צמיד טניס - לא מה שחשבתם

צמיד טניס, לא תוכנן כתכשיט לספורטאיות על מגרשי הטניס, להיפך, משחק טניס באחת התחרויות, העניק את שמו לצמיד. זה קרה בעקבות חוויה לא נעימה שאירעה לאגדת הטניס, כריס אוורט (Chris Evert), במהלך טורניר טניס חשוב מאוד בו השתתפה. מאז קיבלו צמידי היהלומים את השם, ״צמידי טניס״.


נצנוץ היהלומים


התכשיט הקלאסי מעוצב בשורת יהלומים נפרדים המשובצים לכל אורך הצמיד ונקרא במקורו ״צמיד נצחי״. צמידי היהלומים לא יועדו כלל וכלל לענידה במשחקי טניס, אבל במהלך השנים הפכו להצהרה אופנתית ומשמשים עד היום כמתנות יוקרה לציון ימי נישואין, ימי הולדת, סיום לימודים או כל אירוע חגיגי אחר.


איך שם נולד?


השם ״צמיד טניס״ הודבק לצמיד היהלומים לאחר תקרית שארעה באליפות הטניס של שנת 1987. בתחרות השתתפה גם הטניסאית האלופה כריס אוורט. במהלך המשחקים היא ענדה את צמיד היהלומים שלה. תוך כדי אחד המשחקים נשבר הסוגר של הצמיד והוא החליק לה מהיד. הספורטאית ביקשה להפסיק את המשחק עד שיימצא הצמיד. הבקשה שלה התקבלה והצמיד נמצא. ומאז ועד היום נקרא תכשיט זה, ״צמיד טניס״.


טרנד חדש בא לעולם


האירוע ב-1987 תרם לתחילתו של טרנד חדש בתחום אופנת צמידי היהלומים. שחקני טניס אחרים הלכו בעקבותיה של כריס והחלו לענוד את צמידי היהלומים על מגרשי הטניס. לדוגמה, שתי הטינסאיות המהוללות, גבריאלה סבטיני וסרינה וויליאמס, נראו לא פעם על המגרש כשהן עונדות את צמיד היהלומים.


אותה גברת בשינוי אדרת


האירוע הגורלי שהתרחש בשנת 1987 על מגרש הטניס, הביא לשינוי בעיצובם של צמידים אלה, ובעיקר להוספת שרשרת בטיחות כתוספת לסוגר, כדי להבטיח שהצמיד לא ייפתח ויאבד. אמנם, ״צמידי טניס״, לא נועדו במקורם כתכשיט לשחקניות טניס, יחד עם זאת, אם את יכולה להרשות לעצמך לרכוש צמיד יהלומים, תוכלי לענוד אותו גם על המגרש, כאביזר ספורט לכל דבר. שינוי העיצוב מבטיח שהצמיד לא ייפול מהיד אם הסוגר ייפתח מסיבה כלשהי.


סוגים שונים של ״צמידי טניס״


בגרסה הקלאסית של צמידי היהלומים, הצמיד היה עשוי בדרך כלל מזהב צהוב ויהלומים. היום טווח האפשרויות התרחב ואפשר לרכוש צמידים משובצים במגוון אבני חן כמו, אבני אודם, נופך, אזמרגד, או ספיר. לצד הזהב הצהוב, ניתן למצוא גם צמידים עשויים מזהב לבן, מכסף או מפלטינה.

ולבסוף, הצמידים שמשובצים בזירקונים, נראים ממש כמו יהלומים אמתיים והופכים את הצמידים לנוחים יותר.

היום, כל צמיד אשר משובץ בשורת אבני חן, נחשב ל״צמיד טניס״.


רוצה גם צמיד טניס?


אם את מחפשת לעצמך ״צמיד טניס״, קחי בחשבון את גודל פרק כף היד שלך. אם הפרק צר והזרוע שלך דקיקה, צמיד עדין עם יהלומים קטנים יהיה הצמיד המתאים לך ביותר. אם פרק היד שלך רחב והזרוע מלאה יותר, עדיף שתבחרי בצמיד נועז עם אבני חן גדולות יותר.

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024