על מסורת טבעות הנישואין

נדוניה היא מסורת עתיקת יומין בתרבות האנושית. במקומות מסויימים היה נהוג שזוהי דווקא משפחתה של הכלה שמעניקה רכוש וממון במעמד הנישואין לטובת הזוג הצעיר, אך במקומות רבים אחרים דווקא החתן צריך היה להציג את יכולותיו לכלכל את זוגתו לעתיד.


טבעת אירוסין שמוענקת כיום במהלך הצעת הנישואין היא אינה טרנד והיא מסורת בת למעלה ממאה שנים שמקורה למעשה בארצות הברית.

עם חשיפתם של התעשיינים אל האבן היחודית והמרהיבה הזאת, היא אומצה במהרה גם על ידי הציבור. יהלום היא אבן נצחית והסמליות שלה היא משמעותית ביותר במעמד הצעת הנישואין.

האבן המרכזית היא סמל למחויבות של החתן כלפי זוגתו לעתיד. היהלום היא אבן יקרה ויוקרתית, היא מעל הזמן והיא נצחית.

וכשהחתן מציג לכלתו אבן כמה שיותר גדולה, איכותית ויקרה זו דרכו להבהיר לה עד כמה הוא מוכן להשקיע ביחסים העתידיים שלהם.

לבחור טבעת אירוסין

הדגם הנפוץ והמקובל ביותר זהו דגם הסוליטר, כלומר טבעת זהב שבמרכזה יש יהלום אחד גדול, אך כיום יותר ויותר דגמים נכנסים לאופנה.

טבעות שגם החישוק שלהן משובץ יהלומים קטנים, טבעות שהחישוק עצמו מעוצב וטבעות שבהן במקום יהלום אחד גדול יש הרבה יהלומים קטנים.

מטבע הדברים, ככל שהאבן עצמה גדולה ונקייה יותר, כך היא יוקרתית ומכובדת יותר.


בכל הנוגע ליהלומים, תוכלו להנות מתעודות אחריות שבהם יהיה רישום מלא של כל נתוני האבן. את טבעת האירוסין ניתן לבטח, כך במקרים שבהם האבן נופלת או הטבעת הולכת לאיבוד, תוכלו להנות מטבעת חדשה בזכות פוליסת הביטוח בגינה.


כמה עולה טבעת נישואין ממוצעת

מחיר טבעת נישואין נקבע בעיקר לפי משקל הזהב ולעיצוב הטבעת אין השפעה רבה על המחיר אלא אם מדובר בטבעת נישואין שנעשתה בעבודת יד ואז תהיה תוספת עבור שעות העבודה הרבות.


טבעת נישואין ממוצעת שוקלת כ-3 גרם והמחיר הממוצע לגרם זהב 14 קראט

הוא כ-190 ₪ מה שאומר שמחיר ממוצע של טבעת נישואין יהיה בערך 570 ₪


בארץ נהוג לבחור טבעות נישואין בזהב צהוב למרות שבשנים האחרונות רואים עלייה בבחירה של זהב לבן ובפרט בטבעות נישואין של הנשים.

רוב הגברים עדיים בוחרים בטבעת קלאסית ופשוטה העשויה זהב צהוב ובקוטר ממוצע של 4 מילימטר


איפה לקנות טבעות נישואין

הבורסה ליהלומים היא המקור לטבעות אירוסין ותכשיטי יהלומים, רוב מפעלי התכשיטים אינם מחזיקים במלאי גם טבעות נישואין והמבחר במתחם הבורסה לא יהיה גדול מדי.


אם אתם מחפשים מבחר גדול של טבעות נישואין אז מומלץ לחפש ברחוב אלנבי בתל אביב, מקום המשמש כבר שנים רבות כמרכז הזהב של ישראל.


אצלנו בדיימונד פקטורי אנו מחזיקים במלאי טבעות נישואין אך מציעים אותן למכירה רק למי שרכש אצלנו את טבעת האירוסין. את טבעות הנישואין שלנו אנו מייבאים מאיטליה ולא מייצרים אותן במפעל שלנולייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024