יהלום שחור - מהם יהלומים שחורים

בשנים האחרונות, הפופולריות של יהלומים שחורים הולכת וגדלה והם משמשים היום באופן קבוע את יצרני התכשיטים המודרניים. למעשה, היהלום השחור הפך לאחד מסוגי היהלומים הצבעוניים הנפוצים ביותר בעולם.


בשנים עברו, מחירם של יהלומים שחורים היה נמוך למדי והיום ערכם עלה ומחיריהם דומים לאלה של היהלומים הלבנים. כמו בכול אבן חן או יהלום, ערכה של האבן יכול להשתנות. לכן, לפני שאתם קונים תכשיט משובץ ביהלומים שחורים, חשוב להבין איך נקבע ערכו ומחירו.


טבעות יהלומים שחורים ולבניםטבעת שורה יהלומים שחורים


כיצד נוצרים יהלומים שחורים?


כדי להבין את ערכם של יהלומים שחורים, חשוב להבין איך הם נוצרים. בדיוק כמו היהלומים הסטנדרטיים הלבנים, היהלומים השחורים הם פחמן שהתגבש. הצבע השחור יכול להופיע אם היהלום מורכב מתכלילים (מינרלים) כהים או אם היהלום הלבן מטופל באמצעות קרינה או טמפרטורה גבוהה.


היהלום השחור הטבעי, זה שלא נוצר באמצעות קרינה או חום גבוה, הוא נדיר ובדרך כלל מאוד יקר. יהלומים אלה נוצרים בדרך כלל על ידי מסה שחורה לא רגילה שמכונה Carbonados.


מהם המאפיינים של היהלום השחור?

יהלום בעל גוון שחור עשיר ומשטח חלק נחשב ליהלום נהדר. גם אם מדובר ביהלום שטופל, עדין זה יהלום אמתי וההערכה שלו תתבסס על 4 התכונות שלפיהן נבחנים כל היהלומים: קראט, בהירות, חיתוך וגוון.

יש עדיפות ליהלומים שחורים בעלי חתך פשוט של 16 פאות עם פני שטח חלקים כשהגוון השחור צריך להיות אחיד בכול שטח היהלום. הבהירות ביהלום נמדדת לפי מספר הפגמים או התכלילים שנוכחים ביהלום והציון שלהם יכול לנוע מהגרוע ועד הטוב ביותר (משמאל לימין): 1, A, AA, AA+, AAA.


בהירות היהלום השחור לא חשובה כי יהלומים אלה לא מחזירים אור כמו הלבנים. משטח היהלום השחור צריך להיות נוצץ ומבריק. צפיפות היהלום השחור גדולה יותר מזו של הלבן כך שיהלום שחור עם קראט אחד ייראה קטן יותר לעומת יהלום לבן עם קראט אחד.


איך אדע להעריך יהלום שחור?

כשאתם רוצים לרכוש תכשיט משובץ ביהלומים שחורים, דבר ראשון בקשו הערכה על הפריט עצמו. אחד היתרונות ברכישת יהלום שחור אצל ספק אמין הוא שכול פריט עובר הערכה מקצועית על ידי גמולוג מוסמך GIA.


במהלך ההערכה, המומחים המוסמכים משתמשים בכלים ובמכשירים מיוחדים שמאפשרים להם לנתח ולדרג את היהלום השחור. אבחון זה מאפשר לשמאי שבודק את היהלום לגלות פגמים כלשהם שעשויים להיות נוכחים באבן ולהשפיע על ערכו ולקבוע גם אם היהלום השחור הוא טבעי או מטופל.


תיאור היהלום השחור במסמך שמלווה את התכשיט אמור להיות מבוסס על הערכה מקצועית שכוללת את כל נקודות ההערכה הנדרשות לבחינת היהלום.
לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024