*** יהלומים 100% טבעיים ***

איך לבחור טבעת אירוסין ולהישאר בחיים

בחירת טבעת אירוסין בימינו היא משימה מורכבת מאין כמוה, תודות למגוון הסגנונות הרחב של טבעות אירוסין שזמין כיום בחנויות התכשיטים. כאשר רוכשים טבעת אירוסין ישנם פרמטרים רבים שחשוב לשים אליהם לב: החל מסוג המתכת ממנה עשויה הטבעת, משקל היהלום, איכותו וצורתו, סגנון העיצוב של הטבעת ועוד.

מעבר למורכבות הכרוכה בבחירת הטבעת עצמה, חשוב לדעת גם היכן מומלץ לקנות טבעת אירוסין וכיצד להתאים אותה לבת הזוג המיועדת. במאמר זה תמצא את הטיפים הטובים ביותר לביצוע הרכישה המשמעותית ביותר בחייך הבוגרים.


טיפ מספר 1: אל תתעקשו על טרנדים

טבעת אירוסין צריכה להיות סמל קלאסי ועל זמני לאהבתך לבת זוגך. לכן המטרה שלך בחיפוש טבעת אירוסין עבורה צריכה להיות למצוא את הטבעת שתתאים באופן מושלם לטעמה האישי של ארוסתך העתידית. בבואך לחפש טבעת אירוסין, שאל את עצמך את השאלות הבאות:

האם זוגתך אוהבת תכשיטים בגווני זהב או כסף? האם היא עונדת ביומיום תכשיטים בעלי נוכחות בולטות או שאולי היא מעדיפה דווקא תכשיטים עדינים יותר? כדאי לך להתבונן על הסגנון האישי שלה כדי להבין איך לבחור טבעת אירוסין שהיא תיהנה לענוד כל יום למשך שארית חייה.


טיפ מספר 2: היהלום בטבעת לא חייב להיות מושלם על הנייר

יהלומנים מציגים לעתים קרובות את ארבעת ה - C (צבע, חיתוך, ניקיון וקראט), בתור פרמטרים שמגדירים את איכותו, ערכו ומחירו של היהלום. אך הדירוג הגמולוגי של היהלום צריך להיות רק אחד מן הגורמים הרבים בתהליך קבלת ההחלטות שלך.

אתה לא בהכרח חייב להשיג יהלום נטול פגמים לחלוטין כדי ליצור טבעת אירוסין יפה. עדיף לשפוט אבן חן לפי התחושה שהיא נותנת לך כשאתה מתבונן בה ולא רק לפי דירוג האיכות שקיבלה. הציון אמנם יכול לשמש כנקודת מוצא, אך אינו אמור להיות הגורם הקובע היחידי בבחירת טבעת אירוסין.


טיפ מספר 3: הגודל לא קובע (אלא אם ארוסתך חושבת שכן)

גודל היהלום בטבעת האירוסין שתבחר עבור אהובת לבך, לא חייב להיות הפרמטר העיקרי בבחירתה, אלא אם כן אתה חושב שזה הדבר החשוב ביותר לבת הזוג שלך. במקרה כזה, שקול את האפשרויות שלך מבחינת תקציב ותמורה למחיר.

במידה והתקציב שעומד לרשותך לרכישת טבעת אירוסין הינו מוגבל יחסית, יתכן ותיאלץ להתפשר על פרמטרים מסוימים שמשפיעים על מחיר היהלום, כמו צבע וניקיון, לטובת יהלום במשקל קראט גבוה יותר, או חיתוך שגורם לו להיראות גדול ובולט יותר על טבעת האירוסין. אפשרות נוספת היא ללכת על יהלומי מעבדה שהם יהלומים סינתטיים מעשה ידי אדם, שהם איכותיים כמו יהלום טבעי ועולים משמעותית פחות.


טיפ מספר 4: אל תתפשר על סגנון העיצוב של הטבעת עצמה

בחירת הסגנון העיצובי של טבעת האירוסין עצמה, הוא לא פחות חשוב מבחירת האבן המרכזית בה!

טבעות אירוסין כיום מגיעות במבחר רחב של סגנונות עיצוביים: טבעת אירוסין סוליטר (טבעת עם אבן אחת מרכזית), טבעת אירוסין טוויסט, טבעת אירוסין היילו, טבעת אירוסין וינטג', ועוד.

אתה יכול להיות נועז ולרכוש משהו שונה ומיוחד עם טבעת אירוסין מעוצבת, אבל חשוב שהטבעת תשקף את הסגנון של האישה שתענוד אותה. לכן מומלץ להקדיש זמן ומחשבה למציאת תכשיטן שאתה סומך עליו, להראות לו דוגמאות שמשקפות את סגנון הטבעת שאתה מחפש ולאפשר לו להנחות אותך בכיוון הנכון.


טיפ מספר 5: אל תפחד לחשוב מחוץ לקופסה ולבחור טבעת אירוסין ייחודית לחלוטין

אנשים רבים כיום עונדים תכשיטים כדרך לביטוי עצמי, ולכן כדאי שמה שטבעת האירוסין של זוגתך משדרת יתאים לסטייל האישי שלה הייחודי רק לה. בשנים האחרונות, נשים רבות בוחרות לשים פחות דגש על יהלומים והגדרות מסורתיות, ומעדיפות דווקא טבעת אירוסין בהתאמה אישית, ייחודית ולא צפויה.

מעצב תכשיטים יוכל לסייע לך לעצב עבור בת זוגך את טבעת חלומותיה, שתהיה יוצאת דופן וייחודית רק לה אך בעיצוב שיהיה נצחי ועל זמני מספיק כדי שהסגנון שלה לא יצא מהאופנה.


טיפ מספר 6: שקול לעבוד ישירות עם צורף

גברים רבים נכנסים לחנות תכשיטים ובוחרים טבעת אירוסין מתוך המבחר הזמין בה. אך ישנן נשים שמעדיפות טבעות אירוסין וינטג' או טבעת אירוסין עם יהלום בחיתוך יוצא דופן, למשל יהלום בחיתוך ורד (רוז קאט).

לחילופין יש לא מעט זוגות שמוותרים על יהלומים לחלוטין ומעדיפים ללכת על טבעת אירוסין מיוחדת עם אבני חן בעלות תכונות ייחודיות. למשל, אבן חן שנקראת אלכסנדריט, שהיא אבן שמחליפה צבעים בתנאי תאורה שונים, מגוון כחול ירקרק באור יום לגוון סגול באור ליבון.


טיפ מספר 7: אתה לא צריך לעבור את זה לבד!

קניה של טבעת אירוסין יכולות להיות משימה מאיימת אבל אם תיעזר בחברים או בני משפחה, של כלתך לעתיד או שלך - תגלה שזה הרבה יותר פשוט. ראשית, כדאי לבקש ממכרים שהתארסו לאחרונה המלצות על חנויות תכשיטים או תכשיטנים.

בנוסף, מומלץ לצרף למסע הרכישה מישהי שמכירה היטב את החברה שלך (כמו אחיות, בנות דודות חברות או אימא) ותוכל לכוון אותך לסגנון הטבעת שידבר אל בת זוגך ואולי גם למידת הטבעת הנכונה. תשע פעמים מתוך עשר לאישה שאתה קונה עבורה טבעת האירוסין יש מושג די ברור לגבי סוג הטבעת שהיא מעדיפה לקבל, ולא מן הנמנע שהנושא אף עלה בשיחה עם חברה או קרובת משפחה. אז למה לא לעשות שימוש במידע המועיל הזה?


טיפ מספר 8: ודא כי קיימת מדיניות החלפה

שלא כמו ההתחייבות הזוגית שאתה מקווה לבצע, נסה להימנע מלכבול את עצמך בהסכם מחייב עם התכשיטן או חנות התכשיטים בה אתה רוכש את טבעת האירוסין עבור בת זוגך. בתרחיש הגרוע ביותר, אם בת הזוג שלך אינה מתחברת לסגנון של טבעת האירוסין שהענקת לה, אתה אמור להיות מסוגל להחליף אותה במשהו אחר.

הרי אתה רוצה שבת הזוג שלך תאהב גם אותך וגם את הטבעת שאתה קונה עבורה לנצח. כמובן, קיימת גם האפשרות של לבחור את טבעת האירוסין יחד עימה כדי שתוכל לקלוע בדיוק לטעמה.


טיפ מספר 9: שוויה של אהבה אמיתית לא נמדד רק בכסף

פעם נהוג היה לחשוב שגבר צריך להוציא משכורת של חודש לפחות על טבעת אירוסין אם הוא רוצה להבטיח את איכות היהלום ואת תשובתה החיובית של בת זוגו. בימינו, כלל האצבע שלעתים קרובות מתייחסים אליו בהקשר של תכנון הצעות נישואין, הוא שצריך לחסוך לפחות 3 משכורות חודשיות לפני שניגשים לרכוש טבעת יהלום לבת הזוג. אולם למען האמת, אין מדע מדויק בכל הנוגע לסכום ש"נכון" להוציא על טבעות אירוסין.

יש נשים שמעדיפות דווקא יהלומים קטנים ופחות יקרים (ואף כאלו שמעדיפות לוותר על יהלומים לגמרי). חלק מהנשים מעדיפות ללכת על טבעות אירוסין בסגנון רטרו או טבעת אירוסין יד שנייה, ויש יחידות סגולה שאפילו מעדיפות טבעת אירוסין ללא שיבוץ של אבנים כלל.

בשורה התחתונה: האישה שלך היא יחידה במינה ולכן עליך לחפש טבעת אירוסין שתתאים בדיוק לטעם ולאישיות שלה, ולאו דווקא את הטבעת שתג המחיר שלה הכי גבוה.

לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2022