יהלומים - הכל על ניקיון יהלומים, ניקיון יהלום | Diamond Factory

אולם התצוגה סגור לקבלת קהל - ניתן להזמין באתר בכל תקופת הסגר ולקבל את התכשיט עם שליח עד הבית

משלוחים חינם למזמינים און-ליין!

התקשרו:072-220-4444

הבורסה ליהלומים אבא הלל 7 (בית סילבר)
תעשיית חהלומים ישראלית איגוד התכשיטנים בישראל מיוצר בישראל

יהלום – נקיון יהלומים ודירוג יהלומים

ניקיון היהלומים הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת יהלום מפני שלמרכיב הניקיון השפעה ישירה על מחיר היהלום.


אנו משבצים יהלומים בדרגות ניקיון של VS-SI1



מה המשמעות ניקיון יהלומים

הכוונה היא לחלקיקים של היהלום אשר לא הפכו להיות גבישים קריסטלים. כידוע, יהלום הוא פחמן אשר נמצא במעמקי האדמה ובתהליך של מיליארדי שנים (לא ידוע פרק הזמן המדויק) כאשר קילומטרים של אדמה מפעילים משקל ולחץ רב על הפחמן ובמקביל מוקרן עליו החום של ליבת כדור הארץ, דבר ההופך אותו לחומר (הקשה בעולם) הנוצץ והמדהים שאנו כל כך אוהבים.


95% מהיהלומים אינם נקיים לחלוטין. כלומר, ל- 95% מהיהלומים יש חלקיקים קטנים בתוכם אשר לא התגבשו לקריסטל המושלם.


גודלם של חלקיקים אלו, השתקפותם ומיקומם קובעים את דרגת הניקיון של היהלום. ככל שישנם ביהלום חלקיקים גדולים יותר, כך גם מחירו של היהלום יהיה נמוך יותר לעומת יהלום אשר בו כמעט ואין חלקיקים.


טבלת ניקיון יהלומים לפי דירוגטבלת דירוג ניקיון יהלומים לפי דרגות



כאשר משבצים תכשיטי יהלומים נהוג להשתמש ביהלומים באיכות מסחרית. הכוונה ליהלומים שיש בהם פגמים מסוימים אך שאינם נראים לעין. אלו יהלומים באיכות SI2 ברוב המקרים ומחירם הרבה יותר אטרקטיבי ללקוחות ולכן הם מבוקשים מאוד בעיקר בשיבוץ טבעות אירוסין מכיוון שמדובר בלקוחות צעירים לרוב אשר תקציבם נמוך יותר והם מעוניינים לקבל יהלום גדול ככל האפשר ביחס לתקציבם האישי.


גדלים של יהלומים



דירוג הניקיון מחולק ל - 5 קבוצות איכות עיקריות


הקבוצה הראשונה מסומלת בצירופי האותיות FL - flawless IF - internally flawless והיא מדרגת את היהלומים הנקיים ביותר הקיימים בעולם.

המשמעות היא שליהלומים אלו אין פגמים פנימיים וחיצוניים ואפילו שנבחן אותם במיקרוסקופ המגדיל פי 40 לא יהיה ניתן להבחין בחלקיק ולו הקטן ביותר.

מחירם של יהלומים אלו מגיע לעשרות ומאות אלפי דולרים.



הקבוצה השנייה מסומלת בצירופי האותיות VS1 very slight inclusions - VVS1 very very slight inclusions והיא מתייחסת ליהלומים בדרגת ניקיון גבוהה מאוד אשר בה החלקיקים הינם קטנים מאוד ובקושי ניתנים להבחנה גם דרך משקפת המגדילה פי 10.


הקבוצה השלישית מסומלת בצירופי האותיות SI1 slight inclusions 1 והיא מתייחסת לדרגת הניקיון המבוקשת ביותר. דרגה זו היא המועדפת על פני רוב הלקוחות מפני שכמות וגודל החלקיקים אשר ביהלום הינם לא גדולים ואינם נראים לעין בלתי מקצועית ועקב כך מחירם הוא אטרקטיבי מאוד למרות שאין הבדל ויזואלי בינם לבין היהלומים בשתי הקבוצות העליונות כאשר היהלום משובץ בתכשיט, אך מחירם יהיה זול בעשרות אחוזים.


הקבוצה הרביעית מסומלת בצירופי האותיות SI2 slight inclusions 2 - SI3 slight inclusions 3 והיא מתייחסת ליהלומים בדרגת ניקיון

בינונית - נמוכה. דרגה זו הינה נפוצה מאוד בשוק האמריקאי בשל מחירה הנמוך יחסית. למרות שדרגה זו נחשבת נמוכה עדיין פגמי היהלום לא יהיו נראים לעין בקלות, דבר ההופך את היהלומים בדרגה הזו לאטרקטיביים בשל מחירם הנמוך והוויזואלית המנצנצת שלהם.


הקבוצה החמישית מסומלת בצירופי האותיות I1 Included 1 - I3 Included 3 והיא מתייחסת ליהלומים בדרגות הניקיון הנמכות ביותר ובעלות הערך הנמוך ביותר. יהלומים אלו יהיו בעלי כמות גדולה מאוד של פגמים אשר נראים בקלות רבה גם לעין בלתי מקצועית.


לקריאה על צבע היהלומים לחצו כאן



קישורים שימושיים

צור קשר

דיימונד פקטורי, אבא הלל 7
(בית סילבר) קומה 1 משרד מספר 20א
הבורסה ליהלומים, רמת גן

כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2020