טבעות אירוסין עתיקות וינטאג'

טבעות אירוסין עתיקות הן למעשה הנישואין בצורה מוחשית- כסמל העיקרי של הזוגיות בין שני בני הזוג טבעת האירוסין פיתחה סביבה מיתוסים וסיפורים לרוב, סיפורים אשר לרוב באים אלינו בצורה של שירים או סרטים רומנטיים בהם רואים את הגבר כורע ברך תוך כדי שליפה של קופסה קטנה המכילה טבעת אירוסין – בציפייה לתשובה חיובית.


כיום טבעות האירוסין עדיין זוכות לכבוד רב ובישראל המיתוס סביבן קצת שונה מאחר ושני בני הזוג בוחרים יחד את העיצוב לטבעות. מקורו של מנהג טבעת האירוסין החל ברומא העתיקה שם האמינו שישנו וריד היוצא מהלב ישירות אל האצבע הקמיצה והוא נקרא וריד האהבה.


את המנהג המסורתי והעתיק של נתינת טבעת האירוסין כולם מכירים, ורבים הם קטעי הסרטים המרגשים בהם אפשר לראות את הגבר כורע ברך וברקע מנגנת לה מוזיקה רומנטית. גם בספרים, בשירים ומאז יצר האדם אומנות הוא עסק באהבה ובביטוייה המוחשיים – נישואין וטבעות אירוסין.

תוך כדי צניחה חופשית, מתחת למים ואפילו על ידי מטוס בשמיים, הצעות נישואין וטבעות אירוסין מנסות להיות מקוריות ככל האפשר, ויום ביומו גברים צעירים שוברים את הראש כיצד להציע נישואין לבת זוגתם. כל זה אינו סתם – טבעות אירוסין הם הביטוי המוחשי של האהבה והזוגיות בין הגבר לאישה.


דווקא כיום, בעידן המודרני בו הכל צריך להיות חדשני, אטרקטיבי ולהיראות טרנדי יותר מאחרים, טבעות אירוסין וינטאג', כאלו המשלבות עיצוב עתיק ומורכבות מאבנים לרוב צבעוניות ובולטות הן טבעות האירוסין הנחשקות.


ישנן כמה סיבות לכך, ראשית דווקא מהמקום של לראות ולהיראות השלט בתחומים רבים בחיים נשים רבות מחפשות טבעות שאין שניות לה, גם במבט מרחוק אין אפשרות לטעות בעיצובן. שנית, טבעות אירוסין עתיקות פונות למקום הנוסטלגי בנפש של הנשים המקבלות אותן – הן מסמלות ימים עברו בהם הכל הייה מושקע יותר, מוקפד יותר וכמובן יפה יותר, ימים אחרים מלאי תם ואהבה פשוטה.


בגלל סיבות אלו טבעות אירוסין עתיקות חודרות יותר ויותר לשוק טבעות האירוסין בשנים האחרונות.


בישראל הגברים מעדיפים להציע בעזרת טבעות אירוסין עדינות


גם כיום גברים בכל העולם מציעים נישואין לבחירות ליבם, חלקם בדרכים שגרתיות ומוכרות, וחלקם בדרכים קצת פחות בנאליות שבאות דווקא לייחד את ההצעה, שהיא כידוע כל כך רומנטית אך עם זאת לא כל כך מקורית.

הצעות נישואין בשמיים, על ידי מטוס הנושא שלט, הצעות נישואין בטלוויזיה, וגם כלו מתחת למים הן הצעות מטורפות מצד אחד אך בכולן האירוע סובב תמיד סביב אותו פריט – טבעת אירוסין ורצוי אחת עם עיצוב עתיק.


בישראל עם זאת, הצעות האירוסין אינן כה מכוננות כמו בשאר העולם, כאן גם הגבר מקבל טבעת נישואין, ויש יגידו שעניין זה מקל עם הגברים מכיוון

שכך הם לא צריכים לשבור את הראש בחיפוש אחר טבעת שאהובתם תאהב, אלא לרוב הזוג בוחר יחדיו טבעות אירוסין – עם עיצוב המשותף לשניהם. אם בעיצובים עסקינן, דרך כל העולם ובמיוחד בישראל ישנם כמה עיצובי טבעות אירוסין מובילים.


הראשון, הוא העיצוב העתיק הידוע בשמו - טבעות אירוסין בעיצוב וינטאג' או רטרו, טבעות אלו מאופיינות בעיצובים גסים יחסית וללא קווים נקיים. זאת מכיוון שבעבר לא הייתה את הטכנולוגיה שיש כיום וכל התכשיטים יוצרו בעבודת יד ללא שימוש במכונות.


השני של טבעות הוא סוג טבעות האירוסין העדינות הקלאסיות. טבעות אלה, המתייחדות בקו נקי וסולידי, המשדר יחד עם זאת גם יוקרה ואיכות הן ללא ספק טבעות האירוסין האהובות על הגברים. אין דבר אשר מסמל את כוחה ועדינותה של האישה מטבעות אירוסין עדינות.


ישנם עוד עיצובים, אמנם פחות נפוצים אך גם להם מקום בעולם טבעות האירוסין. ישנו העיצוב המודרני של טבעות האירוסין, כשמו כן הוא, מודרני יותר ופורץ גבולות. אלו לא טבעות אירוסין בנאליות ורגילות אשר הפוצות על אצבעותיהן של הנשים הנשואות אלא טבעות שונות מן הרגיל עם עיצובים מרחיקי לכת לעיתים אשר בהחלט מייחדים את אצבעה של האישה.


אם כן, טבעות אירוסין הן עדיין הליבה העיקרית בכל מה שקשור לנושא החתונה ובמיוחד להצעה המיוחלת של הגבר, הם היו שנים רבות והם כנראה ימשיכו להוות מקור לציפייה בקרב נשים. מה שקרוב לוודאי יקרה בשנים הבאות הוא טרנד הרטרו המתפשט לכל תחום, טרנד שהחל כבר בשנים האחרונות בו נשים רבות פונות אל עבר טבעות אירוסין עתיקות כטבעות האירוסין הרצויות על אצבען.

לאלו מכם הגברים אשר תרים אחר טבעות אירוסין לבת זוגתכם – חשוב שתיוועצו בקרובי הכלה לעתיד, בחברותיה ואפילו בה אם ההצעה אינה בגדר הפתעה, על מנת שהעיצוב של טבעת האירוסין יהייה לשביעות רצונה והתשובה לשאלה הגדולה תהייה חיובית. ושיהיה במזל טוב.


לצפייה בקטלוג טבעות אירוסין וינטאג' .

לכניסה לקטלוג טבעות אירוסין הקליקו על התמונה
לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024