תכשיטי יוקרה


כשאנו חושבים על תכשיטי יוקרה אנו מתכוונים למספר סוגים שונים של תכשיטים, המשותף לכולם, בין אם זה טבעות אירוסין או עגילי יהלום עולה על השוני העיצובי-קונספטואלי.


תכשיטי היוקרה עשויים להיות שונים מאוד זה מזה, כפי שעגיל הנענד על האוזן שונה משרשת הנענדת על הצוואר. המשותף לכל תכשיטי היוקרה, ולתכשיטים בדיימונד פקטורי בפרט, עולה על השוני שבין סוגי התכשיטים השונים, והוא הקפדה על הליטושים הקטנים ביותר של הפריט, עיצובים מרהיבים וקלאסיים, ושימוש בחומרי הגלם האיכותיים ביותר.


בנוסף לבקרת האיכות המחמירה שאנו עצמנו נוקטים בה, בדיימונד פקטורי עוברים התכשיטים תהליך פיקוח קפדני ביותר של מכון התקנים הישראלי, והם בעלי חותמת המעידה על טיב התכשיט שנרכש על ידכם.


יהלומים

יהלומים מהווים את המרכיב הגדול ביותר מבחינת ערך בכל תכשיט יוקרה. מגוון צורות וצבעי היהלומים הינו גדול כל כך ולכן התנודתיות במחירים הינה גבוה מאוד. ישנם יהלומים שקופים ואפילו יהלומים צבעוניים בשלל צבעי הקשת. יהלומים אלו נחשבים לנדירים במיוחד ומחירם מגיע למיליוני דולרים

צמידים

צמידי יהלומים וצמידי טניס הם חלק בלתי נפרד מקטגוריית תכשיטי היוקרה. לרוב יהיו אלו צמידים המשובצים עשרות חוליות העשויות זהב ובכל חולייה ישובץ יהלום בחיתוך עגול או מרובע בגדלים קטנים של 2 נקודות בכל חולייה ועד צמידים יקרים במיוחד אשר בכל חולייה ישובץ בו יהלום במשקל חצי קראט ואף יותר


עגילים

ישנם המון סוגי עגילים אך גם בקטגורייה זו, מה שקובע האם תכשיט הוא תכשיט יהלומים או תכשיט יוקרה הוא מה שמשובץ בלב התכשיט. בתכשיטי יוקרה ישובצו יהלומים מיוחדים בגודלם ואיכותם במרכז העגיל או אבני חן נדירות כגון רובי ואמרלד. יש גם עגילי פנינים המשובצים פנינים מיוחדות אשר נשלו ממים מתוקים וערכם גבוה מאוד כמעט כמו יהלומים










תכשיטים מזהב לבן או צהוב

למקרה שתהיתם מה יהיה עדיף לכם לענוד, תכשיטים מזהב לבן או אלה העשויים זהב צהוב, מאמר זה הוא עבורכם:

לכל אחד מסוגי הזהב ישנם יתרונות וחסרונות, מראה שונה, סגנון קצת אחר, ואנו נסכם כאן את שניהם בקצרה.


זהב לבן

זהב לבן הינו סגסוגת של היסוד זהב, עם מתכות אחרות כגון: פלטינה, כסף,פלדיום או כל צרוף מתכות אחר אשר ילבין את התערובת כולה, וכך יווצר חומר אשר מכיל זהב טהור, אך לבן בצבעו.


ציפוי רודיום

לעיתים על התכשיט העשוי זהב לבן קיים ציפוי נוסף של רודיום, מתכת מסוג המתכות האצילות, דבר המעניק לובן אלגנטי וברק יוקרתי.


ציפוי הרודיום נשחק לאחר זמן מה, ונראה כאילו התכשיט הצהיב. מה שבאמת קרה הוא העלמותם של הלובן והברק, שנמוגו בעת שחיקת הרודיום. אך אין מה לדאוג, חידוש ציפוי הרודיום עולה בדרך כלל כמה עשרות שקלים בלבד.



כמו בזהב צהוב, גם בזהב לבן נדרשת שמירה על היחס בין שאר המתכות המוספות לבין הזהב עצמו, לפי סקאלת הקראט. סולם זה מתחיל ב 9K ומסתיים ב 24K שזהו זהב טהור ללא מתכות נוספות.


טרם רכישת תכשיטי זהב לבן המכילים את היסוד ניקל, מומלץ לברר כי אינכם אלרגים לניקל, רגישות הנמצאת אצל אחוז מסויים מהאוכלוסייה.


זהב צהוב

זהב צהוב הוא זהב המכיל בנוסף ליסוד זהב, סגסוגת של מתכות אחרות המדגישות את צבע הזהב המקורי שהפך להיות סימן מסחרי ליוקרה ואצילות - צהוב בוהק בנוסף, הסגסוגת הופכת את הזהב לקשיח יותר ועקב כך גם התכשיט אותו נייצר מהמתכת יהיה חזק ובעל עמידות לאורך שנים רבו בנוסף, הסגסוגת הופכת את הזהב לקשיח יותר ועקב כך גם התכשיט אותו נייצר מהמתכת יהיה חזק ובעל עמידות לאורך שנים רבות.


התצורה הרגילה שבה מכינים זהב צהוב, המכיל פחות זהב מ 24-קאראט, הינה: זהב-כסף-נחושת. היחסים השונים בין הנחושת לכסף ידועים ומקובלים ברחבי העולם לצורך הכנת תכשיטים. יחסים שונים בין המתכות הנ"ל, עשויים לדוגמא להפוך את צבע הזהב לאדום או לבעל גוון ירוק עדין.


איך להתאים את צבע הזהב לעונדת התכשיט

אנשים בעלי עור בהיר יבחרו לרוב שילובים של זהב צהוב, לעומת לקוחות בעלי עור כהה יותר אשר עשויים להעדיף את הזהב הלבן מכיוון שניגוד הצבעים מושך את העין ומוסיף ליופי.


לסובלים מרגישיות ואלרגיות למתכות כגון ניקל, מוטב להמשיך עם הזהב הצהוב, ולוותר על הזהב הלבן. אפשרות אחרת היא לוודא כי הסגסוגת מכילה תחליפי ניקל.


זהב לבן דורש יותר "תחזוקה" וחידוש לאחר זמן, שכן ציפוי הרודיום, אם קיים, עשוי להשחק. במידה והדבר יקר או מעיק על הלקוח, יש להעדיף זהב צהוב הדורש פחות תחזוקה.



לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024