יהלומים מטופלים או משודרגים

יהלומים משודרגים או מטופלים הם יהלומים טבעיים ב – 100% אשר נכרו במכרות היהלומים כמו כל היהלומים האחרים


מיון יהלומים מתחלק למס קטגוריות כגון: צבע, ניקיון, משקל וחיתוך.הביטוי "יהלום מטופל" או "יהלום משודרג" מתייחס לרמת הניקיון של היהלום. ישנם יהלומים בעלי פגמים הנראים לעין המדורגים בדרגות ניקיון I1-I3.


טכנולוגיה חדשנית ברמה גבוהה מאוד מצאה שיטה להפחית את הפגמים הגדולים ולשדרג את רמת הניקיון של היהלום הטבעי ולשדרג את ניקיון היהלום ברמה אחת ועד 2 רמות מהרמה המקורית שבה נכרה היהלום מן האדמה ובכך נתקבל יהלום טבעי בעל ניקיון משודרג ובמחיר נמוך יותר.


תהליך שידרוג ניקיון היהלומים


שדרוג היהלום מתבצע בשיטה הבאה: מכניסים את היהלום למכונה מיוחדת המאתרת את הפגמים המיקרוסקופיים אשר בתוך היהלום ומנקה אותם באמצעות שטיפה מאסיבית של חומר מיוחד המנקה את הפגמים. לאחר מכן מזריקים לפגמים אלו חומר מיוחד (בכמויות מיקרוסקופיות) בעל תכונות זהות לזה של היהלום כך שהיהלום נראה נקי יותר מאשר לפני הטיפול ובעזרת המילוי המיקרוסקופי, קרני האור החודרות את היהלום מצליחות "להחזיר אור" בצורה חלקה יותר מפני שאין פגמים אשר חותכים את הקרן.


המילוי נעשה בכמויות מזעריות וחומר המילוי הינו חסר צבע כך שמשקל היהלום אינו משתנה וכך גם הנראות או הצבע של היהלום.


היתרון הגדול ביותר ברכישת יהלום משודרג הוא כמובן המחיר.


דוגמאות להבדלים במחירים בין יהלומים משודרגים ללא משודרגים


מחיר יהלום במשקל 50 נקודות / חצי קראט בצבע F ובניקיון SI1 לא משודרג יהיה 3,000 ₪ לעומת יהלום משודרג באותו הצבע ובאותו הניקיון אשר מחירו יהיה 1,500 ₪ בלבד. ניתן לומר שהבדלי המחירים נעים בין 70% - 40% בין יהלום משודרג לבין יהלום שאינו משודרג.


יהלום משודרג הוא יהלום טבעי אשר נכרה מהאדמה כשאר היהלומים בעולם

נתח השוק של יהלומים מטופלים/משודרגים מהווה כמעט שליש מכלל המכירות המתבצעות מדי שנה בארצות הברית. השוק האמריקאי מוביל את צריכת היהלומים בעולם


רכישת תכשיטים המשובצים יהלומים משודרגים נמצאת בעלייה חדה בשנים האחרונות, המהפכה החברתית/צרכנית תרמה רבות לעלייה בביקושים לתכשיטי יהלומים המתאימים לכל כיס.


כיום צרכנים אמריקאים המגיעים לרכוש טבעות אירוסין מבקשים יהלומים בניקיונות משודרגים בלבד מפני שהם כבר יודעים שהם יכולים לקבל יותר תמורת הסכום אשר הקציבו לרכישת טבעת אירוסין.


באותו התקציב ניתן לרכוש לרכוש טבעת עם יהלום הכפול בגודל לעומת האלטרנטיבה הישנה שהיא בחירה ביהלום לא משודרג בעל דרגת צבע וניקיון זהים.


היצע תכשיטי היהלומים באתרים מובילים למסחר כגון: אי ביי ואמזון הינו כ – 85% יהלומים משודרגים ורק 15% של יהלומים שאינם משודרגים. (2 האתרים הנ"ל מדווחים על מכירות של מאות מיליוני דולרים ממכירות תכשיטים המשובצים ביהלומים משודרגים)


יהלומים בניקיון משודרג הינם מוכרים כיהלומים טבעיים על ידי כל המעבדות הגמולוגיות המובילות בעולם אשר מנפיקות להם תעודה מקורית המעידה על כך.


יהלומים משודרגים כמו יהלומים שאינם משודרגים משמשים לשיבות בטבעות אירוסין, בעגילי יהלומים, תליוני יהלומים ואפילו בצמידי טניס


יש לכם שאלות נוספות? רוצים לדעת עוד על יהלומים משודרגים / לא משודרגים ?


צרו איתנו קשר ויועצי היהלומים שלנו ישמחו לעמוד לרשותכם ולעזור לכם למצוא את היהלום המושלם.


דיימונד פקטורי – Diamond Factory מעצבים תכשיטים בשבילך.


sales@DiamondFactory.co.il 072-220-4444

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024