*** יהלומים 100% טבעיים ***

מחירון יהלומים - איך נקבעים המחירים של היהלומים

מחירון היהלומים רפפורט

כמו מחירון לוי יצחק לרכבים, גם לענף היהלומים קיים מחירון אשר כל סוחרי היהלומים בעולם משתמשים בו והמסחר מתנהל לפיו.

מי מפעיל את מחירון היהלומים היחיד (כמעט) בעולם

את המחירון מפעילה חברת ראפנט שהיא חברה פרטית בבעלות מלאה של מרטין רפפורט הידוע בקרב חוגי היהלומנים כ – "האיש עם הפפיון" בגלל סגנון לבושו הייחודי אשר משלב פפיון בכל אירוע שהוא מגיע אליו.

מרטין רפפורט הוא יהודי אמריקני אשר מתגורר בירושלים ובארה"ב לסרוגין החל את דרכו בעולם היהלומים כמתווך יהלומים ובשלהי שנות ה-70 הוא ייסד והקים את מחירון רפפורט הראשון אשר לאט לאט הפך למחירון המקובל על כל היהלומנים בעולם.


מרטין רפפורט. מנכ"ל מחירון היהלומים העולמימרטין רפפורט

גדולה מאוד בענף וגרמה לפירמידת פשיטות רגל של חברות רבות, גדולות כקטנות בכל רחבי העולם.בתקופת הוצאת המחירון לאור היה ענף היהלומים בתקופה נפלאה בה מחירי היהלומים הרקיעו שחקים עד לפיצוץ הבועה בשנות ה-80 אשר היוותה טלטלה

האלטרנטיבות למחירון רפפורט

סוחרי יהלומים רבים מתנגדים לעיקרון של המחירון מכיוון שבעל השליטה והמחליט היחיד על עליית וירידת המחירים הוא מר מרטין רפפורט. שיטת החישוב של המחירים וקביעת המשתנים המשמשים את חברת ראפנט אינם חשופים לציבור היהלומנים וקיים החשש שמחירי היהלומים נקבעים לפעמים לא לפי מניעים טהורים בלבד.

חשוב לציין כי תעשיית היהלומים מגלגלת עשרות מיליארדי דולרים בכל שנה וכל שינוי של 1% במחירי היהלומים מהווה השפעה אדירה בסכומי הכסף אותם מרוויחים/מפסידים היהלומנים.

חברת IDEX מפעילה מחירון יהלומים משל עצמה אך למרות שיש יהלומנים אשר משתמשים במחירון שלהם, הוא לא הפך להיות חלק אינטגרלי מענף היהלומים כמו מחירון היהלומים רפפורט.

היתרונות של מחירון יהלומים אחיד

ישנם גם יתרונות למחירון יהלומים המקובל על כל העוסקים בענף היהלומים הגלובלי. המחירים ידועים לכל וברוב הזמן הינם קבועים ויציבים.

הסטנדרט של היהלומים נשאר קבוע ובלתי משתנה, דבר זה פותח את הדלתות עבור המעוניינים לעבוד בצורה גלובלית. יהלומים זו שפה וכאשר כולם מדברים באותה שפה גם במחירים אז קל לפרוץ את המחסומים הגאוגרפיים וליצור שווקים חדשים בהם יכול היהלומן לשווק את סחורתו.

החסרונות של מחירון יהלומים אחיד

אין חיסרון בקונספט של מחירון יהלומים אך בהחלט יש חיסרון אדיר במחירון יהלומים אשר מחושב בידי אדם שהוא אדם פרטי בעל אינטרסים עיסקיים כאלו או אחרים אשר גם שיטות החישוב אינן ידועות ולא תמיד ברורות.

לדעתנו, מחירון יהלומים בין אם רפפורט ובים אם איידקס זוהי יוזמה מעולה אך נושא השקיפות חייב להיות ברור לכל המעוניינים לדעת כיצד נקבעים מחירי היהלומים. דבר זה יוביל למיסוד ענף היהלומים וללא ספק יגדיל את אמון הבנקים והלקוחות בתחום ועם זאת גם את נפחי המסחר.

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2022