מחירי טבעות אירוסין


קורונה טיים - כמה עולות טבעות אירוסין


הקורונה נחתה על כולנו ואין אחד ואחת שלא נפגעו מהמשבר העולמי. תחום שעדיין לא ברור לאיזה כיוון הוא יתפתח הוא שוק היוקרה בכלל ותכשיטי היהלומים בפרט.


ההנחה הרווחת היא שעשירי העולם לא נפגעו כלכלית מהמגפה ואף חיזקו את מעמדם הכלכלי בעקבות ההשקעות הנכונות אך יש את עשירי העולם ויש את שאר העולם ושם יש עדיין המון סימני שאלה.


כידוע, הצעירים הם הנפגעים הגדולים בשל גל הפיטורים הנרחב במקצועות החופשים וצעירים רבים מצאו את עצמם ללא תעסוקה וללא הכנסה מסודרת, חלקם אף עזבו את הדירות השכורות וחזרו להתגורר עם ההורים עד יעבור זעם.


אם נוסיף למשוואה גם את העובדה שמחודש מרץ לא היו בישראל חתונות והצפי לפתיחת אולמות האירועים עדיין לא נראה באופק אז ניתן להניח שהחצי שנה האחרונה לא הייתה מזהירה בכל הנוגע לרכישות של טבעות אירוסין ותכשיטים יהלומים.


חידושים שכדאי להכיר בעולם היהלומים שיחסכו לכם כסף


  • זהב בטוהר נמוך יותר - כיום ניתן למצוא קולקציות תכשיטים רבות אשר אינן עשויות מזהב ה-14 קראט המוכר אלא בריכוזי זהב מעט נמוכים יותר אשר מורידות את עלות התכשיטים בכשלושים אחוזים לפחות.
  • יהלומי מעבדה - על הנושא הזה דובר רבות, אם תרצו לקרוא יותר על יהלומים מסוג זה לחצו כאן לכתבה המלאה.

מדובר בעיקר על זהב באיכות 10K

בגדול מדובר על חסכון של חצי מחיר 50% מיהלום טבעי באיכות זהה ומבחינת המראה מדובר על אותו יהלום עם אותן התכונות בדיוק.


אם תשלבו בין שני הדברים ותרכשו טבעת אירוסין מזהב 10 קראט המשובצת יהלום מעבדה אז תוכלו לקבל למעשה טבעת יהלום זהה לטבעת שחיפשתם אך המחיר יהיה פחות מחצי. בתחום היהלומים מדובר בחסכון של אלפי שקלים עבור טבעת אירוסין אחת.


בהתייחס למצב הכלכלי המוגבל של האנשים בתקופות אלו מדובר בחסכון כספי משמעותי מאוד


שוק היהלומים העולמי ביחס לישראלי


באופן מפתיע במיוחד הנתונים שלנו מראים שבעוד ששוק היהלומים בישראל נמצא בירידה משמעותית בשל הקורונה, בארצות-הברית המגמה הפוכה לגמרי.


להערכתו ישנן שתי סיבות עיקריות לנושא


א - עלייה של מעל ל-10% (זה המון) ברכישת תכשיטים אונליין בהשוואה לתקופה הזהה בשנת 2019


ב - מודל הפיצוי של העסקים באמריקה מטיב עם הצרכנים ועם בעלי העסקים


*הדבר גרם להמשך התנהלות עסקית תקינה כאשר בישראל לצורך ההשוואה שוק היהלומים קפא במקום כיוון שגם לעובדים שפוטרו וגם לעסקים המנסים לשרוד קשה ואנשים אכן חושבים מספר פעמים לפני שהם מבצעים רכישה גדולה


המבחן הגדול של שוק היהלומים העולמי יהיה בתקופת החגים 2020 בחודש דצמבר ולאחר מכן נוכל להמשיך ולקבוע לאן שוק היהלומים צועד ולהתאים את המגמות בהתאם.


לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024