אבן אמטיסט / אחלמה

אבן אמטיסט (אחלמה) – לריפוי ולשיבוץ כאבני חן


אבן אמטיסט (Amethyst) סגולה, או אחלמה בעברית, המוכרת בזכות האגדות שנרקמו אבן חן שזוכה להערכה רבה כבר דורות רבים בזכות היופי הסביב סגולותיה הייחודיות וכוחה של האבן לעורר ולהרגיע את הגוף והרגשות. זוהי אבן שמסווגת בימינו כיקרה למחצה, אבל בעיני הקדמונים היא נחשבה ל"פנינת האש", ושימשה כאבן יקרת ערך בזמנים שונים בהיסטוריה, ממש כמו היהלום בטבעות אירוסין וצמידי טניס.


בתקופה הרומית, אבן אמטיסט מקושרת לחודש פברואר, החודש שהרומאים הקדישו לנפטון, אל הים, והיא אבן המזל המסורתית של חודש זה. בנצרות, האמטיסט היא האבן של ולנטיין הקדוש, של אהבה נאמנה, והיא מסמלת גם כבוד לכנסייה כשהיא משמשת כאבן הבישוף. האמטיסט נושאת בחובה את האנרגיות של האש, של התשוקה, של היצירתיות והרוחניות ונושאת גם את כוח ההיגיון של המתינות והפיכחון.


גווני אבן האמטיסט


מקורם של אבני האמטיסט במינרל גבישי ממשפחת הקוורץ. האבן נוצרת כצורות של גבישים בגושי הסלע, כשבתוך הגבישים השקופים משהו אפשר להבחין בבועות ובגבישים של מינרלים אחרים שהתגבשו בתוך האבן.


אבן האמטיסט מלוטשת כאבן חן ומשובצת בתכשיטים מפוארים מסוגים שונים. גווני האמטיסט מתוארים במונחים הבאים:


Deep Siberian. אמטיסט סיביר מכיל כ-80% מהגוון הסגול והשאר גוונים אדומים וכחולים. סוג אמטיסט זה נחשב למשובח ביותר וניתן למצוא אותו בסיביר, זמביה ואורוגוואי.


Rose of France. אמטיסט עלה צרפתי שהגוון שלו ורדרד בדומה לצבע הלילך.


Burnt Amethyst. אמטיסט שרוף בגוון צהבהב שנוצר לאחר שהגביש איבד את צבעו הסגול בתהליך של לחץ וחימום.


Ametrine. אמטרין הוא אמטיסט שבו הגוון מתחלף מצהוב לסגול.


Oriental Amethyst. המונח אמטיסט אוריינטלי מתייחס בדרך כלל לאבני קורנדום וספיר שהגוון שלהם סגול. אבל יש תכשיטנים שקוראים בשם זה גם לגבישי אמטיסט סגולים, משובחים.


שימושי האמטיסט


האמטיסט היא אבן נפלאה לשימוש באומנות, במיוחד בגווניה הכהים יותר. היא מסייעת ליצירת עבודות מקוריות באמצעות כלים ושיטות שהיו נהוגים בעבר. לעתים קרובות משמשת האמטיסט כאבן המלחינים, הממציאים, המשוררים או הציירים. שימו גביש של אמטיסט באזור העבודה שלכם ותוכלו גם אתם להעצים את האלמנטים היצירתיים של כוחות החיים של היקום.


האמטיסט נחשבת לאבן רפואית והיא אחד הקריסטלים היעילים ביותר לריפוי אנשים, צמחים ובעלי חיים. אבנים טבעיות ולא מלוטשות מועילות במיוחד כשמציבים אותן במקום שבו לא גדלים צמחים או במקום שבו בעלי חיים מסרבים לשבת. האבן משמשת גם נגד אנרגיית אדמה שלילית ונוהגים להציב אותה מתחת למבנים או בכול מקום אחר שבו מרגישים תחושה של עוינות.


האמטיסט נחשבת כאבן שיכולה להגן מפני בעיות נפשיות או אי רצון, והיא מסוגלת להחזיר את האנרגיה בחזרה ליקום לאחר שהיא הופכת לאנרגיה חיובית ואוהבת. כדי להגדיל כוח זה ולמשוך את המזל הטוב, מומלץ לצייר צורה של שמש והירח מעל לאבן האמטיסט ולהוסיף קטורת בניחוח לבנדר.


אמטיסט היא אבן מצוינת לאנשי עסקים ולניהול משא ומתן. האבן מרגיעה מזג זועם ומעניקה יתרון מובהק בדיונים עסקיים. כשעונדים או מחזיקים באבן זו זוכים לקבל תובנות רוחניות יחד עם חשיבה אינטלקטואלית.


לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024