מכירת זהב ישן – מי קונה תכשיטי זהב ישנים

ערכו של הזהב עלה ב 10 השנים האחרונות במאות אחוזים והכלכלנים הבכירים ברחבי העולם צופים שערכו ימשיך לטפס גם בעשור הקרוב. מפני שהוא מהווה כאפיק השקעה סולידי ומאוד יציב.

כמעט לכל אחד יש בקופסת התכשיטים טבעות, שרשראות ועגילים ישנים שלא נענדו כבר המון זמן או אפילו תכשיטי זהב שעברו בירושה ושוכבים בקופסת התכשיטים. בשוק הזהב של היום ישנה הזדמנות להפוך את התכשיטים הישנים לכסף מזומן ובשווי גבוה בהרבה מאשר השווי בו הזהב נרכש במקור.

להפוך את הזהב לכסף מזומן

כל מפעל תכשיטים קונה זהב אחת לשוב לכל הפחות ותמיד ישמח להציע לכם כסף עבור זהב ישן. המחיר המדוייק אותו תקבלו ייקבע לפי שער הדולר היציג באותו היום (זהב נסחר לפי דולר אמריקאי) ומחיר האונקייה (המחיר נסחר בבורסה לסחורות) 2 פרמטרים אלו משתנים מדי יום ולעולם אינם קבועים כך שבמידה ותהיו מעוניינים למקסם את המחיר אותו תקבלו, תתחילו לעקוב אחרי 2 המדדים האלו וביום ששניהם יהיו גבוהים תציעו את הזהב למכירה.

מה שעוד ישפיע על מחיר הזהב אותו תהיו מעוניינים למכור יהיה משקלו (לפי גרמים) ואיכותו (כמות הזהב הטהור). ישנם 2 סוגי זהב הנפוצים בתכשיטים והם זהב 14K וזהב 18K.

זהב 585 באיכות 14K

זהב 14K הוא זהב אשר מכיל 58.5% זהב טהור ו 41.5% סגסוגת של מתכות אצילות אחרות.

הסימון המקובל של זהב באיכות הזו הוא או הטבעה של הספרות 585 או הטבעה של 14K מחלקה הפנימי של הטבעת.

זוהי איכות הזהב הנפוצה ביותר.

זהב 750 באיכות 18K

זהב 18K הוא זהב אשר הסגסוגת שלו מכילה כ-75% זהב טהור ו25% מתכות אצילות אחרות.הסימון המקובל של זהב באיכות 18K הוא הטבעה של הספרות 750 או הטבעה של 18K מהחלק הפנימי של הטבעת.


ישנם 3 גוונים עיקריים לזהב ככל הנוגע לתכשיטים. ישנו את הזהב הצהוב אשר נחשב הנפוץ ביותר, זהב לבן אשר הפך אופנתי והמועדף על קהל הלקוחות הצעיר והזהב האדום אשר הסגסוגת שלו משלבת נחושת והיה נפוץ מאוד בברית-המועצות לשעבר.

מבחינת ערך הזהב, אין חשיבות לצבע. כפי שציינו מה שישפיע על המחיר הם רק המשקל והאיכות.

כמה כסף אפשר לקבל עבור הזהב הישן

האופצייה הראשונה היא להחליף את הזהב הישן תמורת תכשיט חדש. כלומר להביא לחנות תכשיטים ישנים תמורת תכשיט חדש מהקולקצייה של החנות. הזיכוי יינתן רק עבור החלפה ולא יינתן במזומן.


אם תהיו מעוניינים למכור את הזהב הישן שלכם עבור כסף מזומן, תוכלו לקבל כ -80 ש"ח עבור כל גרם של 14K ללא צורך בהתחייבות של רכישת תכשיט אחר כנגד.


אם התכשיט משובץ גם יהלומים אז כמובן שתוכלו לקבל כסף רב יותר אך לא יהיה ניתן לדעת מראש לפי איזה חישוב אלא לעשות סקר שוק בין 2-3 מפעלים וללכת על ההצעה הגבוהה ביותר שתקבלו.


חשוב שתדעו שאם התכשיט הישן משובץ ביהלום מרכזי גדול אז לא תהיה לכם בעיה למכור אותו לעומת יהלומים קטנים המשובצים בטבעת אשר עליהם לרוב לא תקבלו תשלום מפני שהעלות עבודה עבור הפירוק של כל היהלומים הקטנים שוות ערך לערכם של היהלומים.

לא ניתן להתיך את הזהב במידה ומשובצות בו אבנים ויש להסירן מהתכשיטים טרם שלב ההתכה.

במידה ותרצו למכור תכשיטים ישנים עבור מזומן או עבור החלפה בתכשיט חדש אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024