*** יהלומים 100% טבעיים ***

איסור חדש על ייבוא יהלומי גלם להודו

איסור על ייבוא יהלומי גלם להודו

לפני שבועיים התבשרנו שאחת מחברות היהלומים הגדולות בהודו ובעולם פשטה רגל ואינה יכולה לעמוד בהתחיבויות שלה אשר עומדים על מעל 100 מיליון דולר. כחמישית מההתחיבויות הם לשוק היהלומים ההודי וליהלומנים מקומיים. החלק השני של החוב הוא לבנקים ההודים.


אתמול בערב יצאה הודעה כי 200 חברות היהלומים ההודים הגדולות ביותר יערכו השבוע הצבעה גלוייה בנוגע להגבלה על ייבוא יהלומי גלם להודו.


דבר זה יוביל לפי הערכתם לבלימה של מחירי היהלומים המלוטשים. כיום המלאים של היהלומים המלוטשים בהודו הם מהגדולים ביותר ששוק היהלומים ידע עקב מימון זול מאוד מהבנקים ההודים לחברות הענק. כידוע לכל, הביקוש ליהלומים התכווץ באופן משמעותי בשנים האחרונות עקב בעיות נזילות של מדינות אירופה וארצות הברית ועקב ירידה חדה בדרישה לתכשיטי יהלומים. המון זוגות צעירים מעדיפים לרכוש גאדג'טים מאשר תכשיטי יהלומים.


אם בעבר בעל היה רוכש לאישתו שרשרת יהלומים יוקרתית לכבוד חג המולד, כיום הבעל יעדיף לרכוש לה מכשיר אלקטרוני כדוגמת אייפד.


כיצד זה ישפיע על תעשיית היהלומים בישראל

עדיין קשה מאוד לקבוע מה יהיו ההשלכות של המהלך ההודי על ענף היהלומים הישראלי. ישנם מספר השערות שבכולן יש היגיון.


1 - תעשיית היהלומים ההודית תתכווץ וקנייני יהלומים יגיעו לרכוש יהלומים מלוטשים בישראל.


*בהנחה שייצור היהלומים בישראל יגדל בהתאם יציע מספיק סחורה מלוטשת לקניינים


2 - מרכז הייצור של יהלומי הגלם יעבור למדינה אחרת כדוגמת סין או תאילנד. דבר זה לא ישפיע על התעשייה בארץ מכיוון שבמקרה כזה ההנחה היא המחירם של היהלומים המלוטשים יהיה יציב.


3 - האופצייה האחרונה מתייחסת למצב בו המהלך של היהלמנים ההודים יצליח, יהיה מחסור (באופן מלאכותי) של יהלומים מלוטשים בשוק ומהלך טקטי זה יוביל לעצירת מחירי המלוטש ותמתנות במחירי היהלומים לאורך זמן רב בניגוד למצב הקיים היום שמחירי הגלם גבוהים ממחירי היהלומים המלוטשים ויצרני היהלומים לא ששים ליצרם מכיוון שאין להם כדאיות כלכלית.


הלך הרוח בשנים 2014-2015 בענף היהלומים העולמי

יצרני היהלומים מפסידים כסף בכל חודש ייצור עקב הפרשים משמעותיים בין מחירי המלוטש הנמוכים בכעשרה אחוזים בממוצע לעמות מחירי הגלם.


בעקבות המצב הפוליטי ברוסיה, הדרישה ליהלומים בשוק האוליגרכים קטנה באופן משמעותי. ירידה בדרישה זו השפיעה עמוקות על מחירי המלוטש. כפי שצויין בתחילת הפוסט, הצרכנים הצעירים מעדיפים לרכוש גאדג'טים מאשר תכשיטי יהלומים.


מעבר לאון-ליין. המון חברות השקיעו כספים רבים והעבירו את עסקי היהלומים שלהם לרשת. מהלך זה פגע אנושות בחנויות הפיזיות אשר מהוות חלק בלתי נפרד משוק היהלומים ומהלך זה פגע גם הוא בשרשרת אספקת היהלומים המלוטשים.


לסיכום, לדעתי האישית שוק היהלומים ישוב לימי גדולתו אך ללא ספק כרגע אנו עוברים תקופה מאתגרת ולא פשוטה אשר לצערי לא כולם ישרדו אותה. חשוב בתקופות מסוג זה להיות יעילים ולחסוך בהוצאות על מנת שנוכל להשאיר את הראש מעל המים עד אשר הגלים יחלפו.

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2022