברחבי העולם.


ישנם מטבעות רבים אשר מונפקים בכל העולם אך אלו הם שני המוכרים ביותר.


החלפת תכשיט זהב ישן תמורת זיכוי


כאשר אתם בחנות תכשיטים ושוקלים להמיר את התכשיטים הישנים שלכם, תוודאו כי הזיכוי שאתם מקבלים הינו גבוה מהמחיר אותו הייתם מקבלים תמורת מכירתו.


הסיבה לכך היא שבתכשיט החדש אותו תרכשו מגולם כבר גם הרווח של המוכר כך שלמעשה גם אם הוא נותן לכם יותר תמורת אותו זהב, שניכם למעשה מרוויחים כי אתם מקבלים יותר תמורת התכשיט הישן והמוכר מקבל זהב ישן אותו הוא יתיך ובתמורה מוכר תכשיט מהמלאי הקיים שלו.


אבני חן ויהלומים אינם משפיעים על מחיר הזהב


במידה והתכשיטים הישנים שלכם משובצים אבני חן יקרות או יהלומים, מומלץ להוציא אותם מהתכשיט כיוון שמחיר הזהב ייקבע אך ורק לפי משקל הזהב הטהור ללא קשר לעיצוב התכשיט או לאבנים היקרות המשובצות בו. לרוב, לאבנים הקטנות המשובצות בתכשיטי הזהב הישנים אין ערך של ממש מכיוון שהוצאתם מהתכשיט לפני התכת הזהב עולה כמו שכר העבודה המשולם לצורף עבור פירוק התכשיט.


במידה ובתכשיט משובץ יהלום במשקל 1/3 קראט ומעלה, תבקשו להוציאו מהתכשיט ותמכרו אותו בנפרד ללא קשר לשווי הזהב כמו בחישוב שבתחילת הפוסט.


לצערי לא ניתן להסביר בכתיבה כיצד להעריך את מחירו של היהלום ולצורך כך יש לגשת ליהלומן מוסמך על או למעבדה גמולוגית אשר תקבע את האיכות ואת הערך של היהלום אשר ברשותכם.לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2022