יהלומים למכירה - מדריך כללי

יהלומים אמיתיים למכירה ברשת הווירטואלית


יהלומים טבעיים הם בין משאבי הטבע היקרים ביותר בעולם. ברגע שהם נשלפים מתוך האדמה, האבנים המחוספסות עוברות דרך מה שנקרא שרשרת היהלום – הערכת האבן שעובר מסוחרי היהלומים אל מלטשי היהלומים ומשם ליצרני התכשיטים, לחנויות הקמעונאיות ולבסוף לצרכנים. הערך המוסף שנלווה ליהלום לאורך הדרך הוא מרשים, כאשר ערכם של יהלומים גולמיים שמטופלים במשך שנה הוא כ-15 מיליארד דולר ואלה הופכים לאבני חן מלוטשות ששווים מרקיע ל- 24 מיליארד דולר.


שווקים בהם מוצעים יהלומים למכירה


מבחינת יהלומים למכירה, שוק היהלומים מפוצל היום בין שני ענפים עיקריים, הענף התעשייתי וענף אבני החן. היהלומים שמשמשים את התעשייה לא מתאימים לתכשיטים, אלא משמשים כמוליכי חום, כמוליכים חשמליים מבודדים למחצה ושימושים דומים אחרים. התחום הידוע יותר במגזר אבני החן כולל ייצור תכשיטי יהלומים, כמו טבעות אירוסין, עגילים, צמידים וכן הלאה.

כאשר בודקים יהלום למכירה דבר ראשון יש לבדוק את התעודה הגמולוגית שלו

היום, ארה"ב שולטת בשוק רכישת היהלומים ברחבי העולם ומהווה קרוב ל-35% מכלל מכירות היהלומים בעולם כולו, הונג קונג נמצאת במקום השני בקרוב ל-26% ובלגיה במקום השלישי עם 15%.

ואם פעם יכולנו לרכוש ברוב המקרים את טבעת היהלום בחנות התכשיטים ברחוב, היום אפשר למצוא אתרי אינטרנט אמינים רבים שמציעים טבעות יהלום בשלל סוגים, עיצובים ומחירים.


יהלומים למכירה יד שניה


כדי לתאר את שוק היהלומים יד שניה, נספר אנקדוטה על שני אחים בארצות הברית, ג'וש ומארה אופרמן, שהשיקו אתר קטן בשנת 2007 שנקרא: I Do, Now I Don’t.


הרעיון עלה בראשו של ג'וש כאשר התברר לו שהמחיר שיקבל חזרה עבור טבעת היהלום שקנה לארוסתו יהיה כשליש מערכו המקורי. השניים החליטו להקים שירות אינטרנטי שיעזור ליצור קשר בין שבורי הלב שרוצים להיפטר מהטבעת היקרה לבין אלה שמחפשים לקנות טבעת אירוסין במחיר אטרקטיבי.


במבט ראשון הערך המוסף של שירות כזה אינו מובן מאליו, אבל כבר עשרות בשנים מציעים בתי עבוט וחנויות מקומיות לרכוש בחזרה טבעות אירוסין מהלקוחות, ואלה נמכרים כתכשיטי יהלומים יד שנייה גם בחנויות וגם באתרי האינטרנט, ומי שמרוויח הם שני הצדדים, המוכרים והקונים.


יהלומים סינתטיים למכירה


יהלומים סינטטיים מיוצרים במעבדה ויש להם תכונות פיסיקליות וכימיות כמו ליהלומים הטבעיים. הם נמכרים היום על ידי מספר חברות, וכדאי לקנות רק אצל חברות שמוסמכות למכור יהלומים סינטטיים. כדאי גם לוודא שהיהלום כולל את המאפיינים של היהלום אמתי, למרות שחסרות לה התכונות הפיזיות שלו. גם יהלומים סינטטיים, כמו יהלומים אמתיים אמורים להגיע עם תעודה ממעבדה מכובדת כמו המכון הגמולוגי האמריקאי או המכון הגמולוגי הבינלאומי.


יהלומים עתיקים למכירה


לפעמים, השקעה בטבעת אירוסין עם יהלום וינטג' הוא אפשרות זולה יותר מאשר הזמנת טבעת ייחודית אצל מעצב התכשיטים. למרות שטבעות אלה עתיקות מאוד, הם נעשו בעבודות יד ויוצרו מהחומרים הטובים ביותר. יש הרבה הזדמנויות למצוא יהלומים עתיקים במחיר טוב, ולקבל טבעת אירוסין שמציעה אלגנטיות נצחית. טבעות שכאלה אף פעם לא יוצאות מהאופנה.


כיצד נקבע המחיר במכירת יהלומים


יש מערכת של סטנדרטים שמדרגת את דרגות הצבע, הניקיון, הצלילות ואיכות הליטוש של היהלום. סטנדרטים אלה נקבעו על ידי ה-GIA – Gemological Institute of America. ארגון ה-GIA הוא זה שאחראי על שמירת התקנים בכול רחבי העולם. לפי כללים אלה היהלום מדורג לאור 4 פרמטרים – ליטוש, קראט, צלילות וצבע.

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024