יהלומים חומים

חבריה הטובים ביותר של האישה מגיעים בשלל צבעים, צורות וגדלים שונים, ואף פעם אין מהם מספיק. מטבע הדברים, ככל שגודל היהלום גדול יותר, והצבע שלו נדיר יותר, כך הוא אטרקטיבי ויוקרתי, הרבה יותר. לרוב, עלות היהלומים יציבה, למעט מקרים מסוימים.

בתוך הקטגוריה העשירה של יהלומים אפשר למצוא מגוון עשיר של אבנים שונות, כאשר אחד ההבדלים המשמעותיים בין היהלומים השונים הוא צבע היהלום.

צבע היהלום ניתן לו בעקבות תהליך ההיווצרות של האבן בטבע, ובעוד שמרבית היהלומים בעלי צבע שקוף, יש המון סוגים של יהלומים צבעוניים. צהוב, חום, ורוד, סגול ומגוון של צבעים וגוונים נוספים.

מבין היהלומים הצבעוניים השונים, כיום היהלומים החומים נהנים ממעמד יוקרה. בעוד שבעבר הם לא זכו לכבוד גדול ויהלומים רבים ראו בהם כאבנים נחותות, ביחס לצבעים אחרים, בשנים האחרונות מעמדם של היהלומים החומים נמצא בעלייה משמעותית בשל שילובם בקולקציות תכשיטים של מעצבי יוקרה והם תופסים מקום של כבוד ברשימת היהלומים הצבעוניים.

מה הם בדיוק יהלומים חומים

הצבע החום של היהלום ניתן לו בעקבות חשיפה לחנקן בקרקעית האדמה, בתהליך ההיווצרות של האבן. מרבית היהלומים החומים נכרים באזור אוסטרליה, ושם הם מקבלים מעמד מיוחד, לרבות סולם ערכים משל עצמם. דירוג ארגייל, כך נקרא סולם הדירוג של יהלומים חומים, נקרא כך על שם מכרה ארגייל אשר נמצא באוסטרליה ומהווה את המקור המרכזי.

קטגוריית היהלומים החומים כוללת רשימה של גוונים שונים, כאשר אלה מדורגים בהתאם לגווני החום. הגוונים נעים על הסקלה שבין בהיר מאד לחום עמוק. באופן כללי הגוון החום לא תמיד יהיה הגוון היחיד ביהלומים ובמקרים רבים יהלומים חומים יכילו גווני צבעים נוספים. גוונים מסוימים יעלו את ערך היהלום, בעוד שגוונים כמו אפור דווקא יורידו את ערכו.

היהלום החום הגדול ביותר נמצא במאה הקודמת במשקל גבוה מ - 600 קראט במצבו הגולמי, לאחר מכן ליטשו אותו ל12 יהלומים קטנים יותר.

נכון לכתיבת שורות אלו, היהלום החום הגדול ביותר שקיים שוקל כמעט 550 קראט.

איך בוחרים את היהלומים החומים

בשונה מגוונים אחרים, נראה שהגוון החום הוא דינאמי מאד בפופולאריות שלו, ובהתאם לכך גם ברמת התמחור שלו. בעוד שמרבית היהלומים נמכרים בפער יציב וקבוע יחסית בין הערכת השווי לבין מחיר המכירה בפועל, ביהלומים חומים יש וורסטיליות מחירים גבוהה ואי יציבות בפער שבין הערכת השווי לבין השווי בפועל.

כאן ראוי לציין שחוסר היציבות אינו נכון לגבי כל היהלומים החומים באשר הם, ובעוד שהיהלומים החומים הטהורים נכנסים לקטגוריית היציבות, אלה הם החומים בעלי הגוונים השונים הם הדינאמיים.

נראה שקיומו של גוון נוסף בצבע החום והשפעתו על אטרקטיביות היהלום והביקוש שלו היא זו שאחראית על חוסר היציבות. הביקוש לגוונים השונים הם עניין של אופנה. כך למשל, בעוד שלמשך פרק זמן מסוים יהלומים חומים בעלי גוון צהוב היו סופר אופנתיים, וככאלה, המחיר שלהם עלה. כעת הם דווקא פחות פופולאריים, וגם המחיר לצרכן ירד.

הגוון הורוד בצבע החום, לעומת זאת, נמצא כרגע בראש רשימת המבוקשים שביהלומים החומים בתוספת גוון, וככזה הוא מתומחר גבוה בהרבה. מבוקש עוד יותר בצבעי היהלומים החומים הוא הגוון האדום.

אין ספק שיהלומים, בכל צורה וצבע הם אבנים מדהימות, ותוספת הכרחית על כל אישה, וכשמדובר על יהלומים בעלי גווני צבע, ההוד וההדר רבים הרבה יותר. יהלומים חומים מתאפיינים בצבע מלכותי ומכובד ומעטרים עגילים, תליונים, צמידים וטבעות מרהיבות.

בכל אשר לעלות של יהלומים חומים, חשוב לזכור שבעוד שהחומים בעלי הגוונים הנוספים מתאפיינים בתנודתיות מחירים בהתאם לצו האופנה. הצבע החום הטהור שומר על השווי שלו באופן יציב למדי. צווי האופנה אינם משפיעים על המחיר, ובמקרה זה מדובר על השקעה יציבה ובטוחה. ללא ספק פריט אמנות של ממש, לא משנה באיזה גודל האבן שלכם תהיה, היא תראה מדהים.

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024