אבן חן - בלו טופז Blue Topaz - מידע טכני ועובדות -

אבן טופז – אבן החן המטאפיזית


נראה שמקורו של השם ׳טופז׳ הוא באי טופזוס בים האדום שבו נהגו לכרות את אבן החן. ביוונית, פירוש המילה טופזוס הוא ׳לחפש׳ ואכן האי הזה שרוי רוב הזמן בערפל כבד שמקשה על מציאתו.


מבחינה גיאולוגית הטופז נמצא בסלעי יסוד כמו הגרניט ומצוי באזורים רבים בארה״ב, מקסיקו, ברזיל, יפן ומדינות שונות באירופה.


במשך אלפי שנים אבן טופז מוזכרת בהקשרים של שפע, פאר, נדיבות, חיוניות וכוח. האנרגיה של הטופז ששואבת את כוחה מהשמש הצליחה להתעלות מעבר לזמן ולמרחב ולהפוך את הטופז לאחת מאבני החן הקריסטליות האהובות והנבחרות ביותר בתור מתנה יקרת ערך.קסמי הטופז


הטופז מציע קשת של גוונים מהטופז השקוף אל הזהוב והצהוב בהיר ועד לגוונים וורודים-אדומים לוהטים. אבן הטופז משדרת ומקרינה כוח עדין לכול הכיוונים, כוח של רוגע, ריפוי, גירוי והטענה. במקביל, אבן הטופז נקשרה גם לירח, כאשר הגוון הצהבהב שלה שגובר ודועך מקביל למחזור הירח.


אבן הטופז משובצת כאבן חן בסוגי תכשיטים שונים, אבל מעבר לעולם התכשיטנות יש לטופז גם מטרות מטפיזיות שמאופיינות לפי גוון האבן:


טופז כחלחל משקף את האנרגיה של החשיבה והידע, מעצים את הביטחון העצמי ואת היכולת של האדם ללמוד ולחשוב באמצעות מושגים ורעיונות מורכבים. אבן זו מעוררת את היצירתיות, מגדילה את טווח ההקשבה ומסייעת לאדם להגיע לשלמות בפרויקטים שונים בהם הוא עוסק.


טופז שקוף או לבן-כסוף מגלם את האנרגיה של הרוח ופותח את חושי האדם למהות העצמית שלו. אבן זו גורמת לאדם להיות מודע למחשבות ולמעשים שלו ומגבירה גם את המודעות הקוסמית ואת הבנת ״התמונה הגדולה״ ואיך הכול משתלב יחדיו.


טופז זהוב מחזק את שאר-הרוח, את הרצון האישי והיכולת להגשים את תשוקותיו של האדם. האבן מגדילה את היכולת לכוון את האנרגיה של האדם עצמו. זוהי אבן היצירתיות וההכוונה והיא מחוללת השפע בהקשר של הבחירה בנתיב הגבוה ביותר של האדם. אבן זו מועילה לאדם שמבקש תהילה או להתגבר על מכשולים ומגבלות על מנת שיוכל ליישם תכניות גדולות, פשוט כי היא מגבירה את הכריזמה של האדם ונותנת לו השראה להישאר נדיב ועם לב פתוח.


טופז ורוד מגלם תקווה ומאפשר לאדם לחוות את הנוכחות האלוהית. אבן זו מעודדת יושר, כנות ופתיחות ומביאה מזל טוב בענייני אהבה. הטופז הורוד מסייע להקל על עצבותם של אנשים שנפגעו על ידי אהבה ומהווה מתנה נפלאה לבן או בת הזוג, ליום ההולדת או ליום הנישואין שכן הוא מסמן חיבה שממשיכה לפרוח ולגדול לאורך זמן.


טופז סגול מדגים עושר רוחני ומביא את האנרגיה של התפילה והברכות לחיי האדם. אבן זו מעוררת אהבה לרוחניות של אדם קדוש, מגבירה את יכולתו של האדם לתת ולקבל בשפע בכול הרמות. הטופז הסגול הוא קמע מעולה לקבלת החלטות ובכוחו לחשוף ליקויים חמורים בכול לוגיקה או חוסר אובייקטיביות.


טופז חום. מוליד חוזק ויציבות, אמון ומחויבות, נאמנות והעצמת האהבה והיכולת לבנות חברויות. זו מתנה מעולה למי שמתקשה לבטוח באנשים אחרים ולעודד אותו להיות יותר פתוח ומסביר פנים. הטופז החום מסייע במתן סביבה יציבה למשימות כמו התחלת משפחה או פתיחת עסק חדש.


לייעוץ עם יהלומן
כל הזכויות שמורות © Diamond Factory 2006-2024