טרנדים בעולם היהלומים לשנים 2023 - 2024


טרנדים בעולם היהלומים

כמו כל דבר בעולמנו אשר משתנה ומעדכן גם עולם היהלומים חווה שינויים בשנים האחרונות וישנן מגמות אשר הולכות והופכות להיות המובילות כיום.


קיימות ביהלומים


לתעשיית היהלומים העולמית היסטוריה ארוכה של בעיות הקשורות בנושאים אתים ובנושאים של שמירה על איכות הסביבה. בעקבות כך בשנים האחרונות ישנה התקדמות מאוד גדולה בהצפת המסרים ושינוי תהליכי הכרייה וחלוקת הכסף בכדי להתאים את העסקי היהלומים להלך הרוח הציבורי ברוב מדינות המערב אשר הם הצרנים של היהלומים.


בעבר שמות של חברות כריית היהלומים הגדולות בעולם נקשר באירועים מפוקפקים כגון מימון סכסוך הדמים בסיירה ליאון אשר הוחלפו יהלומים תמורת נשקים.


נושא איכות הסביבה והקיימות הופכת חשובה יותר ויותר להמון צרכנים (בעיקר הצעירים) ובהקבלה לעולם היהלומים ניתן לקבוע בבירור שהלקוחות מחפשים יהלומים טבעיים שמקורם ידוע ושידוע שהם מגיעים ממקומות בעולם שאינם בקונפליקט ושאינם מממנים מלחמות של יהלומי דמים וממכרות ללא סכסוכים.


כמו כן נישה חדשה שמתחזקת לאחרונה היא נישת היהלומים הממוחזרים שהיא למעשה הוצאת יהלומים מתכשיטים ישנים (לרוב שניתתנו בירושות) ושיבוצם מחדש בתכשיטים חדשים כאשר הצרכן משלם רק על הזהב והצורפות ולא על היהלומים אשר אותם הם מביאים מהבית.


נןשא חם נוסף אשר קשור לתחום הקיימות הוא העולם של יהלומי המעבדה אשר עונים במדוייק על כל ההגדרות שהצרכנים מחפשים בנושא הסביבה והקיימות ובנוסף מחירם זול באופן משמעותי ומכלול הסיבות הללו הופך אותם לטרנד מוביל ושלדעתנו רק ימשיך ויתחזק בקרב הלקוחות הצעירים מתחת לגיל 30 אשר ירכשו יהלומים בשנים הקרובות.


יהלומי מעבדה הם יהלומים שזהים באופן כימי ופיזי ליהלומי מכרות ובעלי אותם התכונות בדיוק ולמעשה שום מומחה יהלומים אינו יכול להבדיל בין יהלום טבעי ממכרה או יהלומם אמיתי שיוצר במעבדה.


כל הסיבות הללו מוסיפים לתחושת הביטחון של הצרכנים אשר יכולים לרכוש יהלומים ולדעת בביטחון שאינם תרמו בכך לבעיות סביבתיות או אתיות בקצה אחר של העולם.


יהלומים בצורות ועיצובים אישיים של תכשיטים


בעידן הרשתות המבחר וההיצע של כל דבר הוא כל כך גדול וכך גם מגוון סוגי התכשיטים שהלקוחות מחפשים כיום.

אם בעבר טבעת האירוסין הנפוצה ביותר הייתה טבעת סוליטר המשובצת יהלום עגול המוחזק ב-4 שיניים (פרונגים) אז למרות שגם כיום עיצובים קלאסים מהסוג הזה עדיין פופולרים, ישנם מאות סגנונות חדשים אשר הפכו נפוצים.


יהלומים בצורות הם המילה האחרונה בעולם עיצובי התכשיטים כי ישנן מספר צורות מובילות של יהלומים כגון: יהלומים עגולים / יהלום אובל / יהלום טיפה / יהלום קושיין / יהלומי אמרלד / יהלומי לב / יהלומי רדיאנט / יהלומים בצורות מיוחדות כמו משולשים וטייפרים.


על ידי השילוב של יהלומים בצורות מיוחדות ניתן לעצב תכשיטים במראה מיוחד יותר מאשר בעבר שהשתמשו בעיקר בצורה אחת של יהלום.


מבחינת עיצוב התכשיטים כיום אז ניתן לקבוע כי התהליך עצמו הפך פשוט יותר וניתן לייצר כל סגנון של טבעת בתהליך שלא לוקח יותר משלושה ימים מרגע שליחת התמונה מהלקוח ועד לטבעת המוגמרת.


נישה נוספת הקשורה בעיצובים המיוחדים היא של שיבוץ יהלומים צבעוניים כאשר הנפוצים הם היהלומים הצהובים אשר מחירם דומה ליהלומים השקופים חסרי הצבע כי לצורך השוואה ליהלומים הורודים או הכחולים אשר מחירם יהיה מילוני דולרים, היהלומים הצהובים יעלו רק אלפי שקלים.


לרוב יהלומים הצבעוניים היקרים יימכרו יותר לצרכים של אספנות בשל נדירותם ופחות עבור שיבוץ בתכשיטים. ערכם משתנה לעיתים קרובות בשל השינוים באספקתם ברחבי העולם. מדי כמה שנים מתגלה מכרה חדש אשר מספק את רוב תוצרת היהלומים הורודים לאותם השנים עד שהכרייה שלהם נגמרת ושכבר לא ניתן למצוא אותם באדמה


תכשיטים המשלבים יהלומים בצורות או יהלומים צבעוניים ללא ספק מוסיפים תחכום וזוהר לכל מראה וסגנון של אישה וניתן להזמין אותם במגוון גדלים וטווחי מחירים.


גודל מול איכות


מירב הבחירות של היהלומים שהולכים לשיבוץ בתכשיטים הינם יהלומים באיכות מאוד גבוהה ביחס ליהלומים אותן שיבצו בעבר וזה בשל העדפה ברורה של לקוחות אשר מעדיפים יהלומים בדרגת צבע וניקיון מאוד גבוהה גם אם זה אומר לרכוש יהלום קטן יותר בגודלו.


מגמה זו הולכת ומתצרחבת גם בשל תרומתם של יהלומי מהעבדה אשר כפועך יוצא הם באיכות צבע הגבוהה ביותר וכן גם באיכות הניקיון וזה דבר נוסף אשר מגדיל את הביקוש ליהלומים מהסוג הזה.


משפט לסיכום

כל עוד שזה מצטלם טוב לרשתות החברתיות אז יהיה לזה ביקוש. זוהי תמצית המגמה כיום

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024