מדפסות תלת מימד לייצור תכשיטים

אחת המגמות הבולטות, המסעירות והמהפכניות ביותר בשנים האחרונות אלה הן מדפסות התלת מימד שחודרות לשימוש, הן ברמה המסחרית והן ברמה הפרטית, כאשר

צרכן הקצה הוא המרוויח הגדול ביותר.

טכנולוגיה שנמצאת בהתהוות לכאורה, אך קימת כבר לא מעט שנים המאפשרת יצירה, ברמת השימוש הפרטי, של מגוון הולך וגדל של מוצרים שונים.

טכנולוגיית ההדפסה התלת מימדית חדרה לתעשיות רבות, ואחד התחומים שעתידים, ככל הנאה, להיות מושפעים ממנה במיוחד הוא תעשיית התכשיטים.


מדפסות תלת המימד הומצאו לפני למעלה מ 30 שנים והגדולה שלהם ביכולת לייצור מוצר שהוא העתק מושלם ותלת מימדי של האלמנט עצמו. בשונה ממדפסת הדו מימד שמדפיסה העתק דו מימדי על דף נייר, מדפסת התלת מימד מפיקה גוף שלם שנוצר באמצעות הוספת שכבות עד לכדי פריט תלת מימדי שאפשר לאחוז בו וכמובן לעשות בו שימוש.


למעשה, החזון של מדפסת תלת מימד הוא שזו תאפשר לנו לייצר כמעט כל דבר באשר הוא, בין היתר, מדפסות התלת מימד מאפשרות להדפיס גם תכשיטים.

האם כל אחד יכול להיות יצרן תכשיטים פרטי

מגוון מדפסות תלת מימד עומדות למכירה בהיקפים ועלויות שונים, כאשר כל אדם יכול לרכוש לעצמו מדפסת, אם ידו משגת בכך כמובן, לצד זה את חומרי הגלם הנדרשים ולהתחיל לייצר בביתו, מבלי שיהיה לו צורך במפעל ופס ייצור עם כל המכונות הדרושות. בפעולה פשוטה יחסית, מתוך דגם קיים או כזה שעוצב במיוחד, המדפסת מתחילה את פעולתה ובסיכומו של דבר מתקבל תוצר, מודפס. למעשה מדובר על מכונה יצרנית שמפיקה מוצרים אמיתיים, תלת מימדים, ויכולה להפוך אותנו ליצרנים פרטיים של מוצרים רבים.

בכל אשר נוגע לתכשיטים, מגוון חומרי הגלם שמהם ניתן להדפיס הוא עשיר למדי, כך שאפשר להדפיס תכשיטים מזהב מסוגים וצבעים שונים, פלטינה ורשימת החומרים רק הולכת ומתרחבת. המהפכה הגדולה מתרחשת בכמה רבדים, ועל כל פנים נראה שעולם התכשיטים, לפחות כל מה שנוגע לטרנדים, הולך לעבור שינוי די משמעותי.

כניסתם של תכשיטים מודפסים, בין מדפיסים אותם באופן עצמאי ובין אם רוכשים אותם ככאלה היא אמנם שינוי אמירה, לא רק ביחס לתכשיטים, אלא בכל נושא העיצוב, ועם כל זאת, את הקלאסיקה היוקרתית באמת עוד יהיה קשה לחקות.

ההשפעות הישירות של המדפסת התלת מימדית על ענף התכשיטים

לכניסתה של המדפסת התלת מימדית יש כמה השפעות ניכרות למדי על שוק התכשיטנות ואלה באות לידי ביטוי הן אצל הצרכנים והן אצל היצרנים.

הלקוחות ייהנו מחיים הרבה יותר קלים משום שיוכלו להדפיס תכשיטים בבית, או לרכוש תכשיטים מודפסים במהירות ובקלות והמשווקים השונים. הנקודה המעניינת היא שבמקרים למשל שבהם אבד עגיל אחד מתוך זוג, או נשבר תליון, אפשר יהיה לייצר השלמה זהה למקור בתוך זמן קצוב.

היצרנים לעומת זאת יוכלו ליהנות מזמני ייצור מהירים הרבה יותר, כך גם יוכלו לחסוך לעצמם את אחזקת המלאי ולקצר זמני המתנה של לקוחות. במקום לעשות הזמנה גדולה של תכשיטים ולהמתין שהם ימכרו, שזה למעשה הוא המלאי, יוכל התכשיטן לקבל הזמנה מלקוח ולהדפיס לו את התכשיט במקום, מה שיחסוך המון כסף על אחסון ותחזוקה של המלאי, ויבטיח מענה יותר רחב ומותאם ללקוחות.

למעשה אפשר לראות שהמדפסת התלת מימדית הולכת לשנות את המציאות כפי שאנחנו מכירים אותה. זה כמובן לא יקרה בין לילה, וכמובן שהדרישה לעבודת יד עוד תהיה קיימת, כפי שהיא קיימת מאות בשנים, אבל בכל מה שנוגע לייצור מהיר, נקודתי ובעיקר טרנדי בהחלט יקבל מענה מושלם בעזרת המדפסות החדשות.

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024