בריטניה - ההעדפות של הזוגות בבחירת טבעות אירוסין

איך לבחור טבעת אירוסין? היכן כדאי לרכוש? מהו המחיר? אלו חלק מהמחשבות שעוברות בראשו של הגבר בטרם מציע נישואין. מסקר שנערך בבריטניה עולה כי גברים מקציבים לא יותר מ-2000 דולר לטבעת אירוסין ויותר ממחצית המשיבים בסקר ענו כי העלות היא השיקול החשוב ביותר בעת רכישת הטבעת. לעומתם, נשים הוציאו מעט יותר על הטבעת. לעומתם, גברים ישראלים נוטים לטווח מחירים של 2000-6000 שקלים. יש שטוענים כי לגבר הישראלי חשוב הגודל ופחות מחיר. יותר ממחצית הרוכשים הם הגברים שמגיעים לבד לחנות, לעיתים מלוויים ביועץ.

העדפות הנשים

שליש מהנשים היו מעדיפות לבחון בעצמן את הטבעת. בנוסף, אחת מכל 6 נשים דיווחו שלא היו מרוצות מהטבעת שקיבלו כאשר ראו אותה בפעם הראשונה כיוון שחשו כי הטבעת אינה מבטאת את רמת ההיכרות שלהן עם הארוס שלהן, אך רובן טענו להיפך- שאכן הייתה התאמה בין מידת ההיכרות לבין בחירת הטבעת. זאת למרות שכמעט חצי מהנשים ציינו כי ארוסן קיבלו מהן הוראות מדויקות לגבי הטבעת האהובה עליהן.

העדפות הגברים

מעלה מ-60% מהגברים ציינו כי מבחינתם השיקול המנחה בבחירת הטבעת הוא ההנחיות שקיבלו מבנות זוגם וכן, כי איכות היוותה שיקול משמעותי בבחירת הטבעת. מבחינת הגברים, גם לגודל הטבעת היה חשיבות, כאשר כשליש מהם ציינו כי הרגישו צורך לרכוש טבעת גדולה יותר בהיבט תחרותי מול אחרים. יחד עם זאת, דווחו גם היבטים שליליים של החוויה שכן כרבע מהגברים טענו כי בחירת הטבעת הייתה משימה מלחיצה יותר מהחתונה עצמה. 1 מתוך 8 גברים לא היו שבעי רצון מהטבעת שרכשו.

זמנים

הגברים דיווחו כי לקח להם בממוצע 11 ימים עד שמצאו את טבעת חלומותיהם. הקצוות של נתון זה נעים בין יומיים- עבור אלו הממהרים מבניהם (34%), לבין 3 חודשים- עבור הגברים הרומנטיים יותר בחיפושם אחר הטבעת המושלמת.

תחושות

כאמור, הרבה גברים חשים כי החיפוש אחר הטבעת הנכונה הינה חוויה מלחיצה יותר מהחתונה עצמה, ואכן הגברים הם אלו שנמצאים תחת לחץ רב יותר בכל מה שקשור למציאת טבעת אירוסין. הסיבה לכך היא כי הם בהחלט יודעים שהטבעת בה יבחרו תיבחן בקפידה על ידי בת הזוג שלהם, אולם לא רק על ידה, אלא גם על ידי סביבתם הקרובה (חברים ומשפחה).תחושת הלחץ על הגברים סביר להניח שרק תחמיר, כיוון שתוצאות הסקר מעלות כי הרבה נשים היו מעדיפות לבחור את הטבעת בעצמן, במשתמע- אי שביעות רצון ברורה מהטעם הגברי.

עצות

החברה שביצעה את הסקר טוענת כי המסקנה היא השיקול המשמעותי ביותר בעת בחירת טבעת אירוסין הוא הטעם של מקבל או מקבלת הטבעת. הטבעת צריכה לאופיו של המקבל, סגנון חייו ואף לסגנון האופנתי שלו. יש שיאמרו שזהו שיקול מובן מאליו ודיי ברור, אך עדיין כשליש מהגברים לא מגדירים שיקול זה כחשוב ביותר ברכישתם טבעת אירוסין.

נסיבות ייחודיות לגברים הבריטים

הנושא של גורל טבעת האירוסין במידה והנישואים לא מתממשים מעוגן בדין הבריטי ולפיו, כל עוד לא נאמר בצורה ברורה או משתמעת או אם ישנה משמעות רגשית מיוחדת לטבעת עבור נותן הטבעת (מועברת במשפחתו מזה שנים רבות וכד'), הטבעת נחשבת כמתנה והיא תישאר אצל המקבל או המקבלת. דבר זה עלול להוות שיקול מבחינת בחירת הטבעת (משפחתית נדירה או אחרת מהחנות) וכן על שיקולים כלכליים (טבעת יקרה או זולה). אצל הגברים הישראלים כמובן ששיקול זה איננו רלבנטי.

לסיכום - הפתרון

האינטרנט. יתרונות רבים עשויים להיות טמונים ברכישה או לפחות "window shopping" באופן מקוון. הסיטואציה של לשבת מול מחשב בבית, באווירה נוחה, מוכרת, נעימה, מהירה, כאשר ניתן להפסיק על ידי פעולה פשוטה של כיבוי המחשב- הינה הרבה פחות מורטת עצבים וצורכת הרבה פחות זמן כיוון שמגיעים לחנות הרלבנטית עם הדגם הרצוי וכל שנותר הוא לשלם. יש שיאמרו שדרך זו הרבה יותר הולמת את מצב הרוח שאמורים להיות בו לקראת היום המאושר בחיים.

מעוניינים ליישם את הפתרון, ולחסוך זמן ועצבים לכם ולבת זוגתכם? עיינו במגוון טבעות אירוסין זהב לבן ובואו לרכוש כשאתם כבר מוכנים!

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024