איפה אפשר לחגוג מסיבת אירוסין בצמצום

הרשו לפתוח בברכת מזל טוב! עכשיו, משהתארסתם, ייתכן שאתם מוצאים את עצמכם קצת אובדי עצות – איזו מסיבת אירוסין לארגן? ומאיפה בכלל כדאי להתחיל? במיוחד לשם כך, הכנו למענכם מדריך מקוצר למתארס הדתי המתחיל. מקווים שתמצאו כאן כמה כיוונים ורעיונות שיעזרו לכם בדרך לחופה.


בעבר הרחוק, בתקופת התלמוד, נהוג היה לקיים את טקס האירוסין, שנקרא טקס הקידושין, כמה חודשים לפני החתונה. בטקס, ניתנה הטבעת ונאמרו מילות הקידושין, "הרי את מקודשת לי". אלא שבימינו אנו, טקס האירוסין והנישואין אחד הם. עם זאת, סדר הדברים נותר על כנו והמשפחות עודן עורכות היכרות בשלב הראשון. שלב זה אמנם נקרא אירוסין אך איננו זהה לאירוסין-קידושין שנעשים היום במהלך החתונה. עכשיו, משהעמדנו דברים על דיוקם, אפשר להמשיך לאירוע האירוסין עצמו.

במהלך הטקס החתן קונה לכלה מתנות נוספות כמו שרשרת יהלומים, צמיד טניס ועגילים. כך נהגו בעבר וכיום.

הטבעת

בעידן המודרני, טבעות האירוסין הן יותר נוהג חברתי מאשר מנהג הלכתי והן מסמלות את מעמדה של האישה כזו שעומדת להינשא.


טבעות אירוסין הן הנמכרות ביותר הן טבעות יהלומים קלאסיות, בעיקר מסוג סוליטר. טבעת יהלום מסוג סוליטר היא עדינה ועיצובה נקי, כאשר במרכזה משובץ יהלום אחד ויחיד. הטבעת עצמה, בין אם תהיה מזהב או מפלטינום, היא בדרך כלל עניין של טעם אישי ושל תקציב. תחת הקטגוריה של טבעת זהב תוכלו לבחור בין זהב צהוב ללבן, שהפך להיות מאוד פופולרי בשנים האחרונות ומעניק לטבעת האירוסין מראה מאוד מיוחד ומודרני. אם אתם רוצים להטביע חותם אישי יותר על הטבעת, תוכלו גם לבחור בעיטורים ובשיבוצים מיוחדים, כמו יהלומים צבעוניים או אבני חן שונות.האירוע

ראשית, צפירת הרגעה: במסיבת אירוסין אין כללים ברורים. אז מי קובע? אתם וההורים כמובן. ישנן שתי אפשרויות לאירוע מסיבת האירוסין. האחת, אירוע משותף לחברים ולבני המשפחה, והשנייה שני אירועים נפרדים.


1. אירוע משותף

היתרונות – אירוע אחד ויחיד משמעו פחות כאב ראש, פחות ארגונים ופחות מאמץ. ההורים יכולים להיפגש בתחילת הערב כאשר את האורחים תוכלו להזמין לשעה מעט מאוחרת יותר. כמובן שאם ההורים כבר הכירו לפני כן, תוכלו לוותר על השלב הזה ולהזמין את כולם לאותה השעה.


החסרונות – ייתכן שהזמן שאותו תהיו חייבים להקדיש להורים לא ישאיר לכם מספיק שעות לבלות עם החברים. לכן, אם חשוב לכם להקדיש מספיק תשומת לב גם למשפחה וגם לחברים, ייתכן שעדיף לכם להפריד את החגיגה לשני אירועים נפרדים.


2. אירועים נפרדים

היתרונות – אם אתם מסוג האנשים שאינם נרתעים מהפקה של אירועים, ייתכן שמאוד יתאים לכם לארגן שני אירועים נפרדים – האחד למשפחה והשני לחברים. כך, תוכלו ליהנות מבילוי זמן איכותי וכמותי עם כל אחת מהקבוצות הללו. ההורים יוכלו להיפגש בנחת באירוע אינטימי יותר, והחברים יוכלו לחגוג ולשמוח אתכם באירוע קופצני יותר.החסרונות – נזכיר לכם שהאירוסין הם רק השלב הראשון. אחריו, עדיין תצטרכו לארגן חתונה וזאת כבר הפקה רצינית באמת. לכן, שקלו את העניין בכובד ראש כדי שלא תמצאו את עצמכם מותשים עוד לפני שבכלל הגעתם למנה העיקרית.כך או כך, ברגע שתחליטו אם לארגן אירוע אחד משותף או שניים נפרדים, תצטרכו גם לבחור את מקום האירוע. הנה כמה אפשרויות:
1. בבית

אם אתם מעדיפים לשמור על המסורות העתיקות, ודאי תעדיפו לקיים את מסיבת האירוסין בבית הכלה, כפי שהיה נהוג מימים ימימה. עם זאת, לקיום המסיבה בבית ישנם יתרונות ברורים גם לאלה שהשמירה על המסורת איננה בראש מעיניהם והמרכזי מביניהם הוא התקציב. אין ספק שהעלות של ארגון מסיבת אירוסין בבית תעלה פחות מאשר השכרה של אולם. עם זאת, ברור שאם מדובר על דירה שאין בכוחה להכיל בין עשרות ליותר מ-100 איש, או על בית שאין לו חצר גדולה מספיק, זאת בכלל לא אופציה רלוונטית. מעבר לזה, לא לכולם מתאים להכניס כמות גדולה כל כך של אנשים הביתה, גם אם הבית גדול דיו.2. באולם המקומי

בין אם במתנ"ס המקומי או בבית הכנסת, כל עוד האולם המקומי שלכם יכול להכיל את מספר המוזמנים, זאת יכולה להיות אפשרות מצוינת. רק הבטיחו שיש באולם אפשרויות קירור או חימום, תלוי בעונה, וכסאות בשפע.3. באולם אירועים

ראשית, אם מספר המוזמנים גדול במיוחד, כדאי לשכור אולם. זה יחסוך לכם הרבה טרחה ויכסה את כל הצרכים שלכם. ואם כבר הלכתם על אולם אירועים, תוכלו גם לבחור את המיקום הגיאוגרפי שלו, כך שיהיה נוח למרבית המוזמנים.לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024