תכשיטי פלטינה

ערכו של תכשיט נקבע על בסיס כמה פרמטרים. עיצוב הוא אחד מהם, ופרמטר נוסף הוא חומר הגלם שממנו מיוצר התכשיט.

תכשיטי היוקרה עשויים מתכות יקרות כמו כסף, זהב ונוספים, כאשר במקביל הם משובצים אבני חן שונות. במקרים שבהם אבן החן היא יוקרתית במיוחד, כמו למשל במקרים של היהלום, ערך התכשיט יזנק באופן ניכר, אך גם אז למתכת יש משקל בתכשיט.

אחת ממתכות היוקרה הפופולאריות יותר בשנים האחרונות זוהי הפלטינה/פלטינום.

לפלטינה יתרונות רבים ובעוד שבחו"ל ובמותגי היוקרה אפשר לראות אותה מככבת, אצלנו בארץ, ההסתגלות למתכת היוקרתית דורשת מעט זמן, ועם זאת בהחלט ניתן לראות גם את הישראלים לומדים עד מהרה להעריך את כל יתרונותיה.

הפלטינה היא מתכת יוקרתית ואיכותית מאד, אף יותר מזהב. היא בעלת צבע לבן נוצץ שאינו דורש ציפוי על מנת להעניק אפקט יוקרתי ולבן.

הפלטינה אינה מתבלה, והיא שומרת על צבעה והברק שלה. איכות המתכת מעניקה בסיס איתן לאבנים משובצות בה וריכוז הפלטינה בתוצר הסופי עומד על 95%, בשונה מהזהב בתכשיטים שלנו שמכיל זהב טהור באחוזים נמוכים הרבה יותר.

איכויות המתכת האצילה

הפלטינה, כאמור, היא מתכת יוקרתית ויקרה. מדובר על חומר נדיר מאד, ולא רק בכלל מיעוט ההיצע ממנה, היא מתכת בעלת ביקוש גבוה במיוחד. הפלטינה בעלת צבע לבן כסוף, היא עמידה, חזקה ואיכותית.

פלטינה אינה מתחמצנת ולא נוצרת עליה קורוזיה. פלטינה היא מתכת היפו אלרגנית והיא בטוחה לשימוש במגע עם גוף האדם. הפלטינה אינה מתכלה או מתבלה, היא שומרת על האיכויות שלה ומהווה את אחד מחומרי הגלם המועדפים ביצור תכשיטים.

לפלטינה שימושים רבים, הן מבחינת צריכה פרטית והן מבחינת התעשייה.

בתחום הרפואה לפלטינה מקום של כבוד, משום שזו המתכת המרכזית שמשתילים במקרי הצורך אל גוף האדם, בזכות היותה לא משתנה מבחינה כימית ובטוחה לגמרי מבחינת תגובות גופניות.

פלטינה בתעשיית תכשיטי היוקרה

אחד השימושים המרכזיים של פלטינה היא בתחום התכשיטנות, ובשנים האחרונות יותר ויותר תכשיטים מיוצרים ממתכת הפלא הזו. לעולם התכשיטנות, נכנסה הפלטינה לפני למעלה מיובל שלם, אך לאורך השנים השימוש בה פחת מבחינה מסחרית, זאת מפאת המחיר הגבוה של המתכת.

בתכשיטים רבים משלבים כיום את הפלטינה יחד עם מתכות יקרות נוספות, כך למעשה מתאפשר שימוש במתכת, תוך שמירה על גבולות מחיר נמוכים יותר.

לפלטינה יש לא מעט יתרונות על פני מתכות יוקרה נוספות. מעבר להיותה בעלת איכות גבוהה יותר, היא משדרת גם מידה רבה יותר של יוקרה. לפלטינה מעמד של סטאטוס ואי אפשר לפספס אותה. היא עמידה מאד ואינה נשחקת או מתבלה, מה שאומר שלאורך זמן תכשיט פלטינה ישמר הרבה יותר טוב מתכשיט זהב ולבטח טוב יותר מזה העשוי מכסף.

למעלה מכך, בגלל החוזק שלה היא אמינה יותר בשמירה על אבנים משובצות, ובעוד שבתכשיטי זהב ישנה סבירות גבוהה למדי של נפילת אבן מאחיזתו בחומר, הרי שהסתברותית, הסיכוי כמעט ולא קיים בתכשיטים עשויים פלטינה.

החוזק שלה מאפשר לה לשמור לא רק על האבנים המשובצות בה, אלא גם על המראה והמתכת עצמה. היא לא מאבדת מהצבע שלה וגם לא מהברק, היא חסינה מפני שריטות, אינה צוברת קורוזיה והיא אינה מתחמצנת על פני ציר הזמן.

הפלטינה אינה דורשת תחזוקה כלל, בשונה מהזהב שמצריך טיפולי תחזוקה לשמירה על הברק שלו. הפלטינה היא כאמור היפו אלרגנית ובנוסף לכך, מהיבט רוחני היא נתפסת כמתכת חיובית מאד לאיזון האנרגיות.

השימוש שנעשה בפלטינה בתכשיטים הוא במתכת טהורה העשוייה 100% פלטינה

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024