*** יהלומים 100% טבעיים ***

מתווך יהלומים / איש מכירות יהלומים

כל תחום עיסוק אשר נלווה לו התואר "יהלומים" הוא נכסף ומבוקש וגם תחום עיסוקם של מוכרי היהלומים אינו שונה. הכוונה שאומרים "מוכר יהלומים" או בשמם המקצועי "מתווך יהלומים" הויא לאנשים אשר עובדים עבור משרד יהלומים בבורסה ולעיתים אף באופן עצמאי.

המתווכים אשר עובדים עבור חברת יהלומים יקבלו את הסחורות שלהם ממשרד האם שלהם ויתחילו להתרוצץ בין מסדרונות הבורסה ליהלומים עם מזוודת טרולי הקשורה אליהם עם מנעול. הסחורות אשר ימכרו מתווכים אלו יהיו בדרך כלל זהות מכיוון שכל משרד בבורסה נוהג להתמחות בסוג מסויים של יהלומים ויש המון המון סוגים של יהלומים אך זהו נושא לפוסט בפני עצמו שאכתוב בשבוע הבא.

מסחר היהלומים בארץ מתבצע ברובו בתוך המתחם הסגור של הבורסה על מנת למנוע מפושעים וגנבים גישה ישירה ליהלומים היקרים.

מתווכי יהלומים אשר עובדים באופן עצמאי עובדים באופן הפוך. למתווכים אלו יש לקוחות קבועים לרוב אשר רוכשים מגוון גדול של סוגי יהלומים והמתוכים עוברים בבורסה בין בעלי המשרדים ובעלי הסחורות ו"שואלים" מהם את הסחורה לצורכי מכירה.

כמה מרוויח מוכר יהלומים

עמלת המתווכים הנהוגה בענף (נקראת גם קומוסיון) היא 1% מסכום המכירה ואת העמלה ישלם בעל הסחורה למתווך ולא הקונה.

בשנים האחרונות ישנם ניסיונות רבים למסד את ענף תיווך היהלומים ולהופכו ליותר מסודר אשר יעניק למתווכים את התנאים הסוציאלים וביסוס שכר מינימום אשר אינו מתבסס אך ורק לפי העמלות עבור העסקאות אותם ביצעו.

להיות איש/ת מכירות בעולם היהלומים זו עבודה קשה ומתישה אשר אינה זוכה לכבוד הראוי לה. המתווכים נעים הלוך ושוב בין בעל הסחורה לבין הקונים ועושים ככל שביכולותם כדי לסגור את פערי המחירים ותנאי התשלום על מנת שיוכלו לסגור את העסקה ולהרוויח את ה -1% שלהם מהעסקה.

חשוב לציין כי איש מכירות ממוצע בבורסה מוכר בערך $350,000 כך שיש תגמול עבור העבודה הקשה.

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2022