מדוע עדיף לקנות יהלומים מלוטשים בהודו ולא בישראל

אני לא יודע אם הרבה אנשים מודעים למקורות היהלומים של התכשיטים הישראלים אז החלטתי לכתוב ולספר מעט על התהליך.


בורסות היהלומים בעולם

בעולם קיימות כיום 3 בורסות יהלומים מובילות.


בורסת היהלומים הבלגית באנטוורפן - הסחורים שם מתמחים בעיקר במסחר ביהלומי גלם (לא מלוטשים)


בורסת היהלומים הישראלית - מתמחה בעיקר במיון מקצועי של מגוון ענק של יהלומים מלוטשים והענקת ערך מוסף לכל יהלום על ידי התאמת התעודה הגמולוגית המתאימה ביותר, שיבוץ היהלום בתכשיט המעניק לו מראה מיוחד, שליחת היהלום למשרד יהלומים במדינה אחרת בה הביקוש ליהלום הספציפי יניב רווח גדול יותר.


בורסת היהלומים במומבאיי - כיום זוהי בורסת היהלומים הגדולה והפעילה ביותר בעולם. בורסת מומבאיי מובילה בייצור, ליטוש ושיוק יהלומים מלוטשים. כיום ישנם מאות חברות יהלומים פעילות בבורסה ההודית המציעות מיליוני קראטים למכירה בכל רגע נתון.


למה לקנות יהלומים מלוטשים בהודו

כבעלים של מפעל תכשיטים בבורסה המייצר בעצמו את כל הקולקציות שאנו מוכרים אני מעיד כי משתלם לי ליסוע עד הודו הרחוקה בכדי לעשות שם את רכישות היהלומים של החברה ממבחר סיבות.


זמינות - כפי שציינו, בבורסה ההודית ישנם בכל רגע נתון מילוני קראטים של יהלומים מלוטשים והסיכוי להשלים שם את כל ההזמנות של החברה שלנו במספר ימי עבודה הוא גבוה מאוד לעומת רכישת כל היהלומים בבורסה הישראלית, תהליך אשר יכול לקחת חודש ויותר מכיוון שמלאי היהלומים הינו קטן בהרבה.


מחירים - בבורסה ההודית חברים יצרני יהלומים רבים ורכישה מהם היא למעשה רכישה ישירה מהמקור הראשון. כאשר היהלומים מגיעים לישראל, נוסף למחיר גם את חלקו של סוחר היהלומים אשר רכש את הסחורה בהודו. מדובר בתוספת של בערך 13%. בסכומים הגבוהים של מסחר היהלומים מדובר בהבדל משמעותי.


רכישה נכונה של יהלומים מאפשרת לנו להציע למכירה את כל קולקציית התכשיטים שלנו במחירים אטרקטיביים במיוחד ביחס לשאר חנויות התכשיטים בבורסה.


המשכיות - בבורסה בישראל ניתן למצוא יהלומים לרכישה אשר יכולים להתאים להזמנות שלנו אך הבעיה היא שפעם אחת היהלומים יהיו מסוחר שרכש אותם באפריקה ובפעם נוספת אלו יכולים להיות יהלומים שמקורם דווקא ברוסיה.


ברכישה מיצרן יהלומים הודי אני מבטיח כי תהיה לנו המשכיות ואחידות באופן הליטוש ובמקורות יהלומי הגלם. המשכיות זו באה לידי ביטוי במראה התכשיט המוגמר ולמרות שסוחרים רבים אינם חשים בהבדלים בין יהלומים אלו או אחרים, אני יודע לומר בוודאות כי כשמשבצים יהלומים שהגיעו מאותו המקור ולוטשו באותו המפעל ההבדל זועק לעיניים.


לסיכום, כבעלים גאה של חברה ישראלית חשוב לי לעודד צריכה מקומית אך לדעתי יש עדיין הבדלים משמעותיים בין שווקי היהלומים ועד כמה שהייתי מעוניים לרכוש את היהלומים שלנו בישראל עדיין יותר משתלם לנו וללקוחותינו שנרכוש את היהלומים המלוטשים בהודו הרחוקה. מחכים לשינוי ונעדכן במידה ויגיע.

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2022