חדלות פירעון בבורסת היהלומים


מה קורה בבורסה ליהלומים - שנת 2016


לצערנו לאחרונה התקשורת מלאה בדיווחים על יהלומנים שפשטו רגל וסגרו את עסקיהם, גוררים אחריהם משרדי יהלומים אחרים שמגיעים גם כן לחדלות פירעון בעקבות כך.


ענף היהלומים תמיד התנהל מתחת לרדאר והעסקים והבוררויות העסקיות היו נסגרות בתוך המוסדות הפנימיים של הבורסה ליהלומים. גם היום עדיין נסגרות עסקאות בשווי מיליוני דולרים ללא חוזה כתוב אלא רק בצמד המילים "מזל וברכה". שיטה זו עבדה במשך שנים רבות אך יש המנסים לנצל את השיטה הזו לביצוע מעשי מרמה ונוכלות.


אמנם להגיע למצב שהעסק שלך נקלע לקשיים זה דבר שלצערנו הינו לגיטימי ויכול לקרות לחברות גדולות וקטנות כאחד. ישנם יחידים אשר מבינים שהחברה שלהם צוללת למעמקים ובמקום להסיע להסדרים עם הנושים, הם מחליטים להפיל אותם ביחד.


איך מתנהלות העסקאות בתוך הבורסה ליהלומים


רוב המסחר בבורסה עובד בשיטת הקונסיגנציה (ממו) וזוהי קרקע פורייה לביצוע מעשי נוכלות.

לדוגמא:


סוחר X לוקח יהלום בשווי 500,000$ מסוחר Y בקונסיגנציה. הם מחליטים אחד עם השני שהיהלום יהיה ברשותו של סוחר X למשך חודש ובזמן הזה סוחרX ינסה למכור את היהלום לאחד מלקוחותיו.


עוד הם מסכימים כי במידה ולאחר חודש היהלום לא יימכר, הוא יוחזר לבעליו המקוריים.


כל התהליך הזה יתבצע ללא תמורה כספית מצד סוחר X בהנחה שאו שהוא החזיר את היהלום שהוא לקח או לחילופין ישלם עבורו את התמורה עליה סיכמו שני הסוחרים.


מה שקרה בפעמים האחרונות הוא שסוחרים לקוח סחורה האחד מהשני ולאחר תום התקופה שקבעו בינם. סוחר X לא החזיר את היהלום ולא שילם תמורתו, דבר זה הוביל לדומינו של פשיטות רגל שקורות כבר כשנה ועדיין הסוף אינו נראה באופק ואף אחד אינו יודע מתי יסתיים.לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2022