טבעת יהלום כמתנת אירוסין

טבעת יהלום כמתנת אירוסין


גם היום, כמו מאז ומעולם, היהלומים ממשיכים להוסיף גוון המסורתי ואיכות נצחית לטבעות האירוסין. אחרי הכול, מי תרגיש ולו לרגע אחד שפתאום נמאס לה מאבן החן הנוצצת והיוקרתית כמו היהלום שמשובץ בטבעת האירוסין שלה?


ווג (Vogue), מגזין האופנה המוביל בעולם, מציג את השאלה הנצחית שעומדת בפני הכלות העתידיות – טבעת קלאסית או קונבנציונלית? ושאלה זו אף פעם לא מלחיצה יותר מאשר כשצריך לבחור טבעת אירוסין.


ואכן הבחירה לא קלה. העיצובים האחרונים של טבעות אירוסין זולות או יוקרתיות, מפגינים סגנונות נדירים ועדינים, ומציעים טבעות ייחודיות בדיוק כמו האישה שעונדת אותה. היום, עם המגוון האינסופי של טבעות, תוכלי למצוא בשוק את הטבעת המתאימה בדיוק לטעם שלך, החל מיהלומים כחלחלים וכלה במקבץ מרהיב של יהלומים ורדרדים.איך לבחור בטבעת האירוסין המתאימה?


כבר עשית את הבחירה הקשה מכול ובחרת את בעלך לעתיד, כך שלבחור טבעת אירוסין זו משימה ממש קלה – אבל לא תמיד היא באמת פשוטה.


לאחר שהחלטת על טבעת יהלום ושקלת את ארבעת ה-C (Color, Cut, Clarity and Carat), ובעברית: צבע, חיתוך, בהירות וקראט – של האבן שנבחרה, יש עדיין כמה שאלות שאת צריכה לקחת בחשבון כשאת יוצאת לבחור את טבעת האירוסין שלך. אז איזה סוג של אישה את – של סוליטייר או של אשכול? טבעת משובצת באבנים קטנות שיכולות להיתפש בבגד עלולה לעצבן אותך, או אולי טבעת יהלום חלקה נחשבת מודרני מדי בעינייך? מהי צורת האבן שהכי מושכת את לבך, ומהו הגודל המתאים לך?


בין את יודעת מה בדיוק את מחפשת ובין אם לא, מידע מעמיק יותר על ארבעת ה-C יעזור לך בבחירה.


מהו צבע? צבעו של היהלום מדורג בסולם מ-D (חסר צבע) ל-Z (צהוב בהיר). יהלומים בגוון D הם המבוקשים ביותר. חורגים מהכללה זו היהלומים בעלי הצבע הנדיר או יוצא דופן, כמו ירוק או אדום. צבעי יהלום נפוצים אחרים הם כחול, צהוב או ורוד.


מה זה חיתוך: למעשה, חיתוך היהלום לא מתייחס לצורה שלו אלא לאופן שבו חותכים את האבן כדי להגביר את נצנוציה, בין אם חיתוך עמוק או רדוד. יהלום חתוך היטב אמור להיות בעל ברק בוהק ושקיפות שמקרינה את האור פנימה והחוצה בקלות.


מהי בהירות? בהירות מתייחסת לכמות הפגמים הזעירים שהאבן מכילה. כתמים זעירים אלה אפשר לזהות רק בעזרת זכוכית מגבלת והיא תכונה שקיימת כמעט בכול יהלום. כתמים אלה נוצרים בשלב ההתגבשות של האבן במעמקים שמתחת לקרום כדור הארץ.


מה זה קראט? קראט הוא משקל האבן (היהלום) או האבנים. משקל היהלום הוא אחת הדרכים למדידת ערכה של הטבעת שבה תבחרי. בדרך כלל, ככול שהקראט של האבן גדול יותר, כך היהלום יהיה יקר יותר. אם כי יהלום עם חתך רדוד עשוי להיראות גדול יותר מאבן עם חתך עמוק שאולי שוקל יותר מהאבן עם החתך הרדוד.


ועכשיו, כשהדברים יותר ברורים, לא נותר לך אלא לצאת ולבחור את טבעת האירוסין האולטימטיבית עבורך. שיהיה במזל טוב!


לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024