ההוצאה הממוצעת על טבעת אירוסין עלתה בשנת 2021

אתר התכשיטים The Knot ערך סקר מקיף בקרב כל קוראיו ושאל כל אחד ואחת בנוגע לסכום אותו הוציאו עבור טבעות אירוסין .


הנתונים הפתיעו אפילו אותנו מכיוון שמגמת ההוצאה והמחיר הממוצע עבור טבעת אירוסין עלה

בכ- 5% בהשוואה לשנה החולפת.


המחיר הממוצע לטבעת אירוסין בקרב האמריקאים

כפי שציינו, ההוצאה על טבעת אירוסין עלתה ב-5% שהם בערך 279$ או 1,116₪ במונחים ישראליים. המחיר הממוצע עמד על 5,855$ או 23,420₪. רק לצורך השוואה, המחיר הממוצע עבור טבעות אירוסין בישראל עומד על כ -5,000₪, חמישית מחיר בהשואה לארצות-הברית.


לעומת זאת, עלות חתונה ממוצעת בארצות-הברית נמוכה משמעותית מאשר בישראל. אם בארץ המחיר הממוצע לחתונה עומד על כ- 160,000₪, באמריקה חתונה ממוצעת תעלה לכם כ – 120,000₪. חשוב לציין כי בחתונות האמריקאית יש פחות אורחים ומוזמנים.


מה מסביר את ההוצאה הגבוהה עבור טבעות אירוסין

קהל הלקוחות האמריקאי הינו מלומד הרבה יותר מהקהל הישראלי בכל הנוגע לעולם היהלומים ורובם רואים את הרכישה כסוג של השקעה אשר או תניב רווחים (על הנייר) או תציל אותם בזמנים קשים בהם הם יוכלו למכור את היהלום ולממש אותו למזומנים.


בישראל המגמה הזו ללא ספק הולכת וצומחת אך יש לנו עדיים המון מה ללמוד ביחס לחברינו מעבר לאוקיינוס.


כבעלי בלוג יהלומים אנו רואים כי נתוני הגולשים שלנו נמצאים בעלייה מתמדת ושיותר ויותר גולשים מעוניינים לקרוא את התכנים שאנו כותבים אודות עולם התכשיטים והיהלומים. גם באולם התצוגה שלנו בבורסה אנו מרגישים כי הקהל הישראלי שואל שאלות הרבה יותר מקצועיות ביחס לשנים עברו ודעתו יותר מגובשת לגבי סוג היהלום אותו הוא מחפש.


עם זאת, אני לא יכול להגיד שהלקוחות הישראלים מתייחסים לטבעת האירוסין שלהם כמו אל השקעה פיננסית. ניתן להסביר את הבדלי הפערים בתפיסת העולם גם שבוחנים את סכום ההוצאה. סביר להניח כי לקוח אשר הוציא סכום המתקרב ל-25 אלף ₪ ירצה לקבל הרבה יותר מלקוח ממוצע בארץ אשר סכום ההוצאה שלו עומדת של 5,000₪.


ההשפעה של הדיגיטל על המחיר הגבוה של טבעת אירוסין

כמו בכל תחום, גם בתחום היהלומים והתכשיטים, האינטרנט הפך למתווה הדרך. כיום בחיפוש פשוט בגוגל תוכלו להיחשף לכמות מידע עצומה אודות כל סוגי היהלומים וכל הפרמטרים המשפיעים על המחיר ולהגיע לחנות מוכנים יותר לבצע את הרכישה הנכונה ולקבל את התמורה הטובה ביותר לכספם.


למרות כל המידע אני רוצה לחדד נקודה חשובה מאוד. קריאה רבה ככל בניתן על עולם היהלומים אינה הופכת את הקוראים ליהלומנים. על מנת להבין לעומק את עולם היהלומים חשוב גם ניסיון פרקטי של 3 שנים לפחות.


הקריאה ברשת אמנם תלמד אתכם את מונחי היסוד ואת התאוריה אך אינה מכשירה את הקוראים בעולם האמיתי ולכן אני ממליץ ומפציר בפני כל מי ששוקל לבצע רכישה של טבעות אירוסין לבצע אותה אך ורק במקום מוסמך ומורשה לעיסוק ביהלומים ממוסדות הבורסה והמדינה.

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2022