היהלומים המפורסמים בעולם

האבן היקרה ביותר מעניינת אותנו לא מעט, ובתוך עולמם המופלא של היהלומים, יש לא מעט שהם בהחלט עוצרי נשימה

יהלום הוא האבן הנחשקת והיוקרתית ביותר, ולכן תמיד נראה אותו על התכשיטים היפים ביותר, הוא מקבל ביטוי כמעט בכל מקום ובמקומות ובמקרים מסוימים אפשר לראות יהלומים מיוחדים של ממש. אותם יהלומים מיוחדים הם אלה ההופכים גם למפורסמים, ויש יהלומים ששמם הולך לפניהם מזה דורות.

מה הופך יהלום למיוחד ומפורסם

יהלומים מפורסמים הם המיוחדים, הנדירים והגדולים שבהם. במקרים רבים למיוחדים שבהם יש גם סיפורים מיוחדים כמו על אופן הגילוי שלהם או אירוע מסוים שבהם הופיעה האבן. מטבע הדברים, מדובר על היהלומים היקרים ביותר, הנצורים ביותר ואף על פי שרשימת המפורסמים היא מכובדת למדי, היא בכל זאת מוגבלת. אחרי הכול, מדובר על קטגוריה יהלומים כשלעצמם הם אבנים נדירות, וודאי שהמובחרות שבהן.

בגלל החיבה הרבה ליהלומים והנחישות הגדולה להפיק אבנים מיוחדות, לאורך ההיסטוריה נצברו לא מעט יהלומים מרהיבים במיוחד.

מה שמקסים הוא שכל יהלום הוא באמת מיוחד במינו, עם צבע וגודל ספציפי, עם ברק וסימני היכר ייחודיים. אל תוך רשימת היהלומים המפורסמים נכנסו יהלומים בני למעלה ממאה שנים, ויש גם לא מעט יהלומים שנגלו ממש בשנים האחרונות וזכרו לתהילה רבה.

היהלומים הגדולים בעלי משקל הקראט הגבוה ביותר

אולי המפורסם ביותר הוא הופ דיימונד הנדיר - Hope Diamond . יהלום נדיר במיוחד, שצבעו כחול עמוק ומשקלו 45.52 קראט. כריית היהלום בוצעה בהודו, ובמקורו היה חלק מיהלום גדול פי למעלה משניים. מעבר להיותו כה נדיר, מאחר ושייך לקטגוריה שכל גודלה היא פחות מאחוז אחד מסך היהלומים שנמצאו, סביב היהלום יש מיתוס שלם, ואולי זה דווקא משום שהוא נדיר כל כך. המיתוס הוא על כך שהיהלום מקולל ומביא מזל רע לבעליו. אגדה שמעולם לא אוששה כמובן.

אי אפשר לדבר על יהלומים מפורסמים בלי להתייחס לקולינאן Collinan Diamond . יהלום במשקל גולמי של מעל שלושת אלפים קראט, מה שהופך אותו ליהלום הגולמי הגדול ביותר שנמצא אי פעם

היהלום המלוטש הגדול ביותר בעולם הוא יהלום שחור ומיוחד, במשקל 555.55 קראט, בעל 55 פאות ובאופן יזום מתהדר בחזרה של הספרה 5

היהלום המושלם בעולם הוא הסנטרני שוקל 273.38 קראט, בצבע שקוף ונטול כל פגם

יהלום נוסף, מפורסם במיוחד, הוא יהלום הורוד הגדול ביותר בעולם הנקרא קוואה יאה נור, במשקל 182 קראט

היהלומים המיוחדים ביותר בעולם

כמובן שליהלומים גדולים שמור מקום של כבוד, אך גודל הוא לא הגורם היחיד שמזכה יהלום בתהילה. יהלומים זוכים לפרסום גם בזכות צבע, היסטוריה מיוחדת וייחוד.

יהלום היונקר הוא יהלום בגודל 143 קראט, כשגודלו המקורי, עת כרייתו בתחילת המאה הקודמת, היה במשקל של 728 קראט. היונקר נמצא בשנת 1934 בדרום אפריקה.

יהלום אגרה הוא יהלום ורוד בגודל 28.5 קראט, וסביבו מיתוס שמקורו עוד במאה ה 15 במונגוליה.

השמות המוכרים של היהלומים המפורסמים

יהלום טיפאני, שנקרא על שם המותג, הוא יהלום צהוב בגודל 128.5 קראט, והוא היהלום הצהוב השני בגודלו בעולם. ויש גם יהלום טיילור, על שם האישה המלכותית למחצה, אליזבת טיילור אשר ביחד עם מרילין מונרו טבעו את המושג יהלומים הם חבריה הטובים ביותר של האישה

אורלוב הוא יהלום בגוון תכול והוא זכה למורשת דרמטית במיוחד בסיפורים סביבו. משקלו 190 קראט ומקורו בגולקונדה.

לסיכום, רשימת היהלומים המפורסמים היא רשימה לא קצרה בכלל, ונראה שהולכת ומתרחבת. שיטות הכרייה המפותחות, שנתמכות בטכנולוגיה ומאפשרות להפיק יהלומים בצורה יעילה הרבה יותר מבעבר מעלות את ההסתברות למציאת יהלומים, וביניהם כמובן יהלומים נדירים ומרהיבים במיוחד. לראיה ניתן לראות שרק בשנים האחרונות הצטרפו רשימה ארוכה של יהלומים מכובדים לרשימת היהלומים המפורסמים בעולם.

מחירי היהלומים המפורסמים מגיעים למאות מיליוני דולרים, החשיפה שהם מקבלים היא אדירה, ולצד הפרסום בסרטים, בתערוכות ובתצוגות שונות, היהלומים השונים נצורים בתכשיטים מלכותיים, מוזיאונים לאומיים ועוד.

כמובן שהשמירה על יהלומים אלה היא גדולה, ובכל זאת לא תמיד מצליחה למנוע ניסיונות ואף הצלחות גניבה. לא מעט מהיהלומים השונים זכו להיסטוריה צבעונית במיוחד בזכות ניסיונות גניבה אמיצים במיוחד.

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024