תעודה ומעבדה גמולוגית

תחום היהלומים מחולק למאות סוגים של יהלומים, יהלומים גדולים ונקיים, יהלומים בצבעים, יהלומים בגדלים הקטנים ועוד

כל תחום הינו ייחודי ופועל לפי אמות סטנדרטים משלו אך דבר זה יצר צורך לאגד את כל תחומי היהלומים תחת סמכות גמולוגית אחראית אשר הן היהלומנים והן הלקוחות יקבלו את מרותה.


המעבדה הגמולוגית האמריקאית - GIA

ישנם מספר מעבדות גדולות המובילות את שוק היהלומים העולמי. הגדולה שבהן היא GIA זוהי מעבדה גמולוגית עם 2 סניפים עיקריים בניו-יורק ובלוס אנג'לס ושלוחות קטנות ברחבי העולם. GIA היא מעבדה ללא מטרות רווח. התעודות של המעבדה נחשבות ליקרות ביותר בשוק ויש יהלומים מסוימים שבדיקתם יכולה להיות במשך יותר משנה.


המעבדה מתמחה ביהלומים גדולים (מעל קראט אחד) ובדירוגי הצבעים הגבוהים והניקיונות הגבוהים כך שלמעשה כמעט כל אבן שמגיעה לדירוג במעבדה שווה מאות ומיליוני דולרים.


IGL | EGL - המעבדות הגמולוגיות האירופאית והבנילאומית

מעבדות נוספות הן EGL | IGL מעבדות אלו ידועות ברמת דיוק גבוהה בכל הנוגע לקביעת צבע היהלום ולניקיונו של היהלום.


היתרונות של מעבדות אלה הוא שהן פרוסות כמעט בכל מרכזי סחר היהלומים בעולם והן נגישות יותר.


בדיקה ממוצעת במעבדות אלו לא יהיה יותר משבוע ימים.


יתרון נוסף לשוק התכשיטים הישראלי הוא שיש לשתי המעבדות נציגות בבורסה ליהלומים והן מספקות שירותי אקספרס ליהלומנים כך שלקוחות אשר רוכשים טבעות אירוסין או תכשיטי יהלומים מהיצרנים בבורסה נהנים ממחירים זולים יותר של תעודות וממתינים פחות זמן לקבלת התעודה.


המעבדה הגמולוגית הבלגית - IGI

בהודו ובמזרח נהוג להשתמש בתעודות : HRD | IGI מכיוון שבשווקי המזרח נוהגים לרכוש יהלומים ברמות ניקיון גבוהות ובצבעים נמוכים מאוד (J - Z) הוקמו מעבדות אשר מתמחות בדירוג יהלומים בצבע נמוך וברמות ניקיון גבוהות ומעבדות אלו הן סמכות עליונה בתחום סיווג היהלומים בצבעים הנמוכים.


מעבדות גמולוגיות מורשות נוספות

רוב חנויות התכשיטים מציעות ללקוחותיהן תעודות פרטיות של החנות. חשוב לבדוק שמישהו מצוות העובדים של החברה עבר הסמכה גמולוגית ואל תתביישו לבקש לראות את תעודת ההסמכה שלו.


במידה וישנה תעודה של נציג החברה אז תעודה זו קבילה ומעידה כי הטבעת שרכשתם הינה טבעת זהב משובצת ביהלום אמיתי ולא בזירקוניה (חיקוי).


מה שחשוב לבדוק בתעודה: מה שחשוב עבורכם (הלקוחות) הוא צבע היהלום וניקיונו, ההמלצה שלנו היא לרכוש יהלומים בטווח הצבעים של (G-H) וברמות ניקיון של (VS2-SI3). אנו ממליצים על הצבעים והניקיונות האלו מפני שברמות אלו הפגמים אשר נראים במיקרוסקופ אינם נראים לעין כך שאתם רוכשים תכשיט יהלומים נוצץ ובעל מראה יוקרתי ומבחינת המחיר אתם משלמים הרבה פחות ומקבלים תכשיט איכותי בחסכון של עד 50% במידה ורכשתם יהלום ברמת צבע ורמת ניקיון מעט גבוהה יותר בדירוג.


מהי תעודה גמולוגית ליהלום

תעודה גמולוגית ליהלום זוהי תעודת הזהות של האבן. מאחר ומדובר על אבן יוקרתית ובעיקר מאד יקרה לתעודה הזאת יש חשיבות מאד גבוהה.


עם החיקויים שיש כיום בשוק קשה עד בלתי אפשרי לזהות יהלום אמיתי בהעדר הכישורים המתאימים והמכשור הנדרש, מה שאומר שכל אחד מאיתנו עלול לקנות זירקון במחיר של יהלום מבלי כלל להיות מודע לכך. תעודה גמולוגית ליהלום תבטיח כי דבר כזה לא יקרה.


מעבר, ובנוסף לערבות והביטחון שאותו מעניקה התעודה הגמולוגית בדבר מקוריות היהלום היא גם מכילה את המפרט שלה.


לכל יהלום יש נתונים אישיים המתייחסים לגודל האבן, המשקל שלה, רמת הבהירות, צבע והנקיון של האבן. ככל שהאבן גדולה ומדורגת גבוה יותר בסולם ניקיון היהלומים, כך היא יקרה ונחשבת יותר. תעודה גמולוגית תכיל את כל המידע הנדרש אודות האבן, כך שתדעו בדיוק מה רכשתם.


התעודה הגמולוגית חשובה בעיקר עבור יהלומים שמשקלם עולה על 0.4 קראט משום שבמשקל זה ומעלה הערך של היהלום הוא כבר גדול ומשמעותי. ביהלומים במשקל פחות מזה ניתן לוותר על הפקת התעודה.


תעודה גמולוגית תוכלו לקבל במעמד המכירה, כאשר ברגע שזו מונפקת כדין וכחוק היא מהווה אסמכתא לגיטימית לכל דבר בדבר האבן שלכם ובעיקר אסמכתא לכך שקיבלתם תמורה מלאה בעד העלות ששילמתם.


בנוסף, ניתן להנפיק תעודה גמולוגית גם באופן עצמאי בכל מעבדה עצמאית שתוכל לבצע את הבדיקה ולהעניק לכם את ממצאיה.


בדיימונד פקטורי אנו מציעים ללקוחותינו את כל סוגי היהלומים מהקטנים ולגדולים ביותר. החל מהצבעים הגבוהים ועד הצבעים הנמוכים. כל צורות ורמות

החיתוך של היהלומים וכמובן את כל סוגי התעודות הגמולוגיות לבחירתכם. נשמח לסייע וללוות אתכם בכל שלבי הרכישה. דיימונד פקטורי - היהלומן הפרטי שלךלייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024