המדריך לבחירת טבעות אירוסיןהגיע הרגע המיוחד בו החלטתם לאחד את אהבתכם ולחיות ביחד עם בת הזוג שלכם לעד ולהקים ביחד את קן המשפחה הפרטי שלכם.

בחירת טבעת אירוסין היא תהליך מורכב משום שיש לקחת בחשבון משתנים רבים (התאמה אישית, תקציב, סוג וכו׳) כדי להגיע לתוצאה המבוקשת - הטבעת שהיא תמיד חלמה לענוד ברגע המיוחל והמשימה כולה מוטלת עליך. אם תשאל כל גבר נשוי תקבל משוואה פשוטה, אישה מרוצה = גבר מרוצה, זכור שטבעת האירוסין תלווה את האישה למשך שנים רבות, לכן חשוב השקיע מחשבה וזמן לבחירה נכונה.

לפני שזה יקרה, עדיין נהוג להתארס ולהתחתן. לשם כך תצטרכו טבעת אירוסין ומכיוון שמדובר בהוצאה גדולה ישנם מספר דברים שחשוב לדעת לפני שאתם מבצעים את הרכישה הגורלית.

מצא את סגנון הטבעת המועדף עליה - זו לא משימה מורכבת במיוחד, נסה להבין לפי סגנונה הייחודי של אשתך לעתיד אם היא אוהבת טבעות קטנות או גדולות, מפוארות או עדינות, אילו סוגים של אבנים היא בוחרת לטבעותיה ואילו צבעים היא מעדיפה, זכור שהמידע הזה ישמש אותך גם בעתיד, מציאת הטבעת הנכונה יכול להיות עניין של כמה שבועות ולכן השתדל לא להשאיר את הבחירה לרגע האחרון.

מדוד את קוטר האצבע שלה - לשם כך בחר את אחת הטבעות שהיא עונדת בשגרה, השאל את הטבעת מבלי ידיעתה, מדוד ורשום את הנתונים החשובים, כך תחסוך תיקונים והחלפות ותוכל להפתיע בעת ההצעה, חשוב לזכור שעל הטבעת להיות נוחה למשך שנים, לכן עדיף שלא תהיה צמודה מדי ולא רופפת מדי.

התאם את עובי הטבעת לאצבע - חשוב ליצור מראה פרופורציונאלי נכון, לשם כך זכור: טבעת דקה מחמיאה ליידים קטנות, טבעת רחבה יותר מתאימה לאצבעות ארוכות. יהלומים בצורות חיתוך מוארכות יכולות ליצור מראה של אצבע ארוכה.

היוועץ עם חברות קרובות ובני משפחה - במידה ואינך יודע מה סגנונה המועדף של ארוסתך לעתיד תמיד תוכל להתייעץ עם חברה קרובה או עם בני משפחה מנוסים שיוכלו לפתור את התעלומה למענך.

מה נהוג לבחור בתור טבעת אירוסין


למרות שאנשים מעיזים יותר ולא מפחדים לקחת סיכונים בבחירת עיצובים אוונגרדים עדיין העיצובים הנפוצים ביותר הם העיצובים מהקולקציות הקלאסיות של טבעות הסוליטר או של טבעות האירוסין הישרות אשר משובצות יהלומים בצידי הטבעת.

לקוחות רבים בוחרים לשלב גם אבן חן צבעונית (ספיר, רובי, אמרלד) אשר תהיה משובצת במרכז הטבעת על מנת להעניק מראה ייחודי יותר לטבעת החשובה בחייהם.


בתור מקצוענים, ההמלצה שלנו היא לבחור טבעת מהקולקציות הקלאסיות ולא לבחור טבעות מהקולקציות האופנתיות של אותה העונה מכיוון שאופנה היא דבר חולף לעומת הטבעת שאמורה להיות חלק מחייכם לכל החיים.


יהלום גדול או יהלום נקי


מחיר היהלומים נקבע לפי מספר משתנים כאשר השניים החשובים ביותר הם צבע היהלומים וניקיון היהלומים. בפשטות ניתן להגיד שבאותו תקציב נתון ניתן לקנות 2 יהלומים שונים בתכלית האחד מהשני. הראשון, יהלום במשקל נמוך יותר אך בדרגת איכות גבוהה במיוחד והשני יהלום גדול באופן משמעותי מהיהלום הראשון אך באיכות נמוכה יותר.

אז מה עדיף?


התשובה שלנו היא שתמיד מומלץ לרכוש יהלום במשקל גדול יותר מכיוון שגודל זהו הסממן הראשון שמבחינים בו כאשר מסתכלים על הטבעת. אנחנו רוצים לסייג את התשובה ולומר שאין אנו ממליצים לרכוש יהלומים באיכות נמוכה אלא יהלומים באיכות ניקיון וצבע מסחריים, כלומר שהיהלומים יהיו לבנים (לא חייבים להיות צבע D) ונקיים ב-100% לעין SI2 - SI1. יהלומים אלו יעניקו לכם מיקסום התקציב ותקבלו תמורתו יהלומים גדולים באופן יחסי ונוצצים.


הגדירו את התקציב מראש


כל גבר חושב שהדרך היחידה להרשים את ארוסתו לעתיד היא עם טבעת יוקרתית במיוחד, צמידי טניס מיוחד או עגילי יהלום יוקרתיים, אך זו לא הדרך היחידה להביע אהבה וכוונות. הקפד לבחור טבעת שהיא תאהב מבלי לבצע השקעה לא רציונאלית, כך תוכל להשיג את המטרה מבלי לבקש הלוואה מהבנק.

הכירו את מחירי הטבעות - טבעות אירוסין נמכרות החל ממאות שקלים ועד מאות אלפים. אנו ממליצים ללקוחותינו להגיע לאולם התצוגה עם תקציב אשר הם קבעו מראה מכיוון שמאוד קל "לגלוש" ולהתפתות לקנות תכשיט אשר לא בהכרח עומד בתקציב שלכם. מניסיון רב שנים, תקציב מוגדר מראש מקל מאוד על תהליך בחירת הטבעת הנכונה

סקר שוק והשוואת מחירים - צרכנות נבונה חשובה גם בבחירת תכשיטים, מומלץ להתחיל את הסקר שלכם בגלישה באתרי אינטרנט המציעים תכשיטי יהלומים למכירה. לאחר מכן, לכו לחנויות במרכז המסחרי הקרוב לביתכם ובחנו פיזית את התכשיטים ורק לאחר מכן תגיעו לבורסה ליהלומים על מנת לבצע את הרכישה כאשר יש לכם כבר מושג רב לגבי מה אתם מחפשים ומה אתם מצפים לקבל

ישנם לקוחות רבים אשר מציינים כי חושב להם שערך הטבעת יישמר ואף יעלה עם השנים והם מחפשים יהלום שיתאים לקריטריונים הללו. אנחנו רוצים להבהיר דבר אחד, כאשר רוכשים טבעת אירוסין במחיר ממוצע אז שיקול הערך של ההשקעה אינו קיים ממספר סיבות שהראשית שלהם היא שהחלק היחסי של היהלום ממחיר טבעת אירוסין אינו גבוה מספיק לעומת החלק היחסי של הזהב ושכר העבודה (שיבוצים, מידות וצורפות) ולכן שיקול זה בסיטואציה הזו אינו קיים.

ישנם חנויות תכשיטים רבות אשר מציינות את נושא ההשקעה כחלק ממאמצי השיכנוע שלהם במכירת הטבעת אך מדובר לחלוטין בהטעיית צרכנים מכיוון שאם אותו הלקוח יגיע למכור את הטבעת לאותה החנות לאחר שנה הוא יקבל בערך מחצית מהמחיר אותו שילם וזה עוד במקרה הטוב.

במידה ואתם מעוניינים ביהלום איכותי להשקעה אשר משקלו מעל 1 קראט אז השיקול הופך להיות הגיוני יותר מבחינה כלכלית. בסיטואציה כזו אנו ממליצים לרכוש טבעת אירוסין עם יהלום אשר לו תעודה גמולוגית בנפרד מהטבעת ורצוי שהתעודה תהיה של המכון הגמולוגי האמריקאי (GIA) מכיוון שלמכון זה יש את המוניטין המכובד ביותר.

ניתן להגיד שברכישת תכשיטי יהלומים אשר מחירם עולה על 25,000 ₪ אז השיקול הכלכלי לצורכי השקעה הינו הגיוני ונכון.


בחירת המתכת ואילו אופציות קיימות


זהב עדיין המתכת המבוקשת והנפוצה ביותר אשר בשימוש מפעלי תכשיטים ברחבי העולם אך ישנו גם שוק פרימיום עם דרישה קשיחה לאחת המתכות האצילות היקרות ביותר או במילה אחת - פלטינום. הפלטינה אינה מתערבבת עם שום מתכת אחרת והיא כבדה יותר מהזהב ובגלל שתי סיבות אלו, מחירה כמעט כפול ממחיר הזהב. מה גם שלצערנו בארץ אין כמעט בעלי מקצוע עם ציוד מתאים לעיבוד הפלטינה ולרוב איכות העבודה במתכת הזו היא די ירודה.

זהב לבן או צהוב ב-14K או 18K הן המבוקשות ביותר. לרוב נשים בעלות צבע עור כהה יותר יעדיפו את הזהב הצהוב ונשים בעלות צבע עור לבן יותר יעדיפו את הזהב הלבן. בנוגע לאיכות הזהב (14K | 18K) הדעות חלוקות.

אנחנו בתור מפעל ותיק לייצור תכשיטים ממליצים על זהב באיכות 14 מכיוון שהוא זהב קשיח יותר בעל עמידות גדולה יותר לאורך שנים לעומת זהב 18 אשר תוך זמן קצר יופיעו על התכשיט שריטות.


כיצד ניתן לדעת את מידת האצבע של בת הזוג לפני הרכישה


ההמלצה שלנו היא לחכות לרגע הנכון ולהשאיל את הטבעת שלה, לאחר מכן הקליקו על הטבלה למציאת מידת טבעת אשר נמצאת בכל עמודי הטבעות בקטלוג.

חשוב לדעת עובדה אחת חשובה במיוחד. כמעט כולם מגיעים להתאמת מידה לאחר הצעת הנישואין. זה ממש נדיר שהטבעת מתאימה בדיוק ללא שום צורך בשינוי מידה. תיקון המידה יבוצע ללא תשלום בידי החנות בה רכשתם את הטבעת.

לרוב אנו ממליצים לרכוש טבעת במידה ממוצעת 52 - 53 ולאחר מכן להזמין את בת הזוג להגיע למדידות מדוייקות של האצבע עליה היא מעוניינת לענוד את הטבעת.


שלושת כללי הברזל בבחירת טבעת אירוסין


אל תתעקשו על טרנדים

טבעת אירוסין צריכה להיות סמל קלאסי ועל זמני לאהבתך לבת זוגך. לכן המטרה שלך בחיפוש טבעת אירוסין עבורה צריכה להיות למצוא את הטבעת שתתאים באופן מושלם לטעמה האישי של ארוסתך העתידית. בבואך לחפש טבעת אירוסין, שאל את עצמך את השאלות הבאות:

האם זוגתך אוהבת תכשיטים בגווני זהב או כסף? האם היא עונדת ביומיום תכשיטים בעלי נוכחות בולטות או שאולי היא מעדיפה דווקא תכשיטים עדינים יותר? כדאי לך להתבונן על הסגנון האישי שלה כדי להבין איך לבחור טבעת אירוסין שהיא תיהנה לענוד כל יום למשך שארית חייה.

אל תתפשרו על סגנון העיצוב של הטבעת עצמה

בחירת הסגנון העיצובי של טבעת האירוסין עצמה, הוא לא פחות חשוב מבחירת האבן המרכזית בה!

טבעות אירוסין כיום מגיעות במבחר רחב של סגנונות עיצוביים: טבעת אירוסין סוליטר (טבעת עם אבן אחת מרכזית), טבעת אירוסין טוויסט, טבעת אירוסין היילו, טבעת אירוסין וינטג', ועוד.

אתה יכול להיות נועז ולרכוש משהו שונה ומיוחד עם טבעת אירוסין מעוצבת, אבל חשוב שהטבעת תשקף את הסגנון של האישה שתענוד אותה. לכן מומלץ להקדיש זמן ומחשבה למציאת תכשיטן שאתה סומך עליו, להראות לו דוגמאות שמשקפות את סגנון הטבעת שאתה מחפש ולאפשר לו להנחות אותך בכיוון הנכון.


ודאו כי קיימת מדיניות החלפה

שלא כמו ההתחייבות הזוגית שאתה מקווה לבצע, נסה להימנע מלכבול את עצמך בהסכם מחייב עם התכשיטן או חנות התכשיטים בה אתה רוכש את טבעת האירוסין עבור בת זוגך. בתרחיש הגרוע ביותר, אם בת הזוג שלך אינה מתחברת לסגנון של טבעת האירוסין שהענקת לה, אתה אמור להיות מסוגל להחליף אותה במשהו אחר.

הרי אתה רוצה שבת הזוג שלך תאהב גם אותך וגם את הטבעת שאתה קונה עבורה לנצח. כמובן, קיימת גם האפשרות של לבחור את טבעת האירוסין יחד עימה כדי שתוכל לקלוע בדיוק לטעמה.
לכניסה לקטלוג טבעות אירוסין הקליקו על התמונה
לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024